Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
6
Абе детска, не детска работава, она се сеа заљубена и тоа е за нејзе факт (сетете се мајку му на "смртните" заљубувања).

Али Маја, јбг, да си бидеме реални...не една година, еден месец нема да издржи врската. Забављај се со него дур можеш, после малце поплачи и иди даље, како што он ќе иде даље. Брзо, брзо ќе се заборавите.

Уствари, чим тек на први август че се видите, мојата стаклена кугла за предвидување и тарот картите викаат дека до тогаш више у друг ќе се заљубиш и ќе си "умираш" по него.

П.С
Абе у Битола скопски сленг почнавте да фурате, или од хип-хопот ти е тоа?:pipi:
ехх.. :( :(
..as to the P.S ..ако збораш за потписот ..ќе да е од хип-хопот:vozbud:

Зашо чупе на секое не вика “пер“ и нема у потпис “кур„..
Не дека е моја работа, ама да си даам коментар коа веќе сум тука:)
И ако знаеш-шо се самоизмачуваш?
-уживај пер ..:) навика ми е. а за потписот Слаткар е криФ!!!:nesum:
-..кажи ми да ти кажам ..=(
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ќе ти мине ко на кутре. Посериозни врски гинеле на далечина и секој по свој пат си продолжувал, па преживеале.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
6
Ќе ти мине ко на кутре. Посериозни врски гинеле на далечина и секој по свој пат си продолжувал, па преживеале.
=( фала :)

Каде одите? Рече дека си била во Скопје и дека сте се фатиле. Фино. И сега одите? По жица? Фино. Свашта бе.
заеби пер.. не бараф да се карам со тебе, бараф совет ок? СВАШТА.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
/ме прај фаца на лошиот чичко од крајот на улицата кој им ги кини топките на децата .
[лош чичко он]
Маја ... ц ц ц ... шо ви е бе вас малите .. срамота ... никава идеа за локал патриотизам да се немало ... Го срамите градот тука па уште и си дозволвате да се нареквате битолчани ... не тролај по форуми мрш в маала да се научиш битолски пак да збораш ....

И шо е ова кукање ... не личиш ти на битолчанка сигурна си дека не си родена негде на друго место , ги срамиш тука гордите генерации на битолчанки кои се предашеа со се шо мрда и не е од битола али ни збор не кажваја , пошто недај боже градот ке ги збора ...
Освен то забога бре ... колку време бевте заедно па шо си сигурна дека го „сакаш мноооооогуууууууу пер “ , три дена ? три сати ? ... ( покрај то шо сметам дека физички и психички е невозможно 15 годишњак да се вљуби вистински ... заправо сметам дека ни на теориа не е можно ) .
Ти беснеат хормоните .. брзо ке ти помини вервај ме ...

И на битолски е педер , педерче .. никогаш не е пер или пеер ... зато пак ке ти речам .. под хитно да прекиниш со користење на скопски диалектизми и мрш в мала да се научиш дека ние во битола имаме поарни такви изрази ( како на пример булјавче , пичован , спиљон , шанкуре , пичлеме итн итн ) ... Разбра ...
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Имате по 15 години, одите 2 недели па уште и врска на далечина. -Ич не е тешко да се дојди до заклучок дека ваа работа не е работа.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ти човече имаш сериозни проблеми. Загрижена сум за твоето ментално здравје ..господ да чува!
..и само како за информација: пер или пеер - во смисла другар, а не во смисла педер. -.- оффф се има по светов.:tapp::tapp::tapp:
пер знам како е но коа женско вика пер не стои,, барем секој втор збор пер...можеби си раперка ова она пер ама не иде бе пер...ахх слаткар слаткар ги расипе младите пер.
btw тоа со љубовта... интернетот е интересен.. ти овозможува да сретнеш(зборуваш) со луѓе кој што имате исти интереси... сакате исти работи..се чуствуваш како да сте создадени еден за друг..:kesa:
сега уживај си .. сакај си го пер... но полека.. ќе сфатиш..или без да знаеш ќе престанеш да го сакаш... т.е некој друг феномен ќе те адне на мсн.. па после мењаш фраер.. и така не си крива така се времињата... лол
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Темата не е за лингвистика, етнологија и слично. Љубовни проблеми и нивни решенија. Вратете се назад.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
аха. само мислев дека ќе има разумни луѓе тука шо би ти дале совет, а не шо би се карале со тебе. фала на сите сепак.
зарем мислиш сега во 5 41 часот.. некој ќе ти даде решение?
другите горе ти дадоа решение.. си кажаа свое мислење но ти не сакаш да слушаш... љубов преку интеренет не постоии...па сега ако сакаш да умреш за еден сyber lover ...ти реши.. но не се секирај.. дај боже да бидеш активна на форумот и после неколку месеци ќе се смееш на твоето прашање...кога ќе сфатиш дека нема никаков резулат од cyber-love :toe:
не очекувај други да ти кажуваат што да правиш...мисли ти.. според тебе најдоброто направи го
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
а извини од кај заклучи ти дека јас некјам да слушам? ..и нормално дека не очекувам решение.. го проставив прашањето чисто онака ми беше досадно и си реков да видам шо ќе речат и другите. ама..
паа скрши филм на сите... токлу пишување оти ти било досадно?
јбг живот.... пер уживај your life. your rulz
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
ае и јас да прашам нешто. :wink: е па вака: јас сум од Битола, тој е од Скопје. get it? Се фатифме ко беф Скопје јас. Го сакам мнооггууу пер ми се чини ќе умрам без него. however..на први афгуст пак одам Ск ..за да бииме заедно :back: The thing is ..шо ко ќе дојди први септември? .оттоаш гарант нема да се видиме цела година:nesum: ..совет ако можи..?:nesum::nesum::nesum:
Еве вака. Штом ќе умриш по него, имајте секс до први септември. Тоа е единствен начин да имате каква-таква шанса да ви се одржи врската и на далечина. И така се мали шансите, но барем ако имате секс ќе навлезете (буквално) еден во друг, а ако навистина толку многу го сакаш, ќе го сакаш уште повеќе. А тој тебе па уште повеќе. И ако љубовта се зголеми, ќе имате причина да бидете пак заедно, т.е. да се очекувате еден со друг.

Нормално, ако немаш секс со него, значи дека воопшто и не го сакаш вистински, туку си само занесена и замаена. Што и не е чудно за некој на твоја возраст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom