Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Ве молам за совет.Значи се заљубив во најдобра другарка,на почеток беше само другарство кое несакајки прерасна во љубов од моја страна...Девојчево знае дека го сакам не вели ниту да ниту не...Се понаша исто како порано значи се зафркаваме ова она...не е сменет воопшто односот,значи нон стоп сме заедно.Сите ми имаа викано само продолжи издржи и дека после се ке бидете заедно зошто сепак девој4е ако некој не и е мил и драг не би била со него цело време нели?
Па ако може некој совет што да правам,да продолжам или нешто трето...
фала
е брат за ова болдираното и до ден денес се чудам и не можам да си дам одговор, ај можи некоја форумџика ќе можи да ти разјасни ....

а за останатото ... пробај се , кажи му шо е како е, шо се осеќаш за неа. Ако го прифати то и сака да бидите појќе од другари, супер. Ако не (не да те плашам али 90 % од случаите е така) некое време ќе ти биди неубо не ќе мојш да си објасниш зошто те одбила, али времето лечи све :).

Мн среќа и дај боже да пишиш весели вести за некое време ;)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Ве молам за совет.Значи се заљубив во најдобра другарка,на почеток беше само другарство кое несакајки прерасна во љубов од моја страна...Девојчево знае дека го сакам не вели ниту да ниту не...Се понаша исто како порано значи се зафркаваме ова она...не е сменет воопшто односот,значи нон стоп сме заедно.Сите ми имаа викано само продолжи издржи и дека после се ке бидете заедно зошто сепак девој4е ако некој не и е мил и драг не би била со него цело време нели?
Па ако може некој совет што да правам,да продолжам или нешто трето...
фала
Зависит како изреагирала ко си и кажал дека ја сакаш.
Можда те одјебала, а ти не си приметил, па сеа продолжила по старо за да не ви е незгодно и за да не ви се растурит пријателството.
Аку не те одјебала, тогаш веројатно уште размислуват или чекат да го напрајш првиот чекор.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Како сум се здупил ја ееј..ЕЕЈ! Сретнав една, и ептен ја свиѓав, али ептеен, сликите нејзини ми беа (и уште ми се) рај за душава, и убавини за очиве ама, ми беше глупо да и кажам све тоа, мислев дека ќе ме откачи. Она не ни знаеше дека ја сакам, мислеше другари сме си. И таман "собрав храброст" да и кажам се, коа глеам, она засакала некој друг, и овој - луд по неа(највечи деген е дечково, да го знаете, истото ќе го кажете за него)!! ЌЕ СЕ УБИЈАМ!!!:zid::zid: Само тоа го гледам како решение сега.
Сеа што да правам? Немојте да ми одговарате да баталам све тоа, пошо неможам.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Како сум се здупил ја ееј..ЕЕЈ! Сретнав една, и ептен ја свиѓав, али ептеен, сликите нејзини ми беа (и уште ми се) рај за душава, и убавини за очиве ама, ми беше глупо да и кажам све тоа, мислев дека ќе ме откачи. Она не ни знаеше дека ја сакам, мислеше другари сме си. И таман "собрав храброст" да и кажам се, коа глеам, она засакала некој друг, и овој - луд по неа(највечи деген е дечково, да го знаете, истото ќе го кажете за него)!! ЌЕ СЕ УБИЈАМ!!!:zid::zid: Само тоа го гледам како решение сега.
Сеа што да правам? Немојте да ми одговарате да баталам све тоа, пошо неможам.
Не баталви, ама немој да се убиваш аман.
Смени го односот кон себеси како прво, биди решителен, почекај одредено време ако мораш за таа да сфатит дека тој другиот е кретен, а после разговарај со неа отворено и кажи и дека ја свиѓаш. Со среќа.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Абе така е,ама ја секој ден ке ја гледам...и нема да ми биде лесно сфаќаш?а и јас знам дека времето лечи се,ама се трудам да мислам дека на крај се ке биде ок...јас можев да дигнам раце кога сакав ама продолжив...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.732
Ве молам за совет.Значи се заљубив во најдобра другарка,на почеток беше само другарство кое несакајки прерасна во љубов од моја страна...Девојчево знае дека го сакам не вели ниту да ниту не...Се понаша исто како порано значи се зафркаваме ова она...не е сменет воопшто односот,значи нон стоп сме заедно.Сите ми имаа викано само продолжи издржи и дека после се ке бидете заедно зошто сепак девој4е ако некој не и е мил и драг не би била со него цело време нели?
Па ако може некој совет што да правам,да продолжам или нешто трето...
фала
Oбично ако не го чуствува истото особата, ќе се одалечи. Но таа глуми ко ништо да не се случило, значи дека и вредиш и сака да го задржи тоа што досега сте го имале. Добро другарство. Може да се задоволиш само со другарство, или ти да се одалечиш за да ја заборавиш. Остани до неа, ти препорачувам. Штом и значиш толку, има шанси. А според мене, најголемите љубовни врски прераснале од пријателство.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Значи според тебе,да не се откажувам туку да продолжам како до сеа со надеж дека можда ке биде нешто??
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ве молам за совет.Значи се заљубив во најдобра другарка,на почеток беше само другарство кое несакајки прерасна во љубов од моја страна...Девојчево знае дека го сакам не вели ниту да ниту не...Се понаша исто како порано значи се зафркаваме ова она...не е сменет воопшто односот,значи нон стоп сме заедно.Сите ми имаа викано само продолжи издржи и дека после се ке бидете заедно зошто сепак девој4е ако некој не и е мил и драг не би била со него цело време нели?
Па ако може некој совет што да правам,да продолжам или нешто трето...
фала
Како знае дека ја сакаш?
Си и кажал, не изреагирала никако, и сега се прави ко тоа да не си го рекол?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Значи неодлучност :), па ќе и помогниш да одлучи. Ќе и речиш готово дојде нож до коска нема мрдање. Види сега по форумов ако имаш забележано ова жениве сакаат сигурни мажи, луѓе кои што носат одлуки, па таа те чека тебе да преземеш иницијатива цело време. Значи наредно гледање со нејзе преземаш акција и готово решен проблем :pipi:.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
И кажав отворено,дека не е ја гледам веќе како другарка,и знаеш малце се одалечив,и таа дојде и ми кажа,не си ти крив,само не се понашај вака,биди истиот,и си продолжив како со си беше одсекогаш...
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
И кажав отворено,дека не е ја гледам веќе како другарка,и знаеш малце се одалечив,и таа дојде и ми кажа,не си ти крив,само не се понашај вака,биди истиот,и си продолжив како со си беше одсекогаш...
Мислам дека е јасно...девојката сака да останете само другари.И со тоа што се однесувала како ништо да не се случило покажува дека таа сака да го зачува другарството,а со ова што го кажала нема веќе место за недоумица,јасно е...Зависи само од тебе дали можеш повторно да ја гледаш само како другарка,или да се оддалечиш па да останете само пријатели.
 
N

navivacka

Гостин
Леле Corny иста е ситуацијава и кај мене,јас засакав еден другар ама тој како не свака дека го сакам а е 23 год...бтв форумџија е ама не е важно кој е...мене ми кажа на почет кога се запознавме дека ме сака ама и јас го сакав ама никогаш не му го кажав тоа...немам смелост за тоа.Сега проблемот е друго кај мене-цело време си пишавме пораки и на мсн и на телефон...ептен се зближивме и не беше на добро,
ама касно го сватив тоа.Ама не направив ништо околу тоа,времето течеше и течеше а јас се повеке и повеке го засакував а тој како да не го свакаше тоа...Е-фраерот или како да го наречам последниов месец се многу измени а незнам зашто...не можеше да се "сети" да пиша порака или да прати сигнал...секогаш бев јас таа првата која му пишаше пораки а после тој ако сака врати ако сака не...Последниот пат кога мирцавме беше без проблем...немаше ништо чудно...Во Саботата забележав дека се вклучил на форумот ама не се сети да се вклуче на мсн и да ми пиша иако така претходно праеше...и на форум беше вклучен и на мсн...оставив,не реков ништо...Во Неделата јас пак му пишав порака да го прашам нешто ама не врати...не му пишав еден ден после,денес пак му пишав и не врати повторно.
Помислив да не заминал на одмор ама да не ми каже тоа ме највеке чуди...ако е на одмор толку ли не може да одвои да пиша порака или да титне да каже дека е се во ред...Ја разгледав и можноста дали има друга...ако има можел да ми каже и да не му досадувам за да си нема проблеми со девојката зашто кога се запознавме тој имаше девојка ама ми пракаше без проблем пораки секогаш...Се знаеме повеке од пола година и ме чуде како можел да заборави на секој наш разговор,на сите наши пораки преку нОк...Помогнете ми и мене зашто и јас незнам што да правам веке...ова негово кутење ме полудува...И извинете за буквите во боја не пишувам од дома...прашав една форумџика од овде и и благодарам многу,таа ме советуваше да се однесувам со него исто како што тој се однесува со мене...
Ама пак мие тешко
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
И кажав отворено,дека не е ја гледам веќе како другарка,и знаеш малце се одалечив,и таа дојде и ми кажа,не си ти крив,само не се понашај вака,биди истиот,и си продолжив како со си беше одсекогаш...
Штом е така, тогаш е веќе очигледно дека нејќе ништо повеќе од пријателство. (можеби и сака, но се плаши...сеедно, можност за врска у блиска иднина, не верувам дека ќе добиеш)

Затоа, наместо да се оставиш себе си во статус кво позиција, која нагло може да заврши кога ќе ти каже дека има дечко, остани пријател со неа, но истовремено барај си друга алтернатива за љубовен партнер.

Можеби, тогаш дури и ќе се подзамисли, па таа ќе превземе иницијатива (ако сепак нешто чувствува за тебе).

А, додека е ваква ситуацијава, со тоа што ќе се фокусираш само на неа, искрено, сметам дека си губиш време и пропушташ шанси за врска со некоја која ќе ти возврати на емоциите и нема да се двоуми.
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Ве молам за совет.Значи се заљубив во најдобра другарка,на почеток беше само другарство кое несакајки прерасна во љубов од моја страна...Девојчево знае дека го сакам не вели ниту да ниту не...Се понаша исто како порано значи се зафркаваме ова она...не е сменет воопшто односот,значи нон стоп сме заедно.Сите ми имаа викано само продолжи издржи и дека после се ке бидете заедно зошто сепак девој4е ако некој не и е мил и драг не би била со него цело време нели?
Па ако може некој совет што да правам,да продолжам или нешто трето...
фала
Брат па и тука ли ти треба совет бе.
Викаш најдобра другарка ти е а, со ти кажува тоа :devil3::devil3: ??!
Тоа значи дека знаеш одредени работи за нејзиниот приватен живот и знаш повеќе работи за неа од колку што она сама се знае.
Па тоа не сведува на = :devil3: Ќе и кажеш срце или дај да те плеснам или ќе кажам на сите за ....... ова,она знаеш ти....... или ќе ти залепам некоја етикета. ЛОЛ! :devil3:
Верувај откако ќе ја натртиш ќе ти помине меракот, тестиран метод GO AHEAD! Верувај нема да се противи многу, па и она загреана е чим ти вика не си ти крив што ти го покачив тестастерон4ето.

:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
N

navivacka

Гостин
Леле Corny иста е ситуацијава и кај мене,јас засакав еден другар ама тој како не свака дека го сакам а е 23 год...бтв форумџија е ама не е важно кој е...мене ми кажа на почет кога се запознавме дека ме сака ама и јас го сакав ама никогаш не му го кажав тоа...немам смелост за тоа.Сега проблемот е друго кај мене-цело време си пишавме пораки и на мсн и на телефон...ептен се зближивме и не беше на добро,
ама касно го сватив тоа.Ама не направив ништо околу тоа,времето течеше и течеше а јас се повеке и повеке го засакував а тој како да не го свакаше тоа...Е-фраерот или како да го наречам последниов месец се многу измени а незнам зашто...не можеше да се "сети" да пиша порака или да прати сигнал...секогаш бев јас таа првата која му пишаше пораки а после тој ако сака врати ако сака не...Последниот пат кога мирцавме беше без проблем...немаше ништо чудно...Во Саботата забележав дека се вклучил на форумот ама не се сети да се вклуче на мсн и да ми пиша иако така претходно праеше...и на форум беше вклучен и на мсн...оставив,не реков ништо...Во Неделата јас пак му пишав порака да го прашам нешто ама не врати...не му пишав еден ден после,денес пак му пишав и не врати повторно.
Помислив да не заминал на одмор ама да не ми каже тоа ме највеке чуди...ако е на одмор толку ли не може да одвои да пиша порака или да титне да каже дека е се во ред...Ја разгледав и можноста дали има друга...ако има можел да ми каже и да не му досадувам за да си нема проблеми со девојката зашто кога се запознавме тој имаше девојка ама ми пракаше без проблем пораки секогаш...Се знаеме повеке од пола година и ме чуде како можел да заборави на секој наш разговор,на сите наши пораки преку нОк...Помогнете ми и мене зашто и јас незнам што да правам веке...ова негово кутење ме полудува...И извинете за буквите во боја не пишувам од дома...прашав една форумџика од овде и и благодарам многу,таа ме советуваше да се однесувам со него исто како што тој се однесува со мене...
Ама пак мие тешко

енибади хелп ме:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom