Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Zenet e a jas sum ludo vlubena vo nego .Jas sum 22 ,a toj 37 . Da prodolzam so nego ili ...???
Kolku ste prosti zenskite( ne site ima zlatni isklucoci) sto ocekuvas od nekoj na 37 godini ke se zadovoluva so tebe i tolku imas zlatni decki na tvoja vozrast sto 100 pati podobro izgledat od nego i se 100 pati podobri vo krevet ama toa e ti si resila da se unistuvas
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.026
Поени од реакции
29.914
., shto se malku mnogu godinkite razlika ., e fakat., no., i se da bide idealno., i da formirate semejstvo., shto psle koga on tamu kojznae kolku ., i za nishto ne mu teknuva ., a ti bujna ., stasna i strasna . i gorish celata ., .sho praish togash ., zatoa dobro ti kazhaa ., najdi si nekoj na tvoi godinki., aj pozdrav;):coffee:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Zenet e a jas sum ludo vlubena vo nego .Jas sum 22 ,a toj 37 . Da prodolzam so nego ili ...???
Значи, деталите се битна ствар. Ако е он сингл на 37 години, а не оженет како што експертите на темава проценија од рукав, а ти го сакаш, не само што е океј да продолжиш, туку е и пожелно. Сите култури и општества низ историјата немале проблем со врски помеѓу повозрасни мажи и помлади девојки, освен ова нашево чудно денешно општество, кое што има, а не знам од каде е тоа наметнато. Погледнете по вашите баби и дедовци имате чудесни разлики на партнери од по десет години на секој чекор. Ама ај тоа на страна...

Процени ја ситуацијата, дали губиш или добиваш, а моралот и сличните срања, почитувај ги само ако веруваш во нив. Ама ако веруваш дека не е вкусно да се има партнер 15 години постар, како тогаш ти се случило да се заљубиш во таков, м? Контрадикторно е, а? Епа е... разумот е чиста спротивност на срцето.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Значи, деталите се битна ствар. Ако е он сингл на 37 години, а не оженет како што експертите на темава проценија од рукав, а ти го сакаш, не само што е океј да продолжиш, туку е и пожелно. Сите култури и општества низ историјата немале проблем со врски помеѓу повозрасни мажи и помлади девојки, освен ова нашево чудно денешно општество, кое што има, а не знам од каде е тоа наметнато. Погледнете по вашите баби и дедовци имате чудесни разлики на партнери од по десет години на секој чекор. Ама ај тоа на страна...

Процени ја ситуацијата, дали губиш или добиваш, а моралот и сличните срања, почитувај ги само ако веруваш во нив. Ама ако веруваш дека не е вкусно да се има партнер 15 години постар, како тогаш ти се случило да се заљубиш во таков, м? Контрадикторно е, а? Епа е... разумот е чиста спротивност на срцето.
Девојката фино лепо напишала дека е женет
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.026
Поени од реакции
29.914
navidum naivno ., i premnogu idealno sega za sega ., ama koga po izminat period taa razlika ., nema da bide samo 15 g/taa defakto i dejure e / no shto so problemot ., koga taa ke bide vo polna zhivotna sila ., a toj veke starec., sega za sega razlikata vo godinite ne se oseka ., ama posle ., ..e togash eden od niv dvajca neka mu ja misli...........a koga razumot i srceto rabotele na ista frekfencija ., nikogash., ...........e sega ako i ostavi podosta ., i e dobro nafatiran ., mozhe da si go dozvoli toj luksuz ., i da tera so nego......dvojna dobivka ., ., em situirana ., em po nejzin izbor., e##chi., ...tolku od prikaskata:coffee:
--- надополнето: Nov 1, 2011 10:10 AM ---
Девојката фино лепо напишала дека е женет
zhenet .......faktor plus deka ja ima samo za igrachka i shto pobrzo da go napushti., /i skapite podaroci/ ., i da brka svoi vrsnici
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Zenet e a jas sum ludo vlubena vo nego .Jas sum 22 ,a toj 37 . Da prodolzam so nego ili ...???
Девојко од толку слободни мажи кај го најде него баш? Се водиш според она... Забранетото е послатко:) Совет од мене - Ако продолжиш со него можеш само самата да се повредиш, зашто еден ден ќе мора да прекинете со таа врска, не мисли дека тој ќе го растури бракот поради една авантура. Стави крај на таквата врска, сигурно ќе најдеш некој слободен(а ги има многу) во кој повторно ќе се вљубиш, така нема и грижа на совест да имаш и ако воопшто ја имаш, зашто нема тука нас да не прашуваш, самата мислам треба да знаеш што е исправно. Се најдобро!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Zenet e a jas sum ludo vlubena vo nego .Jas sum 22 ,a toj 37 . Da prodolzam so nego ili ...???
37 :eek: 15 години разлика ццц
Со извинение ама многу си проста. Такви сте вие женските не е за маана. :D Сигурен сум дека те искористува па после ќе те откаче. Абе кога станува збор за кубаса женските не гледаат на годините, од дома ако те дознаат ќе те :drk:
Питај го ако се разведе тогај продолжи ако не кажи му чаооооо :D


Јас сум 25 и сум заљубен во една тетка од 40 години што да правам, таа е вдовица??? :pos:
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
37 :eek: 15 години разлика ццц Со извинение ама многу си проста. Такви сте вие женските не е за маана. :D Сигурен сум дека те искористува па после ќе те откаче.
Јас сум 25 и сум заљубен во една тетка од 40 години што да правам, таа е вдовица??? :pos:
Druze parata ja pravi igrata, sigurno devojkata dobiva skapi podaroci pa sega kazuva vljubena bila(vljubena vo negovite pari), a za tetkata stara e :pos: ama moze se drzi :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
ама совети и дадовте, да и дојди да се обеси.
човечки е да се греши, не е крај на светот, башка заљубена е, а љубовта и разумот не одат секогаш рака под рака.
и дечко на 22 со возрасен маж на 37 има голема разлика, посебно во сексот. првиот три чисти нема а мисли дека знај се , другиот има искуство и ке ја задоволи 100 пати подобро од овај првиот.
сега тоа што е малце подженет менува многу, ама што е тука е.
претпоставувам во тајност ви е врската, така да дури не си најдиш соодветна замена, и овај ке брка работа. задоволството ти е гратис.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Девојката фино лепо напишала дека е женет
Мислам дека ќе идам малку на воздух, како ли можев да не го приметам тоа, па уште и да се напраам паметен и да барам детали. :)

Тогаш ќе се апдејтирам... ако веќе си со него девојко, заработи добро. Најубаво е кога се наплаќа за она што те праи среќен. Во твојот случај, наплати го тоа што се гледаш со него. Две работи ќе си ќариш, убаини. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom