Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Шо има врска бе различни смени :pos:
и така сте во различни градови, незнам што би менало ако се исти смени :pos:

Што очекуваш да ти кажеме бе Тање?
Пресели се во другиот град или задоволи се со тоа да се гледате еднаш неделно/месечно...
Незнам што друго некој друг би ти кажал...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
pa vaka odam so edno dete veke mesec i pol i dosega beshe se ok :)ali rabotata e toa sto sme od razlicni gradovi i sega ko ke pocnime naskolo sme i razlicni smeni a i vo razlicni ucilista i sega rabotata e koga ke se gledame ???..:(:(:(stvarno go sakam vo nikoj ne sum se vljubila tolku a i toj veli deka me sakal ...NE ZNAM STVARNO STO DA PRAVAM KAZETE NESTO LUGEEE!!!!!!!
Ако го сакаш како што викаш ќе направите напор за да се гледате...знам дека ќе биде тешко така разделени,викенд шема само :nesum: но доколку заедно знаете што сакате мислам дека нема да има проблем...со среќа :smir:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
eve me mene povtorno so moite problemi. se druzam so edno devojce so mnoogu mnoogu mi se sviga. dosta vreme pominuvame zaedno, zabelezuvam deka i nea i e ubavo so mene. e sega mojot problem e toa sto ne mozam da soberam sili i da i kazam ili da ja baknam ili bilo sto za ednas veke da mi bidi devojka. bi sakal mn da mi kazete ako ste imale vakvi iskustva ili nesto slicno kakva i da e pomos. odnapred vi blagodaram
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
eve me mene povtorno so moite problemi. se druzam so edno devojce so mnoogu mnoogu mi se sviga. dosta vreme pominuvame zaedno, zabelezuvam deka i nea i e ubavo so mene. e sega mojot problem e toa sto ne mozam da soberam sili i da i kazam ili da ja baknam ili bilo sto za ednas veke da mi bidi devojka. bi sakal mn da mi kazete ako ste imale vakvi iskustva ili nesto slicno kakva i da e pomos. odnapred vi blagodaram

Викни ја на кафе.., Глеам дека сте другари и тоа е ОК за почеток али само немој многу да се зближите пошо може да се избаци момент да ти каже дека те осеќа само како другар и дека сака така и да остане...

Меч со 2 острици имаш , играј со муда а резултатот ако не дојде со таа типка тогаш ќе дојде со некоја друга...Немаш што да изгубиш ,затоа не му ја мисли многу кога сакаш нешто да напраиш...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
eve me mene povtorno so moite problemi. se druzam so edno devojce so mnoogu mnoogu mi se sviga. dosta vreme pominuvame zaedno, zabelezuvam deka i nea i e ubavo so mene. e sega mojot problem e toa sto ne mozam da soberam sili i da i kazam ili da ja baknam ili bilo sto za ednas veke da mi bidi devojka. bi sakal mn da mi kazete ako ste imale vakvi iskustva ili nesto slicno kakva i da e pomos. odnapred vi blagodaram
Брат од овде натака ќе мораш сам...нема собирање храброст а у...решително и на прва шансите се 50-50 сепак на почеток види дали има малку симпатии од нејзина страна и направи го чекорот,ти си машкото...со среќа :smir: чекам резултати :vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263

912girl

Girl power!!!
Член од
14 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Како прво не се затрескувај у фраери,тапа се :tapp: имаш дечко и си играш курташак со него така? Епа овој си игра со тебе :toe: така е тоа се врти тркалото,заборави го фраерот :pos2: и врати си се кај дечкото иако не го заслужуваш!
 

912girl

Girl power!!!
Член од
14 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
но не сум среќна со дечкото.. а со овој ми е убаво..среќна сум некако...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
но не сум среќна со дечкото.. а со овој ми е убаво..среќна сум некако...
Колку шо сфатив и како што и обично бива - дечко ти е фин, овај не е, со дечко ти можеш да најдеш заеднички јазик , со овој не, со дечко ти можеш да се договориш за се, со овој не, ама овој е фраер а дечко ти не е.

Раскини му на дечко ти, детс да риал тинг :coffee:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
што ти е убаво,нели е фраер чудно се однесува ти вика незнам-штознам :tapp: не ги сфаќам жениве еј :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Кога ќе му раскинеш на дечкото,фраеров повеќе нема да те побара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom