Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Дечки не е проблем само едно прашање :)

Сакам за подарок на девојката да и купам нешто и плус тоа пошто таа е голем љубител на Кала - цвеќе, да и купам едно :) , некои викаат тие се за погреб некои ги сакаат секако,ги има и за свадби.... па дали би било добро да и купам едно такво цвеќе пошто стварно ги сака тие, ај еден совет молим вас..и ако знае некој од вас колку пари е......:pipi:....поздравввв :back:

 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Дечки не е проблем само едно прашање :)

Сакам за подарок на девојката да и купам нешто и плус тоа пошто таа е голем љубител на Кала - цвеќе, да и купам едно :) , некои викаат тие се за погреб некои ги сакаат секако,ги има и за свадби.... па дали би било добро да и купам едно такво цвеќе пошто стварно ги сака тие, ај еден совет молим вас..и ако знае некој од вас колку пари е......:pipi:....поздравввв :back:

Не се скапи пеер ги имас од 100ден до 600 ден .. зависи колкаво е и таму разгранетоа ау .. иди до цветен пазар ( ако си од ск) ке најдеш!
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не се скапи пеер ги имас од 100ден до 600 ден .. зависи колкаво е и таму разгранетоа ау .. иди до цветен пазар ( ако си од ск) ке најдеш!
Од Бт сум, прее бев и најдов, 60 ден едно, ќе и купам едно и ќе му речам да го завиткаат во украсна и супер ќе биде, едни ми велат за погреб биле па ова па она....
 
П

Пепси_

Гостин
Од Бт сум, прее бев и најдов, 60 ден едно, ќе и купам едно и ќе му речам да го завиткаат во украсна и супер ќе биде, едни ми велат за погреб биле па ова па она....
Не е битно они шо велат битно е дека госпожата твоја ги сака и не му ја мисли туку земи троа повеќе потроши се :) :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не е битно они шо велат битно е дека госпожата твоја ги сака и не му ја мисли туку земи троа повеќе потроши се :) :)
Хахахахааха ќе се среди :) фала ви срциња :)
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
65
Поени од реакции
9
Male mi treba pomos......... ludo sum vlubena vo edno dete......... ama on mislem oti ne me saka MI TREBA POMOSS:je::je::je::je::je::je:
И јас сум била во твое време и во твоја ситуација..води се до следниве правила и ке успееш :
-Никогаш не му признавај дека го сакаш со зборови..
-Викај го на прошетки но глуми незаинтересирана...
-Најголемо решение за ваквите ситуации е да се разговара ВО ДОБАР МОМЕНТ..
НЕ ПРОПУШТАЈ ШАНСА..ако мислиш дека тој вреди..Ако мислиш дека не е тоа што го очекуваш..ОТСАКАЈ ГО(тоа е тешко , но се успева кога ке се свестиш дека си само ЗАТРЕСКАНА!)
:salut:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.015
И јас сум била во твое време и во твоја ситуација..води се до следниве правила и ке успееш :
-Никогаш не му признавај дека го сакаш со зборови..
-Викај го на прошетки но глуми незаинтересирана...
-Најголемо решение за ваквите ситуации е да се разговара ВО ДОБАР МОМЕНТ..
НЕ ПРОПУШТАЈ ШАНСА..ако мислиш дека тој вреди..Ако мислиш дека не е тоа што го очекуваш..ОТСАКАЈ ГО(тоа е тешко , но се успева кога ке се свестиш дека си само ЗАТРЕСКАНА!)
:salut:
Мислењево шо го цитираше е од 2006... :pos:
И која е поентата да го викаш на прошетки, а да глумиш незаинтересирана жити се? Демек си недостапна па треба да се дрецка по тебе?
Абе деца, деца...
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
65
Поени од реакции
9
Мислењево шо го цитираше е од 2006... :pos:
И која е поентата да го викаш на прошетки, а да глумиш незаинтересирана жити се? Демек си недостапна па треба да се дрецка по тебе?
Абе деца, деца...
Старите трикови секогаш успеваат :P :pos2:
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Идев со девојче 2месеци, раскинавме и она се смири со бившиот али останавме другари и секогаш кога ќе излеземе ми се смешка ме закача итн. Едноставно сакав да слушнам други мислења.Дали она уште чувсвува нешто за мене?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Идев со девојче 2месеци, раскинавме и она се смири со бившиот али останавме другари и секогаш кога ќе излеземе ми се смешка ме закача итн. Едноставно сакав да слушнам други мислења.Дали она уште чувсвува нешто за мене?
Te чува на диштанс.

--- надополнето ---

Старите трикови секогаш успеваат :P :pos2:
Ебате трикот, двајцата неебани ќе останете xD
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Идев со девојче 2месеци, раскинавме и она се смири со бившиот али останавме другари и секогаш кога ќе излеземе ми се смешка ме закача итн. Едноставно сакав да слушнам други мислења.Дали она уште чувсвува нешто за мене?
Сака да те има ко резерва. Себична особа бидејќи не сфаќа дека ако го прави тоа може само да си направи дупол проблем, ко прво она да те засака, ко второ ти да мислиш дека те свиѓа уште па да бидеш повреден бидејќи у моментов она е со друг.
Може е и една од типките што сакаат да се -закачкаат- со секое второ машко, скоро детски начин на барање внимание од другиот пол бидејќи зрелите ем се подиректни ем знаат дека тоа внимание треба да го добиваат од еден.
Бегај од неа, не и го давај задоволството да го има и твоето и неговото внимание насочено кон неа и само неа, додека она може закачка и трет.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Идев со девојче 2месеци, раскинавме и она се смири со бившиот али останавме другари и секогаш кога ќе излеземе ми се смешка ме закача итн. Едноставно сакав да слушнам други мислења.Дали она уште чувсвува нешто за мене?
Бате подалеку од такво лајно, не ти треба ни за пријател.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Идев со девојче 2месеци, раскинавме и она се смири со бившиот али останавме другари и секогаш кога ќе излеземе ми се смешка ме закача итн. Едноставно сакав да слушнам други мислења.Дали она уште чувсвува нешто за мене?
Да чувствувала нешо за тебе не би се смирила со бившиот.
Тебе те чува за резерва или тројка :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom