Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Р

~~РубинРед~~

Гостин
@Luna*** Ајде размисли малку како би се чуствувала одпосле кога фраерот ке те остави и ке те впиша и тебеб во листата на девојки со кои се мувал...Резерва бе?Сфакаш ли што тоа значи?
Спремна ли си да страдаш кога ке те остави?Зошто да,самиот рекол дека сакал да си му мувачица,ако си спремна подоцна да си маваш глава од зид и да си велеш зошто дозволив да ме искористи тогаш повели :smir:
Измувај се со него,драпајте се,правете што сакате ама после кукање никако :nenene:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Шо се чепкаш?мојот проблем барем беше разумен...не гледам дека некаде пишуе ние шо сме побарале совет на ваа тема дека не треба да даваме совет на друг...:smir:
Не пишуе, ама барем да ти беше доличен проблемот за полот па да судиш, ајде де.....а вака за сеир да пишеш дека не и доликува на годините испаѓа дека зајакот му вика на магарето: Mногу ти се големи ушите :pipi:
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
6
Ок.Вака значи.Фала ви за советите и изнесувањето мислења.Сепак кога ќе слушнеш од повеќе луѓе до решението се доаѓа побрзо!:smir:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Не пишуе, ама барем да ти беше доличен проблемот за полот па да судиш, ајде де.....а вака за сеир да пишеш дека не и доликува на годините испаѓа дека зајакот му вика на магарето: Mногу ти се големи ушите :pipi:
Преслушај се шо зборуеш и ако не си го прочитала прочитај го мојот проблем...и да...не пишувам за сеир..убаво и кажав....и ај да не идеме оф топик оти ќе санкционираат.. поздрав:smir:
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
6
Шо се чепкаш?мојот проблем барем беше разумен...не гледам дека некаде пишуе ние шо сме побарале совет на ваа тема дека не треба да даваме совет на друг...:smir:
Мислам дека мојов проблем не е помалку разумен од твојот NeoN.:smir:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Преслушај се шо зборуеш и ако не си го прочитала прочитај го мојот проблем...и да...не пишувам за сеир..убаво и кажав....и ај да не идеме оф топик оти ќе санкционираат.. поздрав:smir:
Зошто би ти реплицирала, ако не сум ти ги прочитала проблемите изнесени на темава?
Не и суди на неа дали и доликува на годините, ако не моеш да оцениш дали ти доликува на полот да напишеш такви "проблеми" за решавање :smir:
Да не треба да ги ископирам твоите проблеми па да разглабаме дел по дел?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Мислам дека мојов проблем не е помалку разумен од твојот NeoN.:smir:

Не ти викав тебе...него батали тоа сега..си го решив јас проблемот мој се е океј сега,него ти види шо ќе праиш па известине во скоро време...се најдобро:smir:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Кажав дека не би ми било сеедно ако ме искористи.Таа ми беше поентата.А се разбира дека ги ценам своите квалитети и себе си.Токму затоа и гледам проблем во сето ова.Во друг случај веднаш,без размислување би му се фрлила во прегратки.
Твојата прикаска и годините се точни колку мојата дека ќе иам харем со 50 конкубини за 6 месеци :icon_lol:.
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
6
Твојата прикаска и годините се точни колку мојата дека ќе иам харем со 50 конкубини за 6 месеци :icon_lol:.
???What the hell?Оф ...зарем стварно мислиш дека имам потреба и причина прво лажно да се претставувам а уште и да измислувам приказна чисто за да си го напраам денот поинтересен??Ај размисли подобро...Не знам од каде го ископа сето ова,ама како и да е,не ме интересира многу...
И една препорака:Не давај пребрзи констатации,без претходно да бидеш СИГУРЕН,зашто може да изгледа глупаво и апсурдно.:smir:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
???What the hell?Оф ...зарем стварно мислиш дека имам потреба и причина прво лажно да се претставувам а уште и да измислувам приказна чисто за да си го напраам денот поинтересен??Ај размисли подобро...Не знам од каде го ископа сето ова,ама како и да е,не ме интересира многу...
И една препорака:Не давај пребрзи констатации,без претходно да бидеш СИГУРЕН,зашто може да изгледа глупаво и апсурдно.:smir:
Прказната ти вришти и пишти од повеќе агли ама ако сакаш да ја тераш само повели јас си кажав мислење и стојам позади тоа а за твоите 17 години КХМ :).

Биди поздравена и со среќа со „мултиловерот“ :).
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
6
Прказната ти вришти и пишти од повеќе агли ама ако сакаш да ја тераш само повели јас си кажав мислење и стојам позади тоа а за твоите 17 години КХМ :).

Биди поздравена и со среќа со „мултиловерот“ :).
Тоа што ти можеби недоволно ја сфаќаш приказната и ти се чини лажна,не значи дека е навистина така.Не би полемизирала ниту околу веродостојноста на мојата приказна како ни за годините.Можеш да размислуваш што сакаш иако гледано од моја страна,оваа констатација која ти ја изнезе (незнам од каде ископа аргументи ама ај нема везе)во секој случај е крајно смешна и неподдржана!:wink:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Тоа што ти можеби недоволно ја сфаќаш приказната и ти се чини лажна,не значи дека е навистина така.Не би полемизирала ниту околу веродостојноста на мојата приказна како ни за годините.Можеш да размислуваш што сакаш иако гледано од моја страна,оваа констатација која ти ја изнезе (незнам од каде ископа аргументи ама ај нема везе)во секој случај е крајно смешна и неподдржана!:wink:
Ахам :).
 

M.J

Член од
13 октомври 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
So nego sme drugari, go poznavam od pred nekoja godina mnogu mi se sviga i sega pred nekoe vreme uspeav da se zapoznam i podobro. Bev na natprevar i celo vreme bese so mene i mojata ekipa. Uspeav i da go zapoznam, negoviot karakter, kako se odnesuva vo zensko drustvo...poseduva se kako sto treba da ima vistinsko masko. Mi ostavi golem vpecatok i se poveke go zasakav. No zasega imame samo edno zdravo, bi sakala da ima nesto poveke. Dali bi bilo normalno jas da gi prevzemam prvite cekori ili da cekam toa da go napravi toj? Ne mozam da cekam poveke...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
So nego sme drugari, go poznavam od pred nekoja godina mnogu mi se sviga i sega pred nekoe vreme uspeav da se zapoznam i podobro. Bev na natprevar i celo vreme bese so mene i mojata ekipa. Uspeav i da go zapoznam, negoviot karakter, kako se odnesuva vo zensko drustvo...poseduva se kako sto treba da ima vistinsko masko. Mi ostavi golem vpecatok i se poveke go zasakav. No zasega imame samo edno zdravo, bi sakala da ima nesto poveke. Dali bi bilo normalno jas da gi prevzemam prvite cekori ili da cekam toa da go napravi toj? Ne mozam da cekam poveke...
Претпоставувам од постот дека си млада/мала ...би рекол 15-16 години.
Е сега, што да направиш? Испровоцирај го. Барај го почесто на кафе да одите. Прати сигнали. Ќе видиш како ќе изреагира. Префрли некогаш нешто. Ако е заинтересиран (и паметен да сфати што правиш) ќе ти предложи нешто самиот.

Има едно поговорка:

ДУР КУЧКАТА НЕ МАФНИ СО ОПАШКАТА НЕ ОДИ ПЕСОТ ПО НЕА...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Оти да не го направиш првиот чекор......Не значи дека ако си женско не треба да го направиш првиот чекор, Затоа што ако ти замини со некој друга ке се каеш што си била роб на женското правило на некои , а тоа е дека машкото треба да го направи првиот чекор, затоа ако ти се допаѓа и знаеш дека е човек и дека ќе се однесува супер и како што треба..... тогаш почни со Мисијата :) ....... Иначе колку за пример ете да ти кажам ... сега таа што ми е девојка мене, таа го направи првиот чекор а се знаевме само 1 ден...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom