Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Idam so decko 5 godini,ama nesto pocna vrskata nadole da ni ide a mnogu go sakam ne znam sto da pravam :( ?
Па доколку си сигурна дека го сакаш, и дека тој тебе те сака, потрудете се околу врската. Сменете нешто, изненади го со нешто. Не мора тоа да биде нешто големо.
 
H

Hercules

Гостин
Љубов од друга земја. Ве молам сите за помош!

Вака сеа. Заљубен сум во девојка од друга земја и двајцата се знаеме сме биле заедно неколку денови, но откако замина зивотов како да ми е празен. Па ве молам за помош што да правам?
ХЕЛП
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
херкулес не праи вака :)
помири се со фактот дека не е до тебе.... нит знаеме колку години си ни колку сте далеку само дека е од друга земја.... и? елаборирај малце
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82

Хаха како погодив колкава си :) (уствари ја кажав он колкав е ама погодив ти колкава си зашо си 4 години помала од него :) ) Иначе и на моја другарка и се има десено така и затоа ти даов таков совет :)
 
H

Hercules

Гостин
јас сум 17 години еве усте 3 месеци скоро 18. Барем 1 вечер да бидам со неа и тоа е јебига не барам многу мислам...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
која земја...
од македонија е и отидена таму да живее/студира/работи...?
образложи
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
па таа беше овде во посета на Македонија и 5-6 дена бевме заедно, а инаку е од Малта.
мислам дека и сам си свесен... џабе би ти напишал нешто и би ти давал лажна надеж кога врска со наш чоек отиден некаде на печалба и се враќа по некогаш не успева, не пак ако таа само дошла на одмор/посета/работа во македонија...

знам дека не е лесно ама... освен ако не планираш да се преселиш таму и да живејш не гледам како би успеало...

гледање/љубов на камера преку емесен е ок али за недела, месец нека е... што после?
 
H

Hercules

Гостин
мислам дека и сам си свесен... џабе би ти напишал нешто и би ти давал лажна надеж кога врска со наш чоек отиден некаде на печалба и се враќа по некогаш не успева, не пак ако таа само дошла на одмор/посета/работа во македонија...

знам дека не е лесно ама... освен ако не планираш да се преселиш таму и да живејш не гледам како би успеало...

гледање/љубов на камера преку емесен е ок али за недела, месец нека е... што после?
Во право си за сето ова многу е далеку девојкава. А контакт преку телефон мсн што викаш сет тоа е ГОЛА ВОДА... Ама незнам девојчето ми остави голем впечаток и прва е што така нешто посилно чувствувам за некоја девојка па се незнам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom