Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
на 1ви април му пишала на еден дека го сака,ама било шега за први април,и се израв,сега се смиривме ама на велигден ми раскина и сите ги прашува да се фатат со неа.Срека со другар ми (поголем) им кажува да ја одбијат.веке 1 нед не и пишам смс а ме праша дали и се лутам.збркааааа.хелппп
Најискрено, ко што ја кажуваш тука, не ти треба таква. Не се замарај со луѓе кои не вредат. Сега си малку емоционален пошто тазе сте раскинале, ама како и да не ти треба таква
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Токму кон ова и тргнувам... И` кажав дека имам чувства кон неа. Е сега заборавив неколку работи да кажам. Таа е во врска. и другото е нејзината реакција не беше негативна, но во многу разговори ми има кажано дека нема навистина многу ме цени како пријател и дека не сака да ме повреди.
Изјава на жена кога не сака да биде со некое мушко во врска. Проверено. Заеби ја оваа, шест милијарди народ сме. :smir:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Благодарам на сите за едностраниот совет. Животот иде понатаму па не вреди да се замарам со нешто за што му го знам крајот. Peace:)


*останувам само на дружењето

Изјава на жена кога не сака да биде со некое мушко во врска. Проверено. Заеби ја оваа, шест милијарди народ сме. :smir:
6000 000 000? I ain`t gay:pos2: 50% +/- 2% од 6 тисуча милиона:)
 
M

marsovka

Гостин
sto koga srceto ti vika edno a pametot drugo ?!?!
следи го срцето ќе зажалиш што не си била храбра што не си го следела .....бидејќи ретко во животот се случува да се заљубиш подобро да се љуби лудо и глупаво отколку да се биде празен без љубов
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
следи го срцето ќе зажалиш што не си била храбра што не си го следела .....бидејќи ретко во животот се случува да се заљубиш подобро да се љуби лудо и глупаво отколку да се биде празен без љубов
Ова незнам колку ти е точно. Некогаш може да бидеш злоупотребен од тој што го љубиш, и заради тоа многу да изгубиш,Не викам да не го следиш срцето,ама ако можете не се препуштајте целосно на срцето, и малце ум во глава.
 
M

marsovka

Гостин
Ова незнам колку ти е точно. Некогаш може да бидеш злоупотребен од тој што го љубиш, и заради тоа многу да изгубиш, Така да ако можете не се препуштајте целосно на срцето, и малце ум во глава.
дури и тогаш .....вреди вреи барем знаеш дека си се осмелил да сакаш
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Ова незнам колку ти е точно. Некогаш може да бидеш злоупотребен од тој што го љубиш, и заради тоа многу да изгубиш,Не викам да не го следиш срцето,ама ако можете не се препуштајте целосно на срцето, и малце ум во глава.
Se soglasuvam. Znaci veruvam vo ljubovta i sum da se slusa srceto ama najprvo ubavo da se razmisli dali vredi da go napravis "toa" za taa licnost. Tolku e potrebno od glavata. Ako zaklucis deka vredi togas mozes i zid da butnes so glava
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
sto koga srceto ti vika edno a pametot drugo ?!?!
Мозокот го контролира миокардот, така што слушај го мозокот. Не вреди никој за да се понижиш пред самата себе. Штета е што ова мора секој да си го научи на своја кожа. Така што, претпоставувам дека нема да го послушаш мојот совет. Што и да правиш, најди си некој ,,спроти тебе", реалната проценка е многу важна за да не се лажеш самата себе и да се правиш будала во здрав памет. Познавам многу луѓе кои одат со луѓе кои ги повредуваат, не ги заслужуваат и ги земаат здраво за готово, а тие и понатаму се лажат самите себе дека се ќе се промени и бидуваат изманипулирани, изневерени...
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Pribereno i so ladna glava nikoj ne te brza na ne naprais greski zaradi koi ke se kaes posle
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
Секогаш повеќе сум го поддржувала разумот отколку чувствата....:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Мозокот го контролира миокардот, така што слушај го мозокот. Не вреди никој за да се понижиш пред самата себе. Штета е што ова мора секој да си го научи на своја кожа. Така што, претпоставувам дека нема да го послушаш мојот совет. Што и да правиш, најди си некој ,,спроти тебе", реалната проценка е многу важна за да не се лажеш самата себе и да се правиш будала во здрав памет. Познавам многу луѓе кои одат со луѓе кои ги повредуваат, не ги заслужуваат и ги земаат здраво за готово, а тие и понатаму се лажат самите себе дека се ќе се промени и бидуваат изманипулирани, изневерени...
Бреее и медински изрази употребуваме а :vozbud: да ама миокардот ако остане ладен и душата се лади,венее телото...затоа балансот е најбитен,се на вага па тоа што ќе натежне,нема правила тука :toe:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Хмм дојде време и јас да побарам совет:pipi: Вака со девојка ми одиме 7 месеци и кусур денови се е ок само едно нешто ме мачи сеуште нема кажано дома дека оди со мене,од почеток не размислував мн околу тоа мислев дека сака да помине одреден период па да им каже ама сеуште се нема случено тоа па сега почна да ме мачи прашањето дали мисли дека јас не сум нешто во ред или не ни е толку сериозна врската и сеа незнам што да правам?анибади хелп?? шо мислите треба да разговарам со неа и да и кажам за ова ???:smir:
 

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Moze eden sovet
Kako da mu kazam na eden dosaden drugar deka veke e glupo da se zbori na devojka deka ja sakas i slicno
Ovaa se obiduvam da mu go kazam veke pola mesec ama golem lutko e
Posleden pat koga razgovaravme mu rekov deka nema 15 godini tuku ima 30 i toj se naljuti
POMOS
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Хмм дојде време и јас да побарам совет:pipi: Вака со девојка ми одиме 7 месеци и кусур денови се е ок само едно нешто ме мачи сеуште нема кажано дома дека оди со мене,од почеток не размислував мн околу тоа мислев дека сака да помине одреден период па да им каже ама сеуште се нема случено тоа па сега почна да ме мачи прашањето дали мисли дека јас не сум нешто во ред или не ни е толку сериозна врската и сеа незнам што да правам?анибади хелп?? шо мислите треба да разговарам со неа и да и кажам за ова ???:smir:

Па проблемот уствари е у тебе, а не у неа. Тебе ти смета тоа шо не кажала дома. Затоа заборави си го фино лепо ова ко проблемче и продужи да си уживаш у врската. Немора да значи дека ти не си ок па затоа да не кажала на нејзините, можеби си има своја причина која каква и да е мислам дека е небитна.

Moze eden sovet
Kako da mu kazam na eden dosaden drugar deka veke e glupo da se zbori na devojka deka ja sakas i slicno
Ovaa se obiduvam da mu go kazam veke pola mesec ama golem lutko e
Posleden pat koga razgovaravme mu rekov deka nema 15 godini tuku ima 30 i toj se naljuti
POMOS

Ако ти е само другар тогаш остај си го чоекот да си прави ко шо си сака, зш ке си ја гњави неговата девојка со такви работи и на неа ко ке и здосади таа е таа шо треба да му каже, а ако те замара и тебе со девојка му тогаш ојасни му дека нивната веза си е нивна работа и дека едноставно несакаш да ги знаеш деталите, и дека ти е мило шо си ужива у облаци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom