Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Вака прв пат ми се случува ова..откако ја баталив девојката за која претходно ви се жалев запознав едно суп девојче..испаднавме 2,3 пати ама има еден проблем: со неа не можам доволно да се опуштам и да бидам тоа што сум...сосема трета личност сум пред неа а не сакам да е така :Ѕ некој совет како да го победам ова
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Или на погрешно место(личност), или на погрешно место (локација), или во погрешно време или на погрешен начин.. Или сето ова заедно...

Иако би рекла дека најголемиот проблем ти е пристапот...
Можеби не бараше женцко мислење, ама сепак јас ќе ти кажам како гледам јас на ова.
Обично кога ми приоѓа некој, доволно ми е некоја минута за да заклучам дали сакам со него нешто или не. Не дека тоа не може да се смени понатаму, ама зборувам за некој кој не го познавам и ми приоѓа во дискотека/кафич... Што знали најбитно е како ќе биде првиот впечаток. Кај секоја различно пали, ама можам да кажам кај мене што НЕ пали, ваљда ќе ти е од помош: премногу пијан, премногу трезен (во смисла сите се расположени а он доаѓа со фаца и однесување како на состанок во банка, нема врска со алкохолот генерално), фејк (такво нападно извештачено понашање, обично во јас сум јебо стил, малку глумење не се приметува ама има машки кои не знаат да дозираат како што треба), несамоуверено (доаѓа и се здрвува:)). Особено она „без фејкање“ се однесува на фрази за влегување во игра. Никако такви ствари!!! „Здраво“ е прекрасен збор, можеш со него да почнеш муабет. Исто, многу битно - неколку минути!!! Не забегувај со муабети, пушти и се по неколку минути....

Уф, неам други идеи.

Ај ваљда ќе ти се најдат бладањава мои :)
си размислувала некој прирачник за приоѓање и запознавање на машки/женски да прајш? :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
a nekoj koj e nemal first kiss a saka da ima?
хехе кажи колкав си... ако неќеш вака пиши ми прајват месиџ па ке ти кажам :) Можам да ти помогнам зашо у друштво иам од 15 до 23-4 годишни луѓе :)

хехе а за книгата нема да биде како да се пушташ него како да НЕ се пушташ :)
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
:(

Idam so decko 5 godini,ama nesto pocna vrskata nadole da ni ide a mnogu go sakam ne znam sto da pravam :( ?
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Епа вака...Ми се свиѓа дечко што е 4 години постар од мене...Пред три месеци почнавме да се муваме и отогаш секогаш кога е тука се гледаме(студира на страна).Проблемот е тоа што тој имаше девојка пред мене некаде 7 месеци и раскинаа и тој почна со мене, но се помири со неа,а продолжи и со мене иако тоа не го знаеше никој освен моите другарки.(глупа сум што дозволив да сум втора но....) И пак раскинаа и тој повторно е со мене , но кога и да праса некој дали сме заедно, тој вели не и сите знаат дека ние немаме ништо ,и кога и да зборувам со него за тоа тој вели дека не е такаи дека јас сум таа сто е измислува...Од сите негови другари слусам дека ме лаже иако ненамерно тие го издаваат мислејќи дека се знам.Самата го слушнав случајно дека зборува со некоја девојка,но ми рече дека лошо сум слушнала и дека тој сака да е со мене...Вели дека да сака мозе да се помири со бившата но тој сака да е со мене...На една моја пријателка и кажал дека не планира да има девојка,и дека јас и тој имаме различни гледања за се,додека на мене ми зборува сосема спротивно... Што да правам, да продолжам понатаму со него или да кажам крај на се иако сум доста вљубена во него? :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Епа вака...Ми се свиѓа дечко што е 4 години постар од мене...Пред три месеци почнавме да се муваме и отогаш секогаш кога е тука се гледаме(студира на страна).Проблемот е тоа што тој имаше девојка пред мене некаде 7 месеци и раскинаа и тој почна со мене, но се помири со неа,а продолжи и со мене иако тоа не го знаеше никој освен моите другарки.(глупа сум што дозволив да сум втора но....) И пак раскинаа и тој повторно е со мене , но кога и да праса некој дали сме заедно, тој вели не и сите знаат дека ние немаме ништо ,и кога и да зборувам со него за тоа тој вели дека не е такаи дека јас сум таа сто е измислува...Од сите негови другари слусам дека ме лаже иако ненамерно тие го издаваат мислејќи дека се знам.Самата го слушнав случајно дека зборува со некоја девојка,но ми рече дека лошо сум слушнала и дека тој сака да е со мене...Вели дека да сака мозе да се помири со бившата но тој сака да е со мене...На една моја пријателка и кажал дека не планира да има девојка,и дека јас и тој имаме различни гледања за се,додека на мене ми зборува сосема спротивно... Што да правам, да продолжам понатаму со него или да кажам крај на се иако сум доста вљубена во него? :)
Значи тука се постапува само со мозок! Ова е веќе над граници каде што ради љубов се простува... Мора да кажеш крај... како шо кажа постар е и не планира нишо озбилно... ја ке ти кажам најдирекно... сака да те легне типот... у план му е да си има цура за ебење... (уше па ако си нескината, мада не кажа ни години ама шом е 4 год постар накај 19-20 му давам ја :) ) Откачи го... не прај муле од самата себеси :) се надевам дека ке ме послушаш... шом вака искрено си пиша за се изглеа добро девјоче си ама наивно ... или презаљубено... :/ ама ова проаѓа такви граници... за твое добро... откачи го...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Idam so decko 5 godini,ama nesto pocna vrskata nadole da ni ide a mnogu go sakam ne znam sto da pravam :( ?
многу долго одите, значи штом е така, сигурно многу ти значи твојот дечко... епа вака, мојот совет е следниов, излезете на романтична вечера, напрајте си да ви биде интересно, разговарајте за нешто интересно,смејте се, бакнувајте се, простете си за све што сте си згрешиле у тие 5 години у кои сте биле заедно... иако не беше многу конкретна со постот кој го пиша(незнам што како не ви оди) еве, ти пишав што мислам дека треба да напраиш...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Idam so decko 5 godini,ama nesto pocna vrskata nadole da ni ide a mnogu go sakam ne znam sto da pravam :( ?
Бегалке, после 5 години работите почнуваат да бидат климави. Ако до сеа не биле право чудо е. Две опции. Или е моментална криза, која секако ќе помине, само гледај да не претеруваш со испади, или веќе не се сакате, што е редовна појава како и менување долна облека во денешно време. Зошто не би се сакале, има илјада причини, не знам која да ти ја одберам... некоја му се пикнала под кожа, ти си му дошла преку глава, некој притисок од страна, се` и сешто има. Ќе мораш сама да видиш за што се работи, и спрема тоа да одлучиш што ќе правиш. Дали ќе се трудиш, или ќе преминеш преку тоа. И да се 55 години, некогаш мора да повлечеш линија и да продолжиш во животот, бидејќи на сила особено партнер не се задржува.

Sandra` напиша:
Што да правам, да продолжам понатаму со него или да кажам крај на се иако сум доста вљубена во него?
Прво и основно, не се вљубена, исфрли си го тоа од глава. Премногу е рано за тоа, но, дека сакаш да бидеш со него, прифаќам.
Би ти рекол, или да ја прифатиш таа улога на швалерај, и да бараш попат дечко кој ќе го имаш за комплетно уживање, или да се соочиш со него очи во очи и да му кажеш како стојат работите, па да се мисли сам тој малку. Префрли ја топката на него, дај му тој да мисли дали вреди да те загуби, а ти оди си... постави ултиматум.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Idam so decko 5 godini,ama nesto pocna vrskata nadole da ni ide a mnogu go sakam ne znam sto da pravam :( ?
I seksot e veke zdodeven so edna osoba, posle 5 godini dolga vrska, a kamoli pa vrskata , i da nisto ne trae vecno, vreme ti e da se pronajdes vo pregratkite na dr, osoba:pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Idam so decko 5 godini,ama nesto pocna vrskata nadole da ni ide a mnogu go sakam ne znam sto da pravam :( ?
Треба да си разграничиш во главата дали го сакаш сеуште или ти е само навика! Тоа е за почеток најбитно.

А ако навистина го сакаш и сакаш да си ја спасиш врската не седи во место него дејствувај. Сменете ги работите во врската. Оставете ја монотоноста. Шетајте, искачајте, забавувајте се, правете си романтични гестови, докажете си дека се сакате.

Не е лесно да се има 5годишна врска и постојано да ти е розево.
Не се сложувам со тоа другите што ти велат заборави го и фати си друг дечко.
Ако сакаш друг навистина тогаш раскини, стабилизирај се малку и фати си нов дечко.
Али ако го сакаш дечкото со кој си во долга врска бори се да таа врска опстане. Не оставај да овене таа љубов ако е навистина љубов.
Многу е лошо ако е само навика, тогаш треба да се стави крај додека е време.
Ако го сакаш, ако те сака, се може да се среди. Секоја врска има падови но има и големи победи.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
I seksot e veke zdodeven so edna osoba, posle 5 godini dolga vrska, a kamoli pa vrskata , i da nisto ne trae vecno, vreme ti e da se pronajdes vo pregratkite na dr, osoba:pipi:

Е што се веќе не ќе прочитам, како бе досаден после 5 години, а ние што сме у брак, да фрлиме се во вода и да бараме интензивен различен секс, на секој месец -два нов партнер, затоа што веќе 5 години ехеее досадно веќе незнам... и после од каде неверства, глупирања еве ви сами си го доловувате моментот, дека не ве бива да се заангажирате за нештото да успее, туку одма трк на друг кол, арно ама старите рекле од кол на кол, колот се знае кај завршува..:uvo:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Јас филмот Young People Fucking ќе ви го препорачам. Без мајтап.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
I seksot e veke zdodeven so edna osoba, posle 5 godini dolga vrska, a kamoli pa vrskata , i da nisto ne trae vecno, vreme ti e da se pronajdes vo pregratkite na dr, osoba:pipi:
Што збориш бе? И што сеа демек ко ќе се жениш ќе е‘беш и лево и десно, и комшики и колешки? Дај не заебавај.
Се здосадувало... факинг булшет се здосадувало. Како може да ви биде досаден некој што го сакате бе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom