Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

D

devojcence

Гостин
epa koga ke se pogodite naredniot pat dvajcata ukluceni na fb ke go viknes na kafe uz muabet i ke vidis so ke rece :))) i najverovatno ke se soglasi i ke iskoicte :)) i resena rabota :)))) a ako pocne da se vadi batali go i niso strasno barem ke si znaes.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Otkako raskinav so deckoto pred 3 meseci nie stanavme najdobri drugari. Na msn celo vreme mi pisuva samo sto ke se isklucam, zborime mnogu dolgo duri i podolgo odkolku so mojata bff sto se znam 9 god. Pred eden mesec sfati deka eden topik e posveten za nego i samo bese zbunet i rece deka ne ocekuval. Posle toa si prodolzivme isto kako prethodno :nesvest: Ne znam sea so da praam :S
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Otkako raskinav so deckoto pred 3 meseci nie stanavme najdobri drugari. Na msn celo vreme mi pisuva samo sto ke se isklucam, zborime mnogu dolgo duri i podolgo odkolku so mojata bff sto se znam 9 god. Pred eden mesec sfati deka eden topik e posveten za nego i samo bese zbunet i rece deka ne ocekuval. Posle toa si prodolzivme isto kako prethodno :nesvest: Ne znam sea so da praam :S

Моето мислење е дека не постои другарство меѓу машко и женско али добро...невр мајнд!Ако сакаш да бидеш сигурна што чувствува и дали сака да се смирите или да бидете другари што ќе си праат муабет на мсн прашај го!Штом толку многу правите муабет значи си блиска со него па можеш да го прашаш чисто информативно за да не се надеваш на нешто,а он да си свирка.И така:salut:
 
D

devojcence

Гостин
epa mozes dve raboti da napravis :1. da go pecnes pak i da vidis kako ke izreagira i 2. direkno da mu dades doznaenje i da vidis kako ke izreagira. samo napravi go toa kolku sto mozes pobrzo za da znaes na sto si i ako nekje da prekines kontakt so deckoto za da ti bide polesno.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Mislev da go viknam naredniov petok ili sabota da iskocime pa ako saka da dojde ke znam deka ima nesto a ako mi kaze deka e zafaten ili neso takvo barem ke znam deka neke :/
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Epa da mozda :) Ke go viknam ja za vikendot pa ke vidime...drzete mi srekja haha
Ke napisam posle toa so ispadnalo :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
Epa da mozda :) Ke go viknam ja za vikendot pa ke vidime...drzete mi srekja haha
Ke napisam posle toa so ispadnalo :)
и да го викнеш...ти нема шо да изгубиш..а и убаво ти рекоа може стварно ќе е зафатен,работа нешто а сака да испадне со тебе...а ако одбива може само он да изгуби...ти во никој случај
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Значи во врска сме година и пол, и досеа све супер било, среќни бевме немаше карања и такви раб. Али сеа од коа почна у школо многу се смени нешто, незнам све друга ми изгледа, ко да не ја гледам таа женската што ја запознав, и и рекоф јас, ја прашав што е раб, и ми вика ништо не е раб, само што како што растам така и позрела станувам, а што сакаше да каже со ова незнам. Се разбира човек може да расте али до толку да се смени..? Некој да помогне ? Некое чаре?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Значи во врска сме година и пол, и досеа све супер било, среќни бевме немаше карања и такви раб. Али сеа од коа почна у школо многу се смени нешто, незнам све друга ми изгледа, ко да не ја гледам таа женската што ја запознав, и и рекоф јас, ја прашав што е раб, и ми вика ништо не е раб, само што како што растам така и позрела станувам, а што сакаше да каже со ова незнам. Се разбира човек може да расте али до толку да се смени..? Некој да помогне ? Некое чаре?


Абе види може сега упознала нови луѓе па така да те запоставува.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Значи во врска сме година и пол, и досеа све супер било, среќни бевме немаше карања и такви раб. Али сеа од коа почна у школо многу се смени нешто, незнам све друга ми изгледа, ко да не ја гледам таа женската што ја запознав, и и рекоф јас, ја прашав што е раб, и ми вика ништо не е раб, само што како што растам така и позрела станувам, а што сакаше да каже со ова незнам. Се разбира човек може да расте али до толку да се смени..? Некој да помогне ? Некое чаре?
Нема чаре. Тоа шо сакала индиректно да ти каже, е дека ти сине стоиш, а она оди. А тоа значи дека, според мене, дека треба да бркнеш нешо друго пошто најверојатно и она го праи тоа.
Ако случајно со тоа позрела мислела, иам за учење и неам време да се гледаме, тогаш, едноставно остави ја, нека си ги завршува обврските. Ама ја мислам дека е првата варијанта.

Од сите работи на светот на тинејџерите, само една работа е сигурна. Никад нема да завршат со истата девојка, затоа, боље да видиш шо се шета низ град као за тебе :wink:
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
lugje mislam deka imam problem ...
se zapoznav so edna cura na odmor, onaka samo 2 pati se vidovme vo drushtvo ne ni znaevme eden drug kako ni e imeto.
edna vecher se sobravme(moj posleden den) drushtvo babachko, zemavme za pienje i si pievme.
Posle toa izlegovme do edna diskoteka i onaka ushte na vlaganje shto se vika taman zemavme za pienje nie pochnavme da se muvame ....
posle izlegovme nagore nadole izgrejsonce dochekavme zaedno:)
si razmenivme broevi i jas se vrativ ona ostana ushte 2 dena mislam ...
ostanavme vo kontakt i mene mi se zavrte glaata 360 stepeni
i ja nachekav na msn onaka pochnavme muabet shto kako na odmor isve
sea po nekoi muabeti primetiv deka i bilo super i deka saka pak da se vidime samo nekako na momenti izgleda ladna a nekogash e super(?!)
taa studira vo stranstvo a pak jas rabotam vo stranstvo ...
treba da se vidime pred nova god i sea mi treba sovet kako da reagiram i sve ....

fala odnapred.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
lugje mislam deka imam problem ...
se zapoznav so edna cura na odmor, onaka samo 2 pati se vidovme vo drushtvo ne ni znaevme eden drug kako ni e imeto.
edna vecher se sobravme(moj posleden den) drushtvo babachko, zemavme za pienje i si pievme.
Posle toa izlegovme do edna diskoteka i onaka ushte na vlaganje shto se vika taman zemavme za pienje nie pochnavme da se muvame ....
posle izlegovme nagore nadole izgrejsonce dochekavme zaedno:)
si razmenivme broevi i jas se vrativ ona ostana ushte 2 dena mislam ...
ostanavme vo kontakt i mene mi se zavrte glaata 360 stepeni
i ja nachekav na msn onaka pochnavme muabet shto kako na odmor isve
sea po nekoi muabeti primetiv deka i bilo super i deka saka pak da se vidime samo nekako na momenti izgleda ladna a nekogash e super(?!)
taa studira vo stranstvo a pak jas rabotam vo stranstvo ...
treba da se vidime pred nova god i sea mi treba sovet kako da reagiram i sve ....

fala odnapred.

Залапај ја кога ќе ја видиш ... батали тоа дека е ладна или нешо осмо :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom