Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Се сеќавате на кучката што се вовлече во хармоничната врска на дечково-комшија?

Епа бидна. Се отворив полека преку пораки. Се отвори и тој. Жали што не ме запознал порано. Ако ме запозннал порано сигурен е дека јас ке сум била таа со која ке бил. И јас размислив,дека после еколку години од таа наша претпоставена врска,ке се најдеше некоја како мене,ке му го кажеше истото што и јас и можеби тој ке и вратеше исто што ми врати на мене.

Нема сомнеж дека мисли на мене,јас се тргнав целосно од него,а од него стигнуваат пораки како сум,дали сум добро,како е на факс...дрн дрн.

Бил привлечен од мене многу,јас сум била совршена девојка во секој поглед. Му реков дека не сумтолку совршена чимси дозволив да се вмешам во тура врска. ННеговиот одговор беше дека секому може да му се случи тоа,но дека во неговото срце има друга девојка. Физички е привлечен од мене,го сака нашиот разговор и мојата смисла за хумор,но тоа било се. Не би направил ништо за да ја повреди девојката,ниту ке и каже дека ги разменивме овие пораки. Мислам на него постојано и пробав да го исполнам времето со други нешта. Повторно мислам на него. Во периодов имам многу прблеми на сите полиња,кога ке помислам како тој се справувал со неговите наоѓам сила за утрешниот ден. Ми влијае како космодиск на болна кичма.

Не барав поддршка за тоа што го аправив,можеби само некој кој веке бил во истава ситуација,за да сподели како тој се справил и кој ил крајниот резултат.
Не можам да дочекам да се врати,само тоа знам. Малкуте пријатели со кои го споделив ова останаа запрепастени. Не ме знаат како човек кој може да го направи ова. Не знаев и јас дека можам.

А тоа за добрите пријатели кои знаат да бидат ужасни партнери,не верувам. Од реалниот живот познавам добри пријатели кои беа уште подобри партнери,се е индивидуалнно. Ако имаш карактер понашање,ке знаеш да бидеш подеднакво добар пријател како и партнер.

Кажав и останав жива. За да може еден ден да ми се врати,или тој,или кармата.
Мислам дека е некој кретен што сака да му бидеш швалерица и тоа треба уште одма да го знаеш кога некој што има девојка толку приватно се дружи со тебе. и добро е што си му се отворила, инаку цел живот би се прашувала 'што ќе беше да беше'. гледај да најдеш друг...
 
H

HITCH

Гостин
Luge pomognete mi na dnoto sum znaci vaka jas koga bev pomala t.e 8 odd se fativ so edno dete koe mi e vrsnik i ludo se vlubiv smrtno se zalubiv odevme 6 meseci toj trebase da otide da uci vo sk i mi raskina ne od pricini sto me izneveri tuku mn mu vlijaese loso novata sredina i integracijata vo samata nova sredina i mi napisa poraka kako posledno "ti gi znaes site moi slabi tocki"jas go prasuvav da mi ja desifrira porakata no bese se zaludno i bezuspesno.jas potoa go vidov pekolot znaci poloso vo zivotot ne mi e bilo posakuvav da se samoubijam..po raskinuvanjeto po 4 meseci toj pobara od mene da imame sex za edna ve4er jas prifativ go napravivme toa...potoa toj zboruvase za mene kakva sum bila vo krevetot...no odvreme navreme po toa mi pustase signali mi pisuvase na msn privremeno..potoa jas se fativ so edno dete od negovoto drustvo toj taa ve4er polude i i prati poraka na sestra mi istata ve4er deka toj saka da e so nea ..jas ne se voznemiriv mnogu od ova...potoa raskinav za brgu vreme so negoviot drugar bidejki ne go sakav ni malku ...potoa se oddelin recisi na celo od drustvoto na mojot ex...i se fativ so negoviot drugar koj isto taka ucese vo skopje i bea i 2 zaedno vo isto uciliste...jas so ova dete znaci odev 1 godina ama vrskata mi bese uzas poloso nemozese da bide ..i raskinav so nego ..i sega pred 5-6 meseci so ovoj mojot najsakan prviot decko se sretnavme vo edna kafana i se smeknavme povtorno eden na drug i odlucivme da odime povtorno no na crno jas se soglasiv...vo pocetokot toj mi kazuvase deka me saka ..a sega nekako se pravi mn laden kako da mu e strav da pokaze nekoi custva sprema mene i mi veli jas ne te sakam...a imame sex..da sakase da me iskoristese samo ke odese so mene 1 ned i tolku ...no mene sega mi e zosto taka postapuva zosto mu e strav da gi iskaze svoite custva ...inaku probav da go testiram si napraviv vo vrska na fb i toj polude...sega me interesira zosto e takov ?kako da izvlecam nekoi raboti od nego?
Ти си му го свртела цело друштво, ма!!! :zver: Јас на негово место би бегала од тебе.

П.С. Тој те искористува максимално! Има секс со тебе кога му се сака, а ти мислиш дека идете. Имаш љубовна врска од соништата! :pos: Мислам дека пред врскава да ви стане сериозна треба роднините да му ги поминеш, за да знаеш каква му е фамилијата, де. :smir:

П.П.С. Пишувај кирилично!!!
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Мислам дека пред врскава да ви стане сериозна треба роднините да му ги поминеш, за да знаеш каква му е фамилијата, де. :smir:
Ц...ц...ц... знаеш да изненадиш значи. ;) :D

Мене ме заинтересира ова:
odlucivme da odime povtorno no na crno
, какво е тоа одење на црно !? :)))
 
H

HITCH

Гостин
Ц...ц...ц... знаеш да изненадиш значи. ;) :D

Мене ме заинтересира ова: , какво е тоа одење на црно !? :)))
Па, на кој друг начин може да му се доближи??? Му ги свртела друарите, сега останува останатиот машки свет. :icon_roll
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Се сеќавате на кучката што се вовлече во хармоничната врска на дечково-комшија?

Епа бидна. Се отворив полека преку пораки. Се отвори и тој. Жали што не ме запознал порано. Ако ме запозннал порано сигурен е дека јас ке сум била таа со која ке бил. И јас размислив,дека после еколку години од таа наша претпоставена врска,ке се најдеше некоја како мене,ке му го кажеше истото што и јас и можеби тој ке и вратеше исто што ми врати на мене.

Нема сомнеж дека мисли на мене,јас се тргнав целосно од него,а од него стигнуваат пораки како сум,дали сум добро,како е на факс...дрн дрн.

Бил привлечен од мене многу,јас сум била совршена девојка во секој поглед. Му реков дека не сумтолку совршена чимси дозволив да се вмешам во тура врска. ННеговиот одговор беше дека секому може да му се случи тоа,но дека во неговото срце има друга девојка. Физички е привлечен од мене,го сака нашиот разговор и мојата смисла за хумор,но тоа било се. Не би направил ништо за да ја повреди девојката,ниту ке и каже дека ги разменивме овие пораки. Мислам на него постојано и пробав да го исполнам времето со други нешта. Повторно мислам на него. Во периодов имам многу прблеми на сите полиња,кога ке помислам како тој се справувал со неговите наоѓам сила за утрешниот ден. Ми влијае како космодиск на болна кичма.

Не барав поддршка за тоа што го аправив,можеби само некој кој веке бил во истава ситуација,за да сподели како тој се справил и кој ил крајниот резултат.
Не можам да дочекам да се врати,само тоа знам. Малкуте пријатели со кои го споделив ова останаа запрепастени. Не ме знаат како човек кој може да го направи ова. Не знаев и јас дека можам.

А тоа за добрите пријатели кои знаат да бидат ужасни партнери,не верувам. Од реалниот живот познавам добри пријатели кои беа уште подобри партнери,се е индивидуалнно. Ако имаш карактер понашање,ке знаеш да бидеш подеднакво добар пријател како и партнер.

Кажав и останав жива. За да може еден ден да ми се врати,или тој,или кармата.
девојко ти честитам!

и следниот пат кога ќе се заљубиш пак да ни пишиш
киссс
 
K

kalimer0

Гостин
Дај кажете некои теми за разговор со девојка зошто кога ќе настане таа непријатна тишина ми доаѓа да се самоубијам :nerv:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Дај кажете некои теми за разговор со девојка зошто кога ќе настане таа непријатна тишина ми доаѓа да се самоубијам :nerv:
Само смирено:smir: И јас на почетокот со дечкото не разговарав многу, а сега не можеме да допреме од зборење.:pos: Може зашто не се познававме многу добро па немаше за што да збориме. Па можеш да ја прашаш како и поминал денот дали нешто интересно и се случило, предложи и некој филм да гледа раскажи и го, или пак гледајте го заедно, па потоа ќе коментирате. Се надевам нешто од ова ќе ти користи иако не е многу:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Дај кажете некои теми за разговор со девојка зошто кога ќе настане таа непријатна тишина ми доаѓа да се самоубијам :nerv:
Музика, филмови - најнеутрални работи за раздвижување на муабет.
Само ти започни теми, нешто што ја интересираат и после се ќе иде одлично, дури и ќе не можеш да ја прекинеш од зборување, ако си ја погодил темата.
 
А

Антоние

Гостин
Дај кажете некои теми за разговор со девојка зошто кога ќе настане таа непријатна тишина ми доаѓа да се самоубијам :nerv:
Финтата не е да имаш бесконечен бунар на теми за муабет. Финтата е да ти е комотно додека не зборуваш ништо.

Следен пат кога ќе немаш што да и кажеш, едноставно гледај ја во очи и ќути. Ако и се допаѓаш, таа самата ќе почне тема на муабет. Или ќе се насмее :D

Вака ќе создадете многу подлабока врска отколку со површни муабети.... па дури и на 15 години :)
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Онака од чиста радозналост ме интересира на колку месеци може да се направи абортус и како би било тоа и дали фетусот после ке биде со хирушки зафат извадено или ??? ако има некој познавање или искуство нека ми каже би бил благодарен ! фала :back:
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Онака од чиста радозналост ме интересира на колку месеци може да се направи абортус и како би било тоа и дали фетусот после ке биде со хирушки зафат извадено или ??? ако има некој познавање или искуство нека ми каже би бил благодарен ! фала :back:
Abortus se pravi do 3 mesec, slucai nad 3 mesec bremenost vo koi se napraveni abortusi se mnogu retki. ako e nad treti mesec se utvrduva so komislija.
sekoj plod se se vadi na hiruski nacin ako e abortus. osven ako ne e spontan (pobacuvanje)
ako imas drugi vakvi prasanja postavi gi vo Zdravje ovaa tema e ljubovni problemi :toe:
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Дај кажете некои теми за разговор со девојка зошто кога ќе настане таа непријатна тишина ми доаѓа да се самоубијам :nerv:
abe prijatele so bilo pravi muabet :helou: so vikam jas dzamce muabet. malu muabet da vidis dali e zainteresirana ako zagriza na mamec vikni ja na kafe pogali ja po kosta zalapaj i tolku e imas vrska :helou:

--- надополнето ---

Онака од чиста радозналост ме интересира на колку месеци може да се направи абортус и како би било тоа и дали фетусот после ке биде со хирушки зафат извадено или ??? ако има некој познавање или искуство нека ми каже би бил благодарен ! фала :back:
abe vaka taka ce ja napumpas devojkatai a ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom