Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
секој ден до први септември?
Па машина да е ке се измори :vozbud:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
секој ден до први септември?
Па машина да е ке се измори :vozbud:
Зборуваме за тинејџери... не знаат, може и нема да се изморат :smir:

Поентата ми беше: ако немало секс, да го има. Ионака се многу слаби изгледите за врска. Вака барем ќе дознаат што значи сексот, а можеби и ќе се заљубат повеќе еден во друг, па ќе има и шанса за врска.
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Еве вака. Штом ќе умриш по него, имајте секс до први септември. Тоа е единствен начин да имате каква-таква шанса да ви се одржи врската и на далечина. И така се мали шансите, но барем ако имате секс ќе навлезете (буквално) еден во друг, а ако навистина толку многу го сакаш, ќе го сакаш уште повеќе. А тој тебе па уште повеќе. И ако љубовта се зголеми, ќе имате причина да бидете пак заедно, т.е. да се очекувате еден со друг.

Нормално, ако немаш секс со него, значи дека воопшто и не го сакаш вистински, туку си само занесена и замаена. Што и не е чудно за некој на твоја возраст.
Хе хе одличен совет нема што! :vozbud:
Учете ги да се онадат од мали па после кога ќе пораснат им ќе им дојде УМОТ нека си ја чукнат малце главата:uvo: и ќе им текне што направиле.

Ха љубов, малку луѓе знаат што е тоа!
Тие што знаат и ден денеска се заедно:back:, а другите развод не им бега!
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Ај и ја да постаам едно питање. Девојка ми е „скината“ ама ја никако не успевам да пенетрирам. Многу е тесно. Некој совет околу ова?
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
[MkD]Scout;2736689 напиша:
Ај и ја да постаам едно питање. Девојка ми е „скината“ ама ја никако не успевам да пенетрирам. Многу е тесно. Некој совет околу ова?
Можно е да имаш проблем со кондомите, треба малце време да се навикнеш, не мисли многу на тоа, опушти се и запни малце појако.

Рударско „СРЕЌНО“ од мене.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
[MkD]Scout;2736689 напиша:
Ај и ја да постаам едно питање. Девојка ми е „скината“ ама ја никако не успевам да пенетрирам. Многу е тесно. Некој совет околу ова?
Смени кондоми...ако и тоа не одговара види пробај некоја подолга предигра како би се опуштила и повеќе навлажнила девојка ти...тогаш би требало да е полесно,со среќа :helou:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
ах.. какви кондоми препорачувате? сум бил досега со неколку девојки , ова првпат ми се дешава..
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
[MkD]Scout;2737283 напиша:
ах.. какви кондоми препорачувате? сум бил досега со неколку девојки , ова првпат ми се дешава..
Колкаво ти е к***о :pos: мала шала :smir:...јас користам Спортекс и засега немам такви проблеми :toe: тоа викам може не е до тебе ама мора да се пролагодиш на цурата и нејзина госпожа :toe:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Можно е да не се влажни доволно девојката, пружи и малце повеќе внимание, значи прво играње со јазик, па уште многу повеќе со прсти па после плескање. :vozbud:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Можно е да не се влажни доволно девојката, пружи и малце повеќе внимание, значи прво играње со јазик, па уште многу повеќе со прсти па после плескање. :vozbud:
Е и мене ме чуди , све ова го правам.. и никако да се опушти... незнам веќе што и како..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.732
Излижи ја дур имаш плунка во устата. :helou:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
[MkD]Scout;2737453 напиша:
Е и мене ме чуди , све ова го правам.. и никако да се опушти... незнам веќе што и како..
Викаш не прима стандард драјвери :vozbud:?

ке мора да се потрудиш повеќе, женскиот ум функционира различно од машкиот па и треба време да се опушти. Не се секирај се ке си дојде на место полека полека :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
[MkD]Scout;2736689 напиша:
Ај и ја да постаам едно питање. Девојка ми е „скината“ ама ја никако не успевам да пенетрирам. Многу е тесно. Некој совет околу ова?
Лубрикант? Има доста по секс-шоповите. А ако не ти се оди таму, обично масло за готвење ќе помогне.

Ако е многу тесна, почни да ѝ навлегуваш со прсти (нормално, навлажни ја или со вода, или со плунка, или со маслно...). Прво еден прст, па два, па три... И тоа постепено и полека. И немој само напред-назад, туку и ротирај, за да се направи поголем отвор.

Помага ако е напалена, па стимулирај ѝ го и клиторисот пред тоа или за време на тоа.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Ве молам за совет.Значи се заљубив во најдобра другарка,на почеток беше само другарство кое несакајки прерасна во љубов од моја страна...Девојчево знае дека го сакам не вели ниту да ниту не...Се понаша исто како порано значи се зафркаваме ова она...не е сменет воопшто односот,значи нон стоп сме заедно.Сите ми имаа викано само продолжи издржи и дека после се ке бидете заедно зошто сепак девој4е ако некој не и е мил и драг не би била со него цело време нели?
Па ако може некој совет што да правам,да продолжам или нешто трето...
фала
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Мене ми треба совет..:kesa:
Сакам 1 девојче но немжам да стапам контакт со неа пробав преку олд фашен вај преку месенџер ама не вклучува,има некој совет што да прам?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom