Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

D

devojcence

Гостин
pa vaka: pravam maubet so edno dete se e super muabetot i bas sakav da ideme na kafe da se zapoznaeme posto si pravam muabet vekje nekolku meseci:( i ko se dogovaravme ali se ke bide ovoj vikned drugiot i nisto .i pravime uste muabet i neznam sto da praam??dali da pravam i nataka ili e ova mavtanje i na prazno?neznam zaso ne se dogovoram veke konecno nego ko da mi odovlekuva??pa kazete vase mislenje ? da ne se zeza ? tepa vreme ?i sl? neznam sto da pravam ?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
pa vaka: pravam maubet so edno dete se e super muabetot i bas sakav da ideme na kafe da se zapoznaeme posto si pravam muabet vekje nekolku meseci:( i ko se dogovaravme ali se ke bide ovoj vikned drugiot i nisto .i pravime uste muabet i neznam sto da praam??dali da pravam i nataka ili e ova mavtanje i na prazno?neznam zaso ne se dogovoram veke konecno nego ko da mi odovlekuva??pa kazete vase mislenje ? da ne se zeza ? tepa vreme ?i sl? neznam sto da pravam ?
Епа, седни еднаш убо и договори ја убо работата. Во живо многу работи појќе се дознават. Тогаш ќе видиш како се понаша со тебе, какво му е однесувањето.. Друго е кога си пишите (претпоставувам прајш муабет на мсн), а сосем друго е кога во живо ќе прајте муабет..
 
Г

Гоццццце

Гостин
Видете вака:
Порано ми се сфиѓаше едно девојче , и истото ми беше возвратено од нејзе, т.е и она ме сфиѓаше. Но поради мојот глуп срам ништо не направивме, но останавме добри другари. Сега чувствувам дека останало нешто помеѓу нас , знаете мислам дека сеуште ме сфиѓа. Дали да се обидам да направам нешто , т.е да го ризикувам нашето другарство?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Видете вака:
Порано ми се сфиѓаше едно девојче , и истото ми беше возвратено од нејзе, т.е и она ме сфиѓаше. Но поради мојот глуп срам ништо не направивме, но останавме добри другари. Сега чувствувам дека останало нешто помеѓу нас , знаете мислам дека сеуште ме сфиѓа. Дали да се обидам да направам нешто , т.е да го ризикувам нашето другарство?
Чим ти е добра другарка значи знаеш како стои во нејзиниот љубовен живот.Јас би ти рекла да разговараш со неа, немораш директно у стилот ај да се фатиме, туку да и кажеш дека уште тогаш си сакал нешто но си бил страмежлив.Види како ќе изреагира и заклучи дали има уште чувства кон тебе.
п.с се надевам ова порано не било пред 5 години кога и двајцата сте имале по 11-12 години:helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Видете вака:
Порано ми се сфиѓаше едно девојче , и истото ми беше возвратено од нејзе, т.е и она ме сфиѓаше. Но поради мојот глуп срам ништо не направивме, но останавме добри другари. Сега чувствувам дека останало нешто помеѓу нас , знаете мислам дека сеуште ме сфиѓа. Дали да се обидам да направам нешто , т.е да го ризикувам нашето другарство?
Не бе, пишувај на форум... шо ќе ти е девојка? Тука си паметен, згоден, фин... е сега по некогаш знаеш и некоја глупост да треснеш ама кој е совршен нели? :tapp:

Ја сфати иронијата нели?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ne odjebuvaj drugari za devojka vo nikoj slucaj. Btw, cestito sto tu uspea rabotata so devojkata i so srekja.
дефинитивно е во право.имаш 15 години (не е дека нешто сум многу постара од тебе) но на тие години ништо не е сериозно.Од една страна такви другари не ти требаат но од друга страна девојка/дечко е менлива работа а другарите не се.:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ne odjebuvaj drugari za devojka vo nikoj slucaj. Btw, cestito sto tu uspea rabotata so devojkata i so srekja.
Foxy`Butterfly напиша:
дефинитивно е во право.имаш 15 години (не е дека нешто сум многу постара од тебе) но на тие години ништо не е сериозно.Од една страна такви другари не ти требаат но од друга страна девојка/дечко е менлива работа а другарите не се.
Ај сега јас да се вмешам малку. И девојка на 15 и другари на 15 се менлива категорија. Да биде уште поинтересно, и на 25 се менливи категории и на 55 се менлива категорија.

Од 20 нагоре, седнуваш една вечер на маса, ја отседуваш место да ја отспиеш и решаваш колку ти значи пријателот, колку девојката. Чувствата кон девојка знаат да бидат далеку далеку по силни од чувството за пријател. А вистинскиот пријател ќе треба да те оправда ако му кажеш дека ќе го занемариш одреден период за девојка бидејќи сите ние сме се нашле во ситуација кога сме сакале неизмерно и треба да се поддржиме меѓусебно.

Во принцип, неменлива е само крвта, фамилијата. Се` друго е подложно на ерозија и тоа е добро. Во спротивно животот ќе ни биде како во паланка... монотон и ист без шанса за возбуда.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Чим ти е добра другарка значи знаеш како стои во нејзиниот љубовен живот.Јас би ти рекла да разговараш со неа, немораш директно у стилот ај да се фатиме, туку да и кажеш дека уште тогаш си сакал нешто но си бил страмежлив.Види како ќе изреагира и заклучи дали има уште чувства кон тебе.
п.с се надевам ова порано не било пред 5 години кога и двајцата сте имале по 11-12 години:helou:
Тоа се случуваше пред 2-3 месеца. Така да ок е.
Ок фала и на двајцата, ке се обидам да направам нешто па ке пишам, :smir:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Викторгг: неможеш да ми кажеш дека неговите чувства кон девојката се посилни.Неможеш уопште да ми кажеш дека он има чувства спрема другарите или девојка некоја.И што треба да ги остави другарите и уште сеа да почне сериозна врска? и ништо да не види од животот?!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Видете вака:
Порано ми се сфиѓаше едно девојче , и истото ми беше возвратено од нејзе, т.е и она ме сфиѓаше. Но поради мојот глуп срам ништо не направивме, но останавме добри другари. Сега чувствувам дека останало нешто помеѓу нас , знаете мислам дека сеуште ме сфиѓа. Дали да се обидам да направам нешто , т.е да го ризикувам нашето другарство?
Е зашто си се срамел?Ти фино културно кажи и тоа што си го чувствувал за неа и напомни и дека ти било срам тогаш ама дека сега не ти е.Па види како ќе реагира на тоа.А мислам дека ќе биде позитивно.Ама биди си исрен.И уживај!:helou:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Е зашто си се срамел?Ти фино културно кажи и тоа што си го чувствувал за неа и напомни и дека ти било срам тогаш ама дека сега не ти е.Па види како ќе реагира на тоа.А мислам дека ќе биде позитивно.Ама биди си исрен.И уживај!:helou:
И доколку одбие веќе нема да ми биде тоа што сега ми е, ке се гледаме со други очи. Од тоа ми е највеќе некако... страв. :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
И доколку одбие веќе нема да ми биде тоа што сега ми е, ке се гледаме со други очи. Од тоа ми е највеќе некако... страв. :)
Ако ти е страв ништо не правиш.Кој не ризикува не добива.Нели викаш дека и она те загледувала тебе и уште го има тоа?Епа што е проблемот.Ти кажи и отворено.Ама нагласи дека и другарството што го имате дека ти е многу важно:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom