Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Другарите ти се љубоморни...ханки дори енд оф стори.
Не ги слушај.

Истиот совет и од мене другар ... никого неслушај , не си зацртувај во мислите некои луди идеи од типот "еј можеби правилно ми укажуваат" , види секој си има право на глас во друштвото но не и доминација , немој да потклекнуваш на тие работи терај си по свое.:smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
извини ама според ова болдираното ми личиш на детенце што не знае што сака.
прво:мислиш ја сакаш ама не ти одговара,си можел и подобра да имаш?!?!!!! (а ти мислиш дека си најсовршен???),
второ по некое време кога ке запознаеш девојка/дечко гледаш дека не е совршен но не значи тоа дека треба да раскинеш без разлика што си открил дека има некоја мана(освен ако има некој поголеми мани како дрога,алкохолизам, и тн ама не збориме за таков случај)
и трето ако ги слушаме сите другарите што ни кажуваат далеку ке стигнеме(често знаат и да љубоморат тие) да ок треба можеби понакогаш но треба само да ги слушаш а не и послушаш,сепак треба да си имаш свое ЈАС и ти да одлучш што ти одговара дали да бидеш со неа или не..поз:smir:
алоооооооо луѓеее... кај видовте дека сум ги послушал другарите у нешто???
напишав 100 пати дека само ЈАС донесуем одлуки, никој друг...
туку прашањето ми беше дали е нормално да се осеќа човек така... т.е да мисли дека можда има некоја подобра од онаа која ја избрал...
цело време ми зборите не ги слушај другарите( што и го праам), а не се задржувате на правото прашање... ццц...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
вака... барам совет од оние кои се биле (или сеуште се) у долга врска...
имам девојка, веќе три месеци одиме, супер е, убава,паметна фина и сички други екстри.... ја сакам највеќе од све на свет...
неможам без неа... се ни е супер, никад не сме се карале... никогаш не сум и се лутил, ниту пак таа на мене,никогаш не сме си префрлиле и така нешто, едноставно се ни е како подмачкано...
но имам еден мал(а можда и голем проблем)...
вака кога видам околу моиве другарки, во нив гледам девојки кои можеби подобро би ми одговарале од девојка ми, или некоја друга, која не ми е другарка, онака на здраво што сме си...
моите блиски другарки, не се дружат со неа(девојката), но исто време сум(трошам) со нив и со девојка ми...
и онака, многу другари/другарки кои ми се блиски и многу ми значат, ми велат дека заслужувам многу повеќе од неа... така да, тоа ми делува уште повеќе збунувачки(иако ме гајле за размислувањата на другите, но сепак другари ми се)
имаме баеги историја со девојката, но никогаш претходно не сме биле фатени, сакам да кажам дека пред една година се имаме мувано, и бевме многу блиску да бидеме заедно, но таа ја заеба работата и ме повреди ептен многу... и сеа пред 3 месеци на екскурзија таа ми кажа дека ме сака и се фативме... тогаш многу малку чувствував за неа, но со тек на време моите чувства спрема неа стануваа се поголеми и поголеми...а и знам дека таа ме сака, и стварно е така...
не ми срам/страв да го кажам ова, бидејќи знам дека тука има многу луѓе кои се добронамерни, и се тука да му помогнат на секого...
така да сакам да ми кажете дали е нормално(и периодично) ова размислување... зш многу така се нервирам и често-пати знам да размислувам за раскинување со неа...
Каков ви е сексот?

Ако го бива или ако има изгледи да стане подобар, терај со оваа.

Ако не го бива, почни да бараш секс од другите. Таа ќе го почуствува тоа и ако и` значиш ќе се потруди да ти се допадне повеќе (за да не бараш друга). А ако не и` значиш, ќе те остави да најдеш секс со друга.

Во секој случај, сексот е одличен потенциометар за тоа каква е состојбата на меѓусебната врска. Запомни го тоа и практикувај го.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Каков ви е сексот?

Ако го бива или ако има изгледи да стане подобар, терај со оваа.

Ако не го бива, почни да бараш секс од другите. Таа ќе го почуствува тоа и ако и` значиш ќе се потруди да ти се допадне повеќе (за да не бараш друга). А ако не и` значиш, ќе те остави да најдеш секс со друга.

Во секој случај, сексот е одличен потенциометар за тоа каква е состојбата на меѓусебната врска. Запомни го тоа и практикувај го.
На 16 годишна возраст ако воопшто го има сексот ќе биде само сплет на хормони , :)

Инаку jamey jasta ако ви оди супер не сваќам што е проблемот ?? Мислењето на другарите ?? Па кој ги прашуе нив , ионака се куп на љубоморни копилиња желни за сеир... Безразлика колку и да ти се блиски :) .
Остани ако ви оди подмачкано како што велиш :)
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Не какај мори! :) Имав таква врска ко неговата и затоа ти кажуем :) Се беше убаво, три месеци без кавги и после у 4етвртиот се утепавме од карање и толку беше од врската веќе на скоро 5 :) А иначе, ако ти знаеш дека (за пример ја ќе се зеам :Р) мене ми се свиѓа типка година дена (и сум се мувал неколку пати со неа) и тебе одпосле ти се засвиѓа, би отишол сепак по неа? Незнам брат ама ценам другари! Ај да ми се свиѓала од предтоа, ај.. ама вака не...
Епа сега јас ќе речам пак дека за се во љубовта одлучува срцето а не разумот(е сега ако се екстремни ситуации тогаш....)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Каков ви е сексот?

Ако го бива или ако има изгледи да стане подобар, терај со оваа.

Ако не го бива, почни да бараш секс од другите. Таа ќе го почуствува тоа и ако и` значиш ќе се потруди да ти се допадне повеќе (за да не бараш друга). А ако не и` значиш, ќе те остави да најдеш секс со друга.

Во секој случај, сексот е одличен потенциометар за тоа каква е состојбата на меѓусебната врска. Запомни го тоа и практикувај го.
Искрено ова ти е најбезвезно мислење кое не треба да го послуша никој! А еве и зашто... ако он и значи на нејзе а он бара секс од други би го отерала у пичку матер! На таа возраст сексот и да го има неможе да биде “добар секс“ зашо за 3 месеци (мислам така беше, ептен е стар постот) не му дала сигурно, или па имале еднаш двапати... Плус ако ти оценуваш врска само со секс, за жалење си.
 
С

Спенсер

Гостин
ајде,пак ја со моите глупи проблеми, има едно девојче,заљубен до уши сум, е сеа,дознав нешо за неа шо е мн лошо,и знам дека покрај тоа неможам да бидам со неа,а ја ја сакам. хелп????
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
имав другарка имаше наследна фобија од секс :toe:
ова е сигурно нешто подобро..мислам јас да утешам
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
ајде,пак ја со моите глупи проблеми, има едно девојче,заљубен до уши сум, е сеа,дознав нешо за неа шо е мн лошо,и знам дека покрај тоа неможам да бидам со неа,а ја ја сакам. хелп????
Е шо било де како да помогнеме коа не знаеме... а иначе ти кажа фокси :) Бетер од тоа сигурно не е :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Каков ви е сексот?

Ако го бива или ако има изгледи да стане подобар, терај со оваа.

Ако не го бива, почни да бараш секс од другите. Таа ќе го почуствува тоа и ако и` значиш ќе се потруди да ти се допадне повеќе (за да не бараш друга). А ако не и` значиш, ќе те остави да најдеш секс со друга.

Во секој случај, сексот е одличен потенциометар за тоа каква е состојбата на меѓусебната врска. Запомни го тоа и практикувај го.

пеер, на 16 годишна возраст у сериозна врска тешко се добива секс :wink:...

На 16 годишна возраст ако воопшто го има сексот ќе биде само сплет на хормони , :)

Инаку jamey jasta ако ви оди супер не сваќам што е проблемот ?? Мислењето на другарите ?? Па кој ги прашуе нив , ионака се куп на љубоморни копилиња желни за сеир... Безразлика колку и да ти се блиски :) .
Остани ако ви оди подмачкано како што велиш :)
ахам, севкупната анализа и советите што ми ги дадовте резултираа со тоа да не ги слушам што ми зборат :wink: ... иначе фала до сите за советите кои ми ги пруживте...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ако не се знае колку е лошо неможе да ти се помогне,а ако покрај тоа си сигурен дека не можеш да бидеш со неа(ако е до толку лошо)ќе морат да ја заборајш...:nesum:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
ајде,пак ја со моите глупи проблеми, има едно девојче,заљубен до уши сум, е сеа,дознав нешо за неа шо е мн лошо,и знам дека покрај тоа неможам да бидам со неа,а ја ја сакам. хелп????
Братко кажи се за да тио помогниме а не само разбрав лошо(лошо можи да е нимфоманка,садистка,мазихстка)кажи што е лошото
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
ајде,пак ја со моите глупи проблеми, има едно девојче,заљубен до уши сум, е сеа,дознав нешо за неа шо е мн лошо,и знам дека покрај тоа неможам да бидам со неа,а ја ја сакам. хелп????
Не си заљубен, смао курето ти се дига на неа.
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
pa vaka odam so edno dete veke mesec i pol i dosega beshe se ok :)ali rabotata e toa sto sme od razlicni gradovi i sega ko ke pocnime naskolo sme i razlicni smeni a i vo razlicni ucilista i sega rabotata e koga ke se gledame ???..:(:(:(stvarno go sakam vo nikoj ne sum se vljubila tolku a i toj veli deka me sakal ...NE ZNAM STVARNO STO DA PRAVAM KAZETE NESTO LUGEEE!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom