Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Бреее и медински изрази употребуваме а :vozbud: да ама миокардот ако остане ладен и душата се лади,венее телото...затоа балансот е најбитен,се на вага па тоа што ќе натежне,нема правила тука :toe:
Хронична лимфоцитна леукемија ми е последна лекција:pos2:. Венее, ама и кога ќе го заебат, миокардот венее. Се крши до душа.. Знам дека не може да се живее по правила и принципи цело време, знам дека некогаш треба да се впуштиш и да те понесе моментот, но сепак сметам дека тоа често носи свесно мавање во ѕид и барање уште... Не чини на неиспитана територија да се почнуваат борби. Али, ако осеќа дека дечкото вреди, тогаш нека слуша миокард:vozbud:.:back:

Moze eden sovet
Kako da mu kazam na eden dosaden drugar deka veke e glupo da se zbori na devojka deka ja sakas i slicno
Ovaa se obiduvam da mu go kazam veke pola mesec ama golem lutko e
Posleden pat koga razgovaravme mu rekov deka nema 15 godini tuku ima 30 i toj se naljuti
POMOS
Од кога е во мода ставање вето на изразување на емоција кон нечија сопатничка под изговор дека е тоа досадно? Што има врска што има 30 години, не сум знаела дека само 15 годишњаци си кажуваат дека сакаат некого... Во случајов ти изгледаш незрело. И веројатно имаш некакво чувство кон него.:smir:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Moze eden sovet
Kako da mu kazam na eden dosaden drugar deka veke e glupo da se zbori na devojka deka ja sakas i slicno
Ovaa se obiduvam da mu go kazam veke pola mesec ama golem lutko e
Posleden pat koga razgovaravme mu rekov deka nema 15 godini tuku ima 30 i toj se naljuti
POMOS
Зошто досаден и зошто глупо да се збори?Само затоа што тој навистина сака некого?
На никого не можеш да му забраниш да ги искажува своите чувства према особата која ја сака.Ако ти е вистински пријател,према кого не чувствуваш ништо,не треба да ти биде досадно и глупо да слушаш како ти кажува што чувствува за својата девојка,туку баш напротив,треба да се радуваш што тоа го слушаш и треба да си среќна што твојот пријател е среќен и вљубен.Секако доколку не чувствуваш нешто кон својот другар.:toe:
И каква врска имаат годините со искажување на љубовта?Зарем тој на 30 години не смее да сака и да каже дека некого сака?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Хмм дојде време и јас да побарам совет:pipi: Вака со девојка ми одиме 7 месеци и кусур денови се е ок само едно нешто ме мачи сеуште нема кажано дома дека оди со мене,од почеток не размислував мн околу тоа мислев дека сака да помине одреден период па да им каже ама сеуште се нема случено тоа па сега почна да ме мачи прашањето дали мисли дека јас не сум нешто во ред или не ни е толку сериозна врската и сеа незнам што да правам?анибади хелп?? шо мислите треба да разговарам со неа и да и кажам за ова ???:smir:
Неважно додека не почне да ја чувствуваш нејзината евентуална желба за оддалечување. Ако не покажува никакви знаци на незаинтересираност, тогаш претпостави дека причините заради кои не те кажува дома како постоечки се:
а) чисто практични (да не и прават проблем за излегување и секс)
б) не си она што нејзините сакат да го видат.
Трето нема.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Хмм дојде време и јас да побарам совет:pipi: Вака со девојка ми одиме 7 месеци и кусур денови се е ок само едно нешто ме мачи сеуште нема кажано дома дека оди со мене,од почеток не размислував мн околу тоа мислев дека сака да помине одреден период па да им каже ама сеуште се нема случено тоа па сега почна да ме мачи прашањето дали мисли дека јас не сум нешто во ред или не ни е толку сериозна врската и сеа незнам што да правам?анибади хелп?? шо мислите треба да разговарам со неа и да и кажам за ова ???:smir:
Ич да не му ја мислиш,нема причина ако не кажала дома,зашто да каже дома :toe: јас на пример за мојот приватен живот не кажувам,затоа е и приватен нели :toe: биди си со неа и сакајте се...среќно :smir:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Фала фала на советите така и ќе терам:helou:поздрав до сите:smir:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
Сакам да прашам дали машките стварно имаат фобија од одбивање....или што е тоа што не ги пушта да бидат слободни во женско друштво?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сакам да прашам дали машките стварно имаат фобија од одбивање....или што е тоа што не ги пушта да бидат слободни во женско друштво?
Лол, си се дружела со погрешни машки само :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Сакам да прашам дали машките стварно имаат фобија од одбивање....или што е тоа што не ги пушта да бидат слободни во женско друштво?
Не се сите такви. Али има такви типци. Страв од пораз (одбивањето од девојка за некои е рамно на животен пораз) и недостаток на самодоверба а и до некаде и стравот од исмејување на друштвото ако добие пораз. Се е можно.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Сакам да прашам дали машките стварно имаат фобија од одбивање....или што е тоа што не ги пушта да бидат слободни во женско друштво?
Имаат, ама само оние неискусните.

Искусните уво ги боли, зашто толку многу пати биле одбиени, што сè што ќе фатат (или ќе ги фати) им доаѓа како бонус.

Ако некој ти се бендисува, ама гледаш дека некако се миголи, пријди му и во лице кажи му ја братската порака: „Ја тебе ти се свиџам, а ти мене?“ (c) Тони Михајловски

Ако го бива, ќе се изнасмее и ќе почне муабет со тебе. Ако не го бива, ќе ја видиш само прашината што ја дигнале неговите нозе додека бегал од тебе.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Имаат, ама само оние неискусните.

Искусните уво ги боли, зашто толку многу пати биле одбиени, што сè што ќе фатат (или ќе ги фати) им доаѓа како бонус.

Ако некој ти се бендисува, ама гледаш дека некако се миголи, пријди му и во лице кажи му ја братската порака: „Ја тебе ти се свиџам, а ти мене?“ (c) Тони Михајловски

Ако го бива, ќе се изнасмее и ќе почне муабет со тебе. Ако не го бива, ќе ја видиш само прашината што ја дигнале неговите нозе додека бегал од тебе.
:pos2:Луд! :back:
Инаку мислам дека споредено со жените, мажите минале низ сито и низ решето во сите оние пати во кои биле принудени да си ги бројат рецките на чело. И да, се согласувам со другарот Крусер, дека некои особено повлечени личности кои немале баш некое поголемо искуство е можно да се срамежливи и несигурно да пристапуваат кон женскиот пол. :smir:
 

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
LOSO SUM NAPISALA
TOJ MENE MI DOSADUVA JAS DA ZBORAM A NE TOJ NEA
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
LOSO SUM NAPISALA
TOJ MENE MI DOSADUVA JAS DA ZBORAM A NE TOJ NEA
Е сега дури и мене ме збуни. Значи другар ти ти досаѓа на тебе со тоа што те убедува ти на твојот дечко да му кажуваш често дека го сакаш или ... дај малце објасни поубаво, ако не нека ти помогнат тие што те разбраа зш мене ништо не ми е јасно
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Сакам да прашам дали машките стварно имаат фобија од одбивање....или што е тоа што не ги пушта да бидат слободни во женско друштво?
Имаат голем дел...ама се е до мозокот,како ќе го сфатиш тоа,ако го сфатиш како трагедија цела недела нема да излезеш од дома барајќи ја причината :toe: ,ако не ја сфатиш сериозно веќе наредниот ден идеш во лов :vozbud:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Мош ке бидам малку оф топик затоа што не барам совет него читам постови од оваа тема и гледам колку многу се спомнува мсн така да ке ви кажам само едно од лично искуство БАТАЛИТЕ мсн само кавги за ништо ако имаш нешто да и кажеш кажи лично онака по мсн испаѓа дека немаш храброст а и на мсн ви велам уште еднаш само кавги за џабе.Така да ако сакаШ да останеш во добри односи со некој мсн само кога е хитно.:toe:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Мош ке бидам малку оф топик затоа што не барам совет него читам постови од оваа тема и гледам колку многу се спомнува мсн така да ке ви кажам само едно од лично искуство БАТАЛИТЕ мсн само кавги за ништо ако имаш нешто да и кажеш кажи лично онака по мсн испаѓа дека немаш храброст а и на мсн ви велам уште еднаш само кавги за џабе.Така да ако сакаШ да останеш во добри односи со некој мсн само кога е хитно.:toe:
еее алал да ти е за муабетов. По мсн само лигушите разговараат, ако имаш храброст и ако навистина сакаш да си со некој тоа ке му го кажеш во лице. И не ми кажувајте се срамам неможам во лице да му кажам.
Такви муабети по мсн прават 6-то и 7-мо оделение. ама има и исклучоци кои раскинуваат по мсн зашто немаат срце да ја кажат вистината, тоа е крајно дебилно и кретенско однесување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom