Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Брат па и тука ли ти треба совет бе.
Викаш најдобра другарка ти е а, со ти кажува тоа :devil3::devil3: ??!
Тоа значи дека знаеш одредени работи за нејзиниот приватен живот и знаш повеќе работи за неа од колку што она сама се знае.
Па тоа не сведува на = :devil3: Ќе и кажеш срце или дај да те плеснам или ќе кажам на сите за ....... ова,она знаеш ти....... или ќе ти залепам некоја етикета. ЛОЛ! :devil3:
Верувај откако ќе ја натртиш ќе ти помине меракот, тестиран метод GO AHEAD! Верувај нема да се противи многу, па и она загреана е чим ти вика не си ти крив што ти го покачив тестастерон4ето.

:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Е сеа, ќе се мачи со уцени, муабети, ова, она...Ма, пештерското..ја граба за коса и ја силува.
После судења, затвори, али битно си го напраил меракот.
Плус у затвор ќе има голем избор на субјекти за doggy style секс.

Леле Corny иста е ситуацијава и кај мене,јас засакав еден другар ама тој како не свака дека го сакам а е 23 год...бтв форумџија е ама не е важно кој е...мене ми кажа на почет кога се запознавме дека ме сака ама и јас го сакав ама никогаш не му го кажав тоа...немам смелост за тоа.Сега проблемот е друго кај мене-цело време си пишавме пораки и на мсн и на телефон...ептен се зближивме и не беше на добро,
ама касно го сватив тоа.Ама не направив ништо околу тоа,времето течеше и течеше а јас се повеке и повеке го засакував а тој како да не го свакаше тоа...Е-фраерот или како да го наречам последниов месец се многу измени а незнам зашто...не можеше да се "сети" да пиша порака или да прати сигнал...секогаш бев јас таа првата која му пишаше пораки а после тој ако сака врати ако сака не...Последниот пат кога мирцавме беше без проблем...немаше ништо чудно...Во Саботата забележав дека се вклучил на форумот ама не се сети да се вклуче на мсн и да ми пиша иако така претходно праеше...и на форум беше вклучен и на мсн...оставив,не реков ништо...Во Неделата јас пак му пишав порака да го прашам нешто ама не врати...не му пишав еден ден после,денес пак му пишав и не врати повторно.
Помислив да не заминал на одмор ама да не ми каже тоа ме највеке чуди...ако е на одмор толку ли не може да одвои да пиша порака или да титне да каже дека е се во ред...Ја разгледав и можноста дали има друга...ако има можел да ми каже и да не му досадувам за да си нема проблеми со девојката зашто кога се запознавме тој имаше девојка ама ми пракаше без проблем пораки секогаш...Се знаеме повеке од пола година и ме чуде како можел да заборави на секој наш разговор,на сите наши пораки преку нОк...Помогнете ми и мене зашто и јас незнам што да правам веке...ова негово кутење ме полудува...И извинете за буквите во боја не пишувам од дома...прашав една форумџика од овде и и благодарам многу,таа ме советуваше да се однесувам со него исто како што тој се однесува со мене...
Ама пак мие тешко
Сега за сега, престани да му пишуваш пораки и сл. Така можеш да створиш само контра-ефект. Наметливоста асоцира на очај, а очајот е нешто од кое секој бега.

Чекај тој прв да те исконтактира. И тогаш обавезно прашај го зошто одеднаш го снемува. Па тек после неговиот одговор ќе знаеш што поконкретно да превземеш.

Како и да е, биди подготвена на опцијата дека станал рамнодушен. Но и тоа не е страшно.
Можеби тек после паузата у комуникација ќе сфати колку му требаш.

И пак ќе повторам...засега, стави го на игнор.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Леле Corny иста е ситуацијава и кај мене,јас засакав еден другар ама тој како не свака дека го сакам а е 23 год...бтв форумџија е ама не е важно кој е...мене ми кажа на почет кога се запознавме дека ме сака ама и јас го сакав ама никогаш не му го кажав тоа...немам смелост за тоа.Сега проблемот е друго кај мене-цело време си пишавме пораки и на мсн и на телефон...ептен се зближивме и не беше на добро,
ама касно го сватив тоа.Ама не направив ништо околу тоа,времето течеше и течеше а јас се повеке и повеке го засакував а тој како да не го свакаше тоа...Е-фраерот или како да го наречам последниов месец се многу измени а незнам зашто...не можеше да се "сети" да пиша порака или да прати сигнал...секогаш бев јас таа првата која му пишаше пораки а после тој ако сака врати ако сака не...Последниот пат кога мирцавме беше без проблем...немаше ништо чудно...Во Саботата забележав дека се вклучил на форумот ама не се сети да се вклуче на мсн и да ми пиша иако така претходно праеше...и на форум беше вклучен и на мсн...оставив,не реков ништо...Во Неделата јас пак му пишав порака да го прашам нешто ама не врати...не му пишав еден ден после,денес пак му пишав и не врати повторно.
Помислив да не заминал на одмор ама да не ми каже тоа ме највеке чуди...ако е на одмор толку ли не може да одвои да пиша порака или да титне да каже дека е се во ред...Ја разгледав и можноста дали има друга...ако има можел да ми каже и да не му досадувам за да си нема проблеми со девојката зашто кога се запознавме тој имаше девојка ама ми пракаше без проблем пораки секогаш...Се знаеме повеке од пола година и ме чуде како можел да заборави на секој наш разговор,на сите наши пораки преку нОк...Помогнете ми и мене зашто и јас незнам што да правам веке...ова негово кутење ме полудува...И извинете за буквите во боја не пишувам од дома...прашав една форумџика од овде и и благодарам многу,таа ме советуваше да се однесувам со него исто како што тој се однесува со мене...
Ама пак мие тешко
На телефон да му се јавиш и да го прашаш директно? Т.е. да го поканиш да излезете, па да си помуабетите како луѓе?
 
N

navivacka

Гостин
Еднаш кога бевме скарани јас му се јавив а тој се правеше дека не е ништо дека не знае за што зборам...вечерта разговаравме а тој реле дека ЈАС сум имала некој проблем и сум измислила дека е нешто...ако му се јавам знам дека нема да отклопи зашто е таква кукавица а едвај го натерав да ми каже еднаш дека ме сака...Друго како што кажа ada јас ке се обидам да не му пишам некое време порака ама колку
ке издржам тоа е проблемот...друго...тој ен е од мојот град на живеење...знам дека пак кога ке мирцаме(ако се вкл некогаш) пак јас ке попуштам...еден ден кога мирцаме е топол некогаш ладен...се сомневам дека ке ме исконтактира некогаш...ако не на телефон на мсн ке се вклучи...знам дека е проблемот некој а зашто не кажува незнам...се си кажувавме сите маки ги делевме,многу ми е важен зашто ми помог
на во многу работи...пример да го преболам бившиот,се интересираше како сум додека бев болна,ми помагаше да ги решам сите проблеми а сега на крај одеднаж да заборави на се...со денови се нервирам и се прашувам дали сум му рекла нешто лошо...тој се плашеше да не ме изгуби како другарка кога ми призна дека ме сака и дека нема да го покажува тоа ама тоа беше пред неколку месеци а сега испадна дека јас го изгубив.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Значи според тебе,да не се откажувам туку да продолжам како до сеа со надеж дека можда ке биде нешто??
ne se otkazuvaj prodolzi si kako sto bilo i do sega(kako prijateli),i gledaj obavezno da i zbaris ili barem da i smuvas nekoja drugarka.
ima pogovorka koja glasi:masko ne moze da zaboravi devojka koja ne mozel da ja ima,a pak devojka nikogas ne moze da zaboravi decko koj mozela da go ima.

samo prodolzi da se odnesuvas prema nea prijatelski,i normalno brkni i nekoja od drugarkite(nekoja prijatelka,poznanicka),i uste podobro po nekoe vreme pobaraj od nejze nekoj sovet kako da ja ulovis drugarka ili da ti ja mesti i sl.neka i proraboti ljubomorata,ke ja imas 100%:)))
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Може ли некој да ми каже дали сум мал или доволно голем за девојка на моја возраст???
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Може ли некој да ми каже дали сум мал или доволно голем за девојка на моја возраст???
Не сањаме колку години имаш, ама чим прашуваш би ти дала 13-14
:)
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Imam edno prasanje.I nezz ... malce sram :kesa: me da kazam ama koa bevme na ekskurzija nekako prvite 2 dena nastavnikot ne ni davase da pieme pa najdoa ovie krlinjava nekade alkohol i sto da ti kazam drvo se napraviv i site okolu mene ... vklucuvajki gi i devojcinjata.Sea problemot mi e sto koa se razbudiv glavata mi bese tapan , bev po gaki, imase edno devojce do mene , mnogu belo nasekade(mislejki na ....) i imase nekoe kebe so crveno i pogore uste edno masko pa uste edno devojce pa taka 7 lugje bevme naredeni.E sea moeto prasanje e sto stvarno se desilo taa vecer ?Gi razbudiv site da se oblecat i da se spremime pred nekoj da vleze imase i 3 goli i 1 gol :) .Malce mi bese sram za da prasam nekoj od devojcinjata dali e nevina pa vamu tamu ...Gi prasav site dali znaat sto se desilo ama nikoj ne se sekjaval.Otidov kaj toa devojce so koe se razbudiv i ja prasav sto se desilo one rece deka neznae ...e koa ja prasav dali e nevina ili dali ja ski... izedov edno ubavo samarce.Dali znae nekoj sto se desilo ...zatoa sto odamna se mislam ama koj i da prasam ke mi se :pos2:a ja:kesa:.Plz samo kazite sto bi mozelo da se desi i sto e najverovatno.Sakam konecno da otkrijam bez da jadam samari.Predpostavki ?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Коа го прашав 8болот дали сте имале групен секс, одговорот беше
Yes!
Па сеа види ти...:)
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Dobro koa ne ostana nekoj truden vo toj slucaj.A izgleda mn si izgubile nevinost toj den ... a mozda i ne :pos2:.Kako i da e ako neko ima po naucendokaz osven 8bolot(NA KOJ STO 100% mu veruvam)Neka pise.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Dobro koa ne ostana nekoj truden vo toj slucaj.A izgleda mn si izgubile nevinost toj den ... a mozda i ne :pos2:.Kako i da e ako neko ima po naucendokaz osven 8bolot(NA KOJ STO 100% mu veruvam)Neka pise.
Можеби навистина изгубиле невиност многу души таа вечер.Од толку луѓе на едно место,веројатно некој ја промашил вистинската дупка.
А приказната дека никој не се сеќава е нормална,бидејќи никој и нема да сака да се сети што се случувало,иако добро знаете што и како било.А бидејќи тебе ти треба доказ (потврда од друга особа),пробај да ги прашаш машките членови,они со гаранција ќе се пристат освен ако не биле промашена дупка вечерта:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Можеби навистина изгубиле невиност многу души таа вечер.Од толку луѓе на едно место,веројатно некој ја промашил вистинската дупка.
А приказната дека никој не се сеќава е нормална,бидејќи никој и нема да сака да се сети што се случувало,иако добро знаете што и како било.А бидејќи тебе ти треба доказ (потврда од друга особа),пробај да ги прашаш машките членови,они со гаранција ќе се пристат освен ако не биле промашена дупка вечерта:smir:
да не мислеше “скинатата“ :vozbud::vozbud:

ех деца деца, кога викам да не пиете кога не крепите....
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Може ли некој да ми каже дали сум мал или доволно голем за девојка на моја возраст???
Епа види, ретко која девојка на твоја возраст ќе те признае за доволно зрел/голем. Така да, освен ако не си некое опасно шмекерче во школо, бркај цурици до една година помали од тебе на кои им се крева егото да се со поголем тип. Ќе ја изгустирате оваа шема на 16-17 години евентуално, само жалам што некои уште живеат со овие стереотипи.
Извини ако те збунав.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Иам проблем....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom