Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Знам дека ако пробам ке знам дали е тоа за мене, ама ме плаши помислата дека можеби сум лезбејка, не си го замислував животот така.
Дали може тој нагон да се потисне некако, дали може да помине некогаш, или постојано тие мисли ке ме следат?
сепак благодарам за советите :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
19.881
Знам дека ако пробам ке знам дали е тоа за мене, ама ме плаши помислата дека можеби сум лезбејка, не си го замислував животот така.
Дали може тој нагон да се потисне некако, дали може да помине некогаш, или постојано тие мисли ке ме следат?
сепак благодарам за советите :)
Што се секираш ако не терај во тројка, ем ќе си со маж кој ќе е презадоволен што има оупен мајндет женска ем ќе уживаш и во нагонот кон жени со што ќе си се задоволуваш обострано, друго чаре не знам.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Што се секираш ако не терај во тројка, ем ќе си со маж кој ќе е презадоволен што има оупен мајндет женска ем ќе уживаш и во нагонот кон жени со што ќе си се задоволуваш обострано, друго чаре не знам.
:) и јас размислував на таа варијанта, ама како да му казам на дечко ми, а да не се навреди или да не биде љубоморен?
 
Г

Гучи

Гостин
:) и јас размислував на таа варијанта, ама како да му казам на дечко ми, а да не се навреди или да не биде љубоморен?
Не заебавај, тоа е фантазија на секој мажјак :D сигурно нема да одбие :pipi:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
19.881
:) и јас размислував на таа варијанта, ама како да му казам на дечко ми, а да не се навреди или да не биде љубоморен?
Пред да му го плеснеш онака у фаца, прво терај на карта дека сакаш да експериментирате, и верувај нема да те одбие, а понатака е полесно :) Гуд лак!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784
:) и јас размислував на таа варијанта, ама како да му казам на дечко ми, а да не се навреди или да не биде љубоморен?
за што да биди љубоморен, дека ке му свлечкаш уште една женска в кревет, и ке правите тројка!!!!
некако слабо ги познаваш машките. тоа е премија, 7 на лото, супер бинго, три во едно.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
некако слабо ги познаваш машките. тоа е премија, 7 на лото, супер бинго, три во едно.
За кој како... некој ко тебе би си мислел дека е бинго, некој ко мене можи ќе избега...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво
Веке еднаш пишував овдека за мојата врска, сега кога работите се поправија ми се појави друг проблем, многу често мислам на девојки, се почесто ме привлекуваат женски тела, опседната сум.
Веке врската со дечко ми не ме задоволува ниту емотивно.
Дали сум лезбејка или е само период?
Никогаш порано не сум размислувала на таа тема, досега имам бакнато две девојки, ама онака, без емоции, а и одамна беше.
Незнам што да правам, дали е само период или ншто повеке навистина се случува со мене?
Да се трудам да го потиснам тој нагон или да...?
Прво: дали го имаш спознаено своето тело?
Дали кога ќе си ја гледаш вагината во огледало, ти изгледа убаво? Дали знаеш како да се напалиш самата? Дали знаеш како да се допреш и да мастурбираш ефективно?
Дали воопшто уживаш во својата сексуалност?

Пред што и да направиш со кого и да е, мора твојата лична сексуалност да ја имаш совладано. Многу е веројатно дека тоа што те привлекуваат други жени е всушност некој аспект од твојата лична сексуалност што не ти е реализирана. Затоа посвети се прво на тоа.

Е дури отпосле, ако сè уште те привлекуваат жени, обиди се со нив. До тогаш фокусирај се само на себе.

Поздрав и со лесно. (y)
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Здраво
Веке еднаш пишував овдека за мојата врска, сега кога работите се поправија ми се појави друг проблем, многу често мислам на девојки, се почесто ме привлекуваат женски тела, опседната сум.
Веке врската со дечко ми не ме задоволува ниту емотивно.
Дали сум лезбејка или е само период?
Никогаш порано не сум размислувала на таа тема, досега имам бакнато две девојки, ама онака, без емоции, а и одамна беше.
Незнам што да правам, дали е само период или ншто повеке навистина се случува со мене?
Да се трудам да го потиснам тој нагон или да...?
Ajde de ne e tolku loso da si lezbejka :pos: taka maskite uste poveke te posakuvaat a moj sovet e dodeka ne probas so devojka nemoze da znaes dali e ubavo sepak i trojka vo krevet ne e taka los izbor :pos: pa so sreka
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Мислам дека од погрешен аспект гледаш. Ако не е таа, ќе биде некоја друга.
Ако сум изневерена, нема да ја барам вината во љубовницата, туку во мене и партнерот.
Сосема е ирелевантно која е третата личност, освен ако не е некоја моја роднина или пријателка.

Јас би и рекла да размисли за неговото мислење. Дали е и тој вљубен во неа или му е само авантура?
Драга Нимфадора, ако типот нема повеќе чувства кон сопругата, сеедно е дали ќе се прекине оваа тајна врска. Ништо на арно нема да се смени. Трагично е ако овие двајца се сакаат, ама живеат несреќно зошто тој бил женет. Нормално дека требало да мислат на време и воопшто да не се впуштаат во вакви авантури, но тоа што го мислиме денес ништо не може да ни потврди дека ќе го мислиме и за 20 години. На крајот, како така лесно ја сожалуваш госпоѓата од другата страна, можеби станува збор за не толку добра личност, можеби и не е толку голема жртва?!
--- надополнето: Nov 9, 2011 1:43 AM ---

Да, и јас се водам по истото, но никогаш не вели никогаш :) Животот не носи на чудни патишта, никогаш не знаеш што е следно :)
--- надополнето: Nov 9, 2011 1:44 AM ---
Не знам .. за мене бракот е многу сериозна работа и луѓе кои не го почитуваат тоа и кои не го сваќаат така бракот за мене се луѓе без душа и треба да се казнат многу строго.
Денес не мора да има некоја посебна причина за мажот да изневерува... познавам случаи каде жената ништо нема погрешено а мажот изневерува само ради тоа што ете има некоја добра работа и пари со кои ќе може да лаже утки од 16 год па до кај 20.. или обратно..
Она ако знаела.. а веројатно знаела.. требало предвреме да се откаже од таа таканаречена љубов со тој маж... шо има таа да бара кај женет човек? тоа само докажува каква личност е...

Ова не е филм па ете не се сретнале порано па сега љубов ќе тераат... тоа е толку неодговорно и детски шо едноставно ми се гади од самата помисла а и од таквите луѓе...
можеби и неговата сопруга има вина... али никој.. НИКОЈ не заслужува да биде изневерен и понижен..
ако он бил прав маж немало да прави ништо зад грб и ќе расчистел со жена му пред да се впушта во авантури со друга..

се е отидено у пм.. бракот више ништо не важи за некои луѓе... престанаа да веруваат во љубов. Денес е модерно да си животиња која се води според нагонот и прави се што ќе науми без да се размислува за последиците... а и нели еден живот сме имале/... па еве од мене еден либерален совет за девојката... нека си биде со него и ич нека не ја боли увце...

само горнион гледа...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не знам .. за мене бракот е многу сериозна работа и луѓе кои не го почитуваат тоа и кои не го сваќаат така бракот за мене се луѓе без душа и треба да се казнат многу строго.
Денес не мора да има некоја посебна причина за мажот да изневерува... познавам случаи каде жената ништо нема погрешено а мажот изневерува само ради тоа што ете има некоја добра работа и пари со кои ќе може да лаже утки од 16 год па до кај 20.. или обратно..
Она ако знаела.. а веројатно знаела.. требало предвреме да се откаже од таа таканаречена љубов со тој маж... шо има таа да бара кај женет човек? тоа само докажува каква личност е...

Ова не е филм па ете не се сретнале порано па сега љубов ќе тераат... тоа е толку неодговорно и детски шо едноставно ми се гади од самата помисла а и од таквите луѓе...
можеби и неговата сопруга има вина... али никој.. НИКОЈ не заслужува да биде изневерен и понижен..
ако он бил прав маж немало да прави ништо зад грб и ќе расчистел со жена му пред да се впушта во авантури со друга..

се е отидено у пм.. бракот више ништо не важи за некои луѓе... престанаа да веруваат во љубов. Денес е модерно да си животиња која се води според нагонот и прави се што ќе науми без да се размислува за последиците... а и нели еден живот сме имале/... па еве од мене еден либерален совет за девојката... нека си биде со него и ич нека не ја боли увце...

само горнион гледа...
Па, во суштина, се обидувам да ти објаснам дека постојат повеќе аспекти на ситуацијата. Не можеме да осудуваме пред да знаеме, нели?! Само наведов примери што може да е - а може да е и многу други работи. И мажите, и жените, влегуваа(т) од погрешни причини во брак, затоа после 10 години доаѓаат до вакви грозни ситуации.
Но не смееме ние да ги осудуваме луѓето, фер е да се помогне на девојката, со мислење, а не е фер ,,еј ти глупачо една со женет се бафташ,,. Не е ниту прва, ниту последна. Ако ја знаеме добро ситуацијата, ќе знаеме и што е најпаметно да се направи следно.
Според тоа што таа го кажа, до сега, јас немам конкретно мислење, што е најдобро да направи.

А иначе за горниот, не сум сигурна. Повеќе ме интересира страдањето и неправдата на овој свет.
--- надополнето: Nov 9, 2011 3:51 PM ---
па тоа технички и не е неверство:).
Па ако девојката тебе те изневерува со друга девојка... ќе и речеш ок е срце, технички тоа не е неверство?!
--- надополнето: Nov 9, 2011 3:54 PM ---
Знам дека ако пробам ке знам дали е тоа за мене, ама ме плаши помислата дека можеби сум лезбејка, не си го замислував животот така.
Дали може тој нагон да се потисне некако, дали може да помине некогаш, или постојано тие мисли ке ме следат?
сепак благодарам за советите :)
Ако си лезбејка, ништо на овој свет нема да го промени тоа. Можеш да глумиш дека не си, да бидеш со мажи и да ја потиснуваш желбата во себе.

Сексуалната ориентација е вродена во нас.

Но, можеби си бисексуална (како поголемиот број жени, ништо чудно), можеби си во годините на ,,преиспитување,, (колку и да лажат мажите дека кај нив не е така - така е), и можеби е поминлива фаза, и можеби е трајна.

Јас мислам дека е најдобро прво да позборуваш со стручно лице кое ќе ти помогне да се ослободиш од товарот, или друга варијанта што ја предложија форумџиите, е да пробаш со жена и да видиш како оди :)
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Па и не знам колку е љубовен, а колку јас си имам проблем со главата... ај со ред.
Во врска сум тазе... и после мнооогу време се појави „идеалниот“. По карактер... и се е најпрекрасно... и се заљубувам секој ден се повешќе и повеќе... ама...
имав 5годишна врска до пред година ипол. и после тоа уште се гледавме. Да скратам, многу комплицирано, ама знам дека никогаш нема да сакам некој како него што го сакам. Пред месец дена дечкото го избриша фејсбукот и мене ми беше полесно кога немав секојдневен пристап до, барем дел од неговиот живот. И денес го вратил. и мене срцево ќе ми излета, се препотувам, се претварам во манијак... а не е опција да го избришам, не сме во лоши односи. Ени едвајс?
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Па и не знам колку е љубовен, а колку јас си имам проблем со главата... ај со ред.
Во врска сум тазе... и после мнооогу време се појави „идеалниот“. По карактер... и се е најпрекрасно... и се заљубувам секој ден се повешќе и повеќе... ама...
имав 5годишна врска до пред година ипол. и после тоа уште се гледавме. Да скратам, многу комплицирано, ама знам дека никогаш нема да сакам некој како него што го сакам. Пред месец дена дечкото го избриша фејсбукот и мене ми беше полесно кога немав секојдневен пристап до, барем дел од неговиот живот. И денес го вратил. и мене срцево ќе ми излета, се препотувам, се претварам во манијак... а не е опција да го избришам, не сме во лоши односи. Ени едвајс?
Awe zosto toa fejsot go svakate tolku tragicno go vratil go vratil zaboravi na nego ili ako go sakas smirete se,ako ne custvuvas nisto za nego prodolzi si so ovoj noviot ama po se izgleda sakas na dva stola da sedis a toa ne biduva ;)
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Не е работата фејсбукот, туку достапноста на информации. не е опција смирување, долга и широка и мн комплицирана е работата... А на срцето не можеш да му наредиш да заборави некого, пробувам веќе година и 7 месеци...
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Не е работата фејсбукот, туку достапноста на информации. не е опција смирување, долга и широка и мн комплицирана е работата... А на срцето не можеш да му наредиш да заборави некого, пробувам веќе година и 7 месеци...
Jas probuvam tri godini pa eve zaboraiv moze ne zaboraviv se ama sepak prekinav sekakov kontakt i facebook i telefonski i viduvanje dodeka ne go storis istoto nemoze ni da zaboravis ;) sepak prvo zaprasaj se-dali sakas da zaboravis?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom