Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam eden golem problem :place: Imam zenska i odime vece pola godina. Koga resivme da imame sex se bese OK. Prviot pat izdrziv 20 min. No so tek na vreme, vremeto pocna da se namaluva i namaluva. Zadniot pat svrsiv odma, nemase ni min. Sto e rabotava ? Koj imal slicen problem neka mi pomogne ! :kesa::kesa::kesa:
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo , najprvo izvinete zatoa sto ne pisuvam so kirilicna podrska .
Sakam da ve zamolam za pomos. Vaka znaci so devojka mi odime 3 godini i 4 meseci.Odsekogas bev toj sto trcase po nea, pravev se za nea bas se, se samo da ja vidam srekna i radosna toa me ispolnuvase najveke (i uste me ispolnuva koga e takva).Jas bev toj sto duri i nejznata vina ja prifakav kako da e moja i jas i se izvinuvav samo da neam karanici .Sekogas koga ke bev nervozen i sakav da se raspravam so nea toa ne mi odese , zatoa sto koga ke se vidovme taa so samiot pogled me smiruvase, i nemav srce da se raspravam so nea. Sekoja nejzina bolka, sekoj nejzin problem sto ja povreduval mene 2 pati poveke me bolese od nea, mrazam koga ja gledam tazna i ne raspolozena...Vo nea sum vljuben, taa e devojkata na mojot zivot, ja sakam duri poveke od sebe, se bi rizikuval samo da bidam so nea... Posledniov mesec rabotite se svrtea 360 stepeni na loso. Prvo problemot bese sto mnogu sum i baral da vodime ljubov, taa mislese deka so nea sum samo zaradi sex.
No toj problem go resivme i rekov deka poveke nema da i baram se dodeka taa samata ne posaka da imame odnos.
Potoa pocna nekako da me izbegnuva.Vrskata ne se odvivase isto kako i predhodno.Taa otide kaj baba i na 7 dena, tamu se dopisuvala so neki tipovi od mirc , napravila novo msn ( lazno) koe im go davala.Mi kaza deka na mirc pravele muabet za seks, no jas bev lut vo sebe no ne i se nalutiv sto go napravila toa predpostavuvam toa bilo od dosada i zavfrkancija.
Eden den kaj eden nejzin ''drugar'' vlegov na chat(za prv pat toj na chat), tamu me precekaa i pocnavme razgovor. Razgovorot mi trgna so edna od chatot , i pravevme muabet opsirno.Muabetot ne go trgna od temata SEX , jas na pocetokot pocustvuvav nesto somnitelno , no si rekov ako de sto e toa vazno , zafrkancija nikogo nema da ubie.Gi kazuvase site raboti sto jas gi obozavam vo sexot site raboti sto me palat kaj zenska mi...Po dolgo muabetenje i rekov da se zapoznaeme, taa pocna odma da mi kazuva ne sum banjata ova ona, i rekov ok togas drug pat. Utre denta pak ja prasav da se vidime da se zapoznaeme i mi vika pak ne sum spremna ne sum banjata i jas i rekov ok samo da se zapoznaeme ne sakam nisto da imame. I taa posle toa mi kaza deka bila zenska mi. Od toj den jas nemozam da se smiram, imam bezbroj problemi-psihicki.Premnogu me povredi toa sto raskinavme zaradi takva glupava rabota i se custvuvam prasno,grozno , srceto mi se skrsi na 1000 parcinja , nemozam da opisam... Nikogas ne sum ja izvaral devojka mi , so nea uste sme vo kontakt, i sakam da mi pomognete sto da pravime, baram sovet od vas dali vredi da se raskine tolku dolga vrska za edno vakvo smotano ''flertuvanje'' po chat.

Odnapred vi balgodaram za pomosta.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
еј тајфун аман бре колку години имаш ... ?

ова е работа за 15-6-есет годишни ... да се скараат за глупост , ти се молам .

ако мислеш дека сеуште имаш шанси за да бидеш радосен , вреди ... ама пак ќе ти биде исто , за некое време добро , а потоа пекол ( јасно е 3 и половина години .. па тоа е колку едно средно образование ) ама се се случува со причина ... имај си го тоа на ум .
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
еј тајфун аман бре колку години имаш ... ?

ова е работа за 15-6-есет годишни ... да се скараат за глупост , ти се молам .

ако мислеш дека сеуште имаш шанси за да бидеш радосен , вреди ... ама пак ќе ти биде исто , за некое време добро , а потоа пекол ( јасно е 3 и половина години .. па тоа е колку едно средно образование ) ама се се случува со причина ... имај си го тоа на ум .
Znam deka zvuci cudno ali toa e ednostavno nemozam bez nea.
Inace imam 19 godini.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Zdravo , najprvo izvinete zatoa sto ne pisuvam so kirilicna podrska .
Sakam da ve zamolam za pomos. Vaka znaci so devojka mi odime 3 godini i 4 meseci.Odsekogas bev toj sto trcase po nea, pravev se za nea bas se, se samo da ja vidam srekna i radosna toa me ispolnuvase najveke (i uste me ispolnuva koga e takva).Jas bev toj sto duri i nejznata vina ja prifakav kako da e moja i jas i se izvinuvav samo da neam karanici .Sekogas koga ke bev nervozen i sakav da se raspravam so nea toa ne mi odese , zatoa sto koga ke se vidovme taa so samiot pogled me smiruvase, i nemav srce da se raspravam so nea. Sekoja nejzina bolka, sekoj nejzin problem sto ja povreduval mene 2 pati poveke me bolese od nea, mrazam koga ja gledam tazna i ne raspolozena...Vo nea sum vljuben, taa e devojkata na mojot zivot, ja sakam duri poveke od sebe, se bi rizikuval samo da bidam so nea... Posledniov mesec rabotite se svrtea 360 stepeni na loso. Prvo problemot bese sto mnogu sum i baral da vodime ljubov, taa mislese deka so nea sum samo zaradi sex.
No toj problem go resivme i rekov deka poveke nema da i baram se dodeka taa samata ne posaka da imame odnos.
Potoa pocna nekako da me izbegnuva.Vrskata ne se odvivase isto kako i predhodno.Taa otide kaj baba i na 7 dena, tamu se dopisuvala so neki tipovi od mirc , napravila novo msn ( lazno) koe im go davala.Mi kaza deka na mirc pravele muabet za seks, no jas bev lut vo sebe no ne i se nalutiv sto go napravila toa predpostavuvam toa bilo od dosada i zavfrkancija.
Eden den kaj eden nejzin ''drugar'' vlegov na chat(za prv pat toj na chat), tamu me precekaa i pocnavme razgovor. Razgovorot mi trgna so edna od chatot , i pravevme muabet opsirno.Muabetot ne go trgna od temata SEX , jas na pocetokot pocustvuvav nesto somnitelno , no si rekov ako de sto e toa vazno , zafrkancija nikogo nema da ubie.Gi kazuvase site raboti sto jas gi obozavam vo sexot site raboti sto me palat kaj zenska mi...Po dolgo muabetenje i rekov da se zapoznaeme, taa pocna odma da mi kazuva ne sum banjata ova ona, i rekov ok togas drug pat. Utre denta pak ja prasav da se vidime da se zapoznaeme i mi vika pak ne sum spremna ne sum banjata i jas i rekov ok samo da se zapoznaeme ne sakam nisto da imame. I taa posle toa mi kaza deka bila zenska mi. Od toj den jas nemozam da se smiram, imam bezbroj problemi-psihicki.Premnogu me povredi toa sto raskinavme zaradi takva glupava rabota i se custvuvam prasno,grozno , srceto mi se skrsi na 1000 parcinja , nemozam da opisam... Nikogas ne sum ja izvaral devojka mi , so nea uste sme vo kontakt, i sakam da mi pomognete sto da pravime, baram sovet od vas dali vredi da se raskine tolku dolga vrska za edno vakvo smotano ''flertuvanje'' po chat.

Odnapred vi balgodaram za pomosta.
Срц,време е да покажеш дека си машко,а не подвижна желботека(извини:smir:).
Она веке сака да експирементира со нешто друго,бара нешто интересно...оти ти што и да ти каже или побара ке и го исполниш.
Биди малку ладен и суров спрема неа,смени се малку,нека осети промена.
Направи ја љубоморна,биди малку мачо-мен...капираш??:smir::smir:
Нека се заврти тркалото,не раскинувај одма.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Zdravo , najprvo izvinete zatoa sto ne pisuvam so kirilicna podrska .
Sakam da ve zamolam za pomos. Vaka znaci so devojka mi odime 3 godini i 4 meseci.Odsekogas bev toj sto trcase po nea, pravev se za nea bas se, se samo da ja vidam srekna i radosna toa me ispolnuvase najveke (i uste me ispolnuva koga e takva).Jas bev toj sto duri i nejznata vina ja prifakav kako da e moja i jas i se izvinuvav samo da neam karanici .Sekogas koga ke bev nervozen i sakav da se raspravam so nea toa ne mi odese , zatoa sto koga ke se vidovme taa so samiot pogled me smiruvase, i nemav srce da se raspravam so nea. Sekoja nejzina bolka, sekoj nejzin problem sto ja povreduval mene 2 pati poveke me bolese od nea, mrazam koga ja gledam tazna i ne raspolozena...Vo nea sum vljuben, taa e devojkata na mojot zivot, ja sakam duri poveke od sebe, se bi rizikuval samo da bidam so nea... Posledniov mesec rabotite se svrtea 360 stepeni na loso. Prvo problemot bese sto mnogu sum i baral da vodime ljubov, taa mislese deka so nea sum samo zaradi sex.
No toj problem go resivme i rekov deka poveke nema da i baram se dodeka taa samata ne posaka da imame odnos.
Potoa pocna nekako da me izbegnuva.Vrskata ne se odvivase isto kako i predhodno.Taa otide kaj baba i na 7 dena, tamu se dopisuvala so neki tipovi od mirc , napravila novo msn ( lazno) koe im go davala.Mi kaza deka na mirc pravele muabet za seks, no jas bev lut vo sebe no ne i se nalutiv sto go napravila toa predpostavuvam toa bilo od dosada i zavfrkancija.
Eden den kaj eden nejzin ''drugar'' vlegov na chat(za prv pat toj na chat), tamu me precekaa i pocnavme razgovor. Razgovorot mi trgna so edna od chatot , i pravevme muabet opsirno.Muabetot ne go trgna od temata SEX , jas na pocetokot pocustvuvav nesto somnitelno , no si rekov ako de sto e toa vazno , zafrkancija nikogo nema da ubie.Gi kazuvase site raboti sto jas gi obozavam vo sexot site raboti sto me palat kaj zenska mi...Po dolgo muabetenje i rekov da se zapoznaeme, taa pocna odma da mi kazuva ne sum banjata ova ona, i rekov ok togas drug pat. Utre denta pak ja prasav da se vidime da se zapoznaeme i mi vika pak ne sum spremna ne sum banjata i jas i rekov ok samo da se zapoznaeme ne sakam nisto da imame. I taa posle toa mi kaza deka bila zenska mi. Od toj den jas nemozam da se smiram, imam bezbroj problemi-psihicki.Premnogu me povredi toa sto raskinavme zaradi takva glupava rabota i se custvuvam prasno,grozno , srceto mi se skrsi na 1000 parcinja , nemozam da opisam... Nikogas ne sum ja izvaral devojka mi , so nea uste sme vo kontakt, i sakam da mi pomognete sto da pravime, baram sovet od vas dali vredi da se raskine tolku dolga vrska za edno vakvo smotano ''flertuvanje'' po chat.

Odnapred vi balgodaram za pomosta.
Друже добредојде на форумов.
Вака сеа, стварно несакам да те повредам со ова што ќе го пишувам, но ќе бидам реален, и ќе се потрудам да бидам што појасен.
Доколку девојка ти стварно те сакала и почитувала, зашто би зборела со други, непознати дечки, за секс и слично, а со тебе не? Не сфаќам. Зашто би правела лажен мсн и би го давала на непознати луѓе? Бидејќи се чувствувала повередена, и најверојатно сакала да те направи љубоморен и слично.
Друго, не си требал да трчаш по други девојки на chat..Зашто си го правел ова кога имаш девојка која ја посакуваш? Зашто си ја поканувал да се сретнете..? Ок, доста беше судење и солење памет, сега ќе пробам да ти помогнам. Само едно решение гледам. Сретнете се негде со девојката, и смирено разговарајте за се што се случило последниот месец. Ќе ја прашаш зашто ти го направила тоа (горе наведеното, мирц чатот со други типци и друго). Ќе ја прашаш што си и згрешил додека сте биле заедно, и зашто се почувствувала запоставено. Побарај и објаснување за се што се десило, а за она што била "виновна". Го заслужуваш тоа. После тој разговор ќе сфатиш дали таа е правата девојка за тебе, дали и е стало до тебе, дали те сака сеуште..Разговарајте отворено и смирено..Одговарај и на сите нејзини прашања..Покажи и дека сеуште ја сакаш многу, и дека ти значи..

Се надевам дека помогнав колку-толку..Ти пожелувам многу среќа..

Поздрав, и се најубаво:helou:
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
delfybuba se e toa ok , ali jas nemozam da ja zamislam nea so drug , ne deka nemozam da fatam druga, ednostavno ja sakam samo nea , taa mi e vo krv, mi go osvoi srceto...
Inace sega sme skarani ali vo kontakt sme.
Taa vo lice mi rece deka saka da stradam, mene mi se pravi jaka i dava znaci deka ne i e gajle za mene, nesaka da mi kaze nisto, moram da doznavam od drugarki nejzini :S
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Zdravo , najprvo izvinete zatoa sto ne pisuvam so kirilicna podrska .
Sakam da ve zamolam za pomos. Vaka znaci so devojka mi odime 3 godini i 4 meseci.Odsekogas bev toj sto trcase po nea, pravev se za nea bas se, se samo da ja vidam srekna i radosna toa me ispolnuvase najveke (i uste me ispolnuva koga e takva).Jas bev toj sto duri i nejznata vina ja prifakav kako da e moja i jas i se izvinuvav samo da neam karanici .Sekogas koga ke bev nervozen i sakav da se raspravam so nea toa ne mi odese , zatoa sto koga ke se vidovme taa so samiot pogled me smiruvase, i nemav srce da se raspravam so nea. Sekoja nejzina bolka, sekoj nejzin problem sto ja povreduval mene 2 pati poveke me bolese od nea, mrazam koga ja gledam tazna i ne raspolozena...Vo nea sum vljuben, taa e devojkata na mojot zivot, ja sakam duri poveke od sebe, se bi rizikuval samo da bidam so nea... Posledniov mesec rabotite se svrtea 360 stepeni na loso. Prvo problemot bese sto mnogu sum i baral da vodime ljubov, taa mislese deka so nea sum samo zaradi sex.
No toj problem go resivme i rekov deka poveke nema da i baram se dodeka taa samata ne posaka da imame odnos.
Potoa pocna nekako da me izbegnuva.Vrskata ne se odvivase isto kako i predhodno.Taa otide kaj baba i na 7 dena, tamu se dopisuvala so neki tipovi od mirc , napravila novo msn ( lazno) koe im go davala.Mi kaza deka na mirc pravele muabet za seks, no jas bev lut vo sebe no ne i se nalutiv sto go napravila toa predpostavuvam toa bilo od dosada i zavfrkancija.
Eden den kaj eden nejzin ''drugar'' vlegov na chat(za prv pat toj na chat), tamu me precekaa i pocnavme razgovor. Razgovorot mi trgna so edna od chatot , i pravevme muabet opsirno.Muabetot ne go trgna od temata SEX , jas na pocetokot pocustvuvav nesto somnitelno , no si rekov ako de sto e toa vazno , zafrkancija nikogo nema da ubie.Gi kazuvase site raboti sto jas gi obozavam vo sexot site raboti sto me palat kaj zenska mi...Po dolgo muabetenje i rekov da se zapoznaeme, taa pocna odma da mi kazuva ne sum banjata ova ona, i rekov ok togas drug pat. Utre denta pak ja prasav da se vidime da se zapoznaeme i mi vika pak ne sum spremna ne sum banjata i jas i rekov ok samo da se zapoznaeme ne sakam nisto da imame. I taa posle toa mi kaza deka bila zenska mi. Od toj den jas nemozam da se smiram, imam bezbroj problemi-psihicki.Premnogu me povredi toa sto raskinavme zaradi takva glupava rabota i se custvuvam prasno,grozno , srceto mi se skrsi na 1000 parcinja , nemozam da opisam... Nikogas ne sum ja izvaral devojka mi , so nea uste sme vo kontakt, i sakam da mi pomognete sto da pravime, baram sovet od vas dali vredi da se raskine tolku dolga vrska za edno vakvo smotano ''flertuvanje'' po chat.

Odnapred vi balgodaram za pomosta.
Ti kazal tebe nekoj deka zenata sluzi samo za ebenje?
Papucarenje, pregolema popustlivost, obozavanje na mladata dama se toa treba da go iskorenis. Ovaj sakam da kazam, picinjata baraat maz koj ke dominira vrz niv i upravuva, a ne obratno. Upotrebija manipulacijata i imaj dlaboka kontrola vrz sebe, ako sakas da imas miren zivot bez razocaruvanja od vakov tip.

I batalija ovaa ne gleas igra kurot so tebe, demek ti si vinovniot so vrskata prekinala, a ustvari ovaa barala nacin kako da te jebne, pa si pronasla sovrsen nacin kako da ja prefli vinata na tvoja smetka, za nejzin profit i cista potsvest.

Ednostavno sto mozes da naprais e da si fatis druga i da ja zaboravis ovaa, so pamet u glava bez mnogu sentimentalnosti. Pa ljubomorata kaj zaebanava moze da proraboti, ali treba da pokazes cvrstina i muda so surovost i arogancija ako sakas da ti se vrati i da te percepira na drug nacin.
 
M

marsovka

Гостин
delfybuba se e toa ok , ali jas nemozam da ja zamislam nea so drug , ne deka nemozam da fatam druga, ednostavno ja sakam samo nea , taa mi e vo krv, mi go osvoi srceto...
Inace sega sme skarani ali vo kontakt sme.
Taa vo lice mi rece deka saka da stradam, mene mi se pravi jaka i dava znaci deka ne i e gajle za mene, nesaka da mi kaze nisto, moram da doznavam od drugarki nejzini :S
синко искрено дали се слушаш?

чекај ај кажи ми што значи тоа дава им дава на некои други ?о.0“
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
синко искрено дали се слушаш?

чекај ај кажи ми што значи тоа дава им дава на некои други ?о.0“
Neznam sto ti znaci ova im dava na nekoi drugi? Objasni poubavo.

Ti kazal tebe nekoj deka zenata sluzi samo za ebenje?
Papucarenje, pregolema popustlivost, obozavanje na mladata dama se toa treba da go iskorenis. Ovaj sakam da kazam, picinjata baraat maz koj ke dominira vrz niv i upravuva, a ne obratno. Upotrebija manipulacijata i imaj dlaboka kontrola vrz sebe, ako sakas da imas miren zivot bez razocaruvanja od vakov tip.

I batalija ovaa ne gleas igra kurot so tebe, demek ti si vinovniot so vrskata prekinala, a ustvari ovaa barala nacin kako da te jebne, pa si pronasla sovrsen nacin kako da ja prefli vinata na tvoja smetka, za nejzin profit i cista potsvest.

Ednostavno sto mozes da naprais e da si fatis druga i da ja zaboravis ovaa, so pamet u glava bez mnogu sentimentalnosti. Pa ljubomorata kaj zaebanava moze da proraboti, ali treba da pokazes cvrstina i muda so surovost i arogancija ako sakas da ti se vrati i da te percepira na drug nacin.
Druze se e toa ok , so site pred toa sto sum idel sum bil takov laden, ali so ovaa nemozam, neznam zasto, izgleda zatoa sto e devojkata na mojot zivot, ednostavno sakam da bide se ubavo da nema karanici i da bide srekna.
 
M

marsovka

Гостин
Neznam sto ti znaci ova im dava na nekoi drugi? Objasni poubavo.
Синко слушај ме внимателно сеа што ќе ти кажам

ТИ СИ МАЗОХИСТ
Ти сакаш да бидеш ебен у здрав памет и да и служиш на некоја, барем дади оглас :роб бара господарка која ќе му дава скоро невозможни задачи кој он треба да ги исполнува .
Девојка ти е гарант од оние типови на жени кои бараат да бидат ебени секој ден прописно у газ и безмилосно а понекогаш и шамарани и затоа и не те почитува , уствари ти очекуваш некој да те почитува кога ти самиот себе не се почитуваш и дозволуваш да биде газен и фрлен ко стара крпа?
Сериозно?
Барем таа што е садист нема да те фрли ко стара крпа и ќе имате барем возбудлив сексуален живот уствари ништо нема да ти недостига .
Нејзе нема да ја вратиш у нејзини очи ти си оноа лиглето,
Сеа имаш опција да сечеш вени ради неа или да продолжиш во животот понатаму со лекција научена дека треба малце да покажеш заби на време за да следниот пут да не се заебаш вака или да си бараш садомазохистичка кучка која ќе те малтретира секој ден и двајцата ќе бидете среќни.:back:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ti kazal tebe nekoj deka zenata sluzi samo za ebenje?
Papucarenje, pregolema popustlivost, obozavanje na mladata dama se toa treba da go iskorenis. Ovaj sakam da kazam, picinjata baraat maz koj ke dominira vrz niv i upravuva, a ne obratno. Upotrebija manipulacijata i imaj dlaboka kontrola vrz sebe, ako sakas da imas miren zivot bez razocaruvanja od vakov tip.

I batalija ovaa ne gleas igra kurot so tebe, demek ti si vinovniot so vrskata prekinala, a ustvari ovaa barala nacin kako da te jebne, pa si pronasla sovrsen nacin kako da ja prefli vinata na tvoja smetka, za nejzin profit i cista potsvest.

Ednostavno sto mozes da naprais e da si fatis druga i da ja zaboravis ovaa, so pamet u glava bez mnogu sentimentalnosti. Pa ljubomorata kaj zaebanava moze da proraboti, ali treba da pokazes cvrstina i muda so surovost i arogancija ako sakas da ti se vrati i da te percepira na drug nacin.
Да да така е ние жените сакаме цврстина, залепи му на девојчето еден шамар, уште одма кога ќе ја видиш и кога ќе те праша зошто ме удри речи и па за да ме сакаш повеќе. Во глобала жените сакаат цврсти карактери ама ако се доведат во ситуација да бираат помеѓу маж кој што им угодува,. и таков што не ги ферма, барем јас би одбрала таков што ми угодува и што сака да ме гледа среќна
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Да да така е ние жените сакаме цврстина, залепи му на девојчето еден шамар, уште одма кога ќе ја видиш и кога ќе те праша зошто ме удри речи и па за да ме сакаш повеќе. Во глобала жените сакаат цврсти карактери ама ако се доведат во ситуација да бираат помеѓу маж кој што им угодува,. и таков што не ги ферма, барем јас би одбрала таков што ми угодува и што сака да ме гледа среќна
Jas ne deka nemozam ,tuku nesakam da bidam takov prema nea, nesakam da bidam laden prema nea ... Naredniot pat koga ke ja vidam
ke i lupnam eden samar, iako znam deka toa ke bide loso i deka nema da mi pomogne, ali toa e...Nikogas raka ne sum krenal na nea, za nea sum se tepal, kako kucinja sum se kinel so drugi maski zaradi nea, i sega vaka da mi vrati ... ccc ednostavno custvuvam i omraza pokraj se jas probuvam da se smirime a taa e laadna i gi krie site raboti sto ja prasuvam, nisto ne mi kazuva i me provocira.

Znaci vaka na eden forum najdov post na zenska mi (sto sme skarani) napisan e deneska vo 21 h i glasi vaka:
luge itno mi treba pomos,daj kazete nekoe sovetuvaliste za parovi,ili sto znam n ekoj psihijatar,psiholog.ne deka sme mrdnati ama pa i dvajcata se sakame,postojano se karame!!!sea raskinavme si kazuvame mn grozni stvari,pred toa bevme na pauza i tipot bil duri do kumanovo da se vidi so nekoi a mene dr mi kaza.toa ne e prv pat da me izlaze,ama me nema varano.nz mn glupa situacija ali mislam nekoe sovetuval iste ke mi pomogne.pisete ve molaaaaamm ako znaete nekoe!!1
==============================================
Tuka pisuva deka me saka a ona mene uporno mi odbiva i mi negira deka me saka, duri mi negira deka e ova nejzin post. Sto mislite za ova?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Jas ne deka nemozam ,tuku nesakam da bidam takov prema nea, nesakam da bidam laden prema nea ... Naredniot pat koga ke ja vidam
ke i lupnam eden samar, iako znam deka toa ke bide loso i deka nema da mi pomogne, ali toa e...
Во многу гаден сос си! Ептен гаден и не верувам дека така лесно ќе се извадиш!

Прво си згрешил од старт во понашање. Нема толку попуштање за се, она се навикнала дека е главна во врската а ти си само да ја слушаш и служиш. Тоа е ок во одредени ситуации ама ако продолжи за се и сешто има да и здосади на секоја женска освен ако не е домина во душа па да и треба роб (читај ја Марсовка погоре).

Твојот проблем сега не е толку што сте раскинати туку ти не знаеш што да правиш, дали да ја чекаш да се смирите (евентуално по некое чудо) или да ја баталиш и да си бараш друга. Она нема да ти каже и ќе те остави да се печеш на тивок оган, жените се многу заебани за тие ситуации.

Те разбирам како ти е и ти посакувам најбргу што може да најдеш излез ама без разлика на исходот веќе никогаш немој да бидеш папучар до таа мера, тоа ти е сигурен гарант за неуспех кај секоја нормална и здрава женска.
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
bratko ti ne znaesh shto si storil !!! site pogore shto ti pishaa i shto sakaa tda ti pomognat vo pravo se.
tolko ligavenje i papucharenje nema nigde da te donese ....
zena kolko povekje ja pravish "gjubre" tolku povekje kje te saka i kje trcha po tebe...
Ti znaesh deka site sme vo pravo za ova i znaesh deka e gotovo samo shto si zacapan vo nea do gusha i odbivash da go sfatish toa ...
Druze, klin so klin se izbiva, teraj dalje najdi nekoja druga cura so pamet
belkim kje nauchish neshto od ova....
I probaj da se pochituvash povekje sebe si za da te pochtituva nekoj drug !!!

Se nadevam deka ova kje ti pomogne nekako


P.S. izivnete shto pishuvam na latinica ama takva mi e situacijata ne mi zameruvajte ... Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom