Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Имам голем проблем и ве молам да ми помогнете!
Имам врска 1 година и 1 месец многу го сакам и многу ми значи.Денес оди за Струмица кај баба му и дедо му со неговите и ќе биде таму до другиот викенд, а мене не ме покани да одам со нив и тоа многу ме повреди затоа што јас сакам да сум со него.Минатата година не бевме заедно за Велигден бидејќи беше болен.Дали го оправдува некој неговото однесување?Што да правам не знам?
Епа може сака дечкото да си помине малку време со фамилијата.
Он сигурно те сака тебе исто колку шо го сакаш и ти него,ама некојпат фамилијата иде на прво место.
Мислам дека не треба да се повредуваш заради тоа,уопште не ни треба да размислуваш.
Уживај,и помини си ти убави празници со твојата фамилија.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ако толку ме сакал ќе ме поканел да одам со нив,што сум јас во неговиот живот никој и ништо.Супер ќе си поминевме и двајцата ако отидев и јас со нив.Ај да не одиме сериозно иде некако да не ме покани.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А да зборуваш ти со него?
Не мора да значи дека не те сака. Па сепак не си му жена, може сака да биде сам со неговата фамилија.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Ако толку ме сакал ќе ме поканел да одам со нив,што сум јас во неговиот живот никој и ништо.Супер ќе си поминевме и двајцата ако отидев и јас со нив.Ај да не одиме сериозно иде некако да не ме покани.
А како се однесуваше со тебе пред ова да се случи?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ајдееее...во случајов битно е и по колку години имате,а не само колку е долга врската и дали е сериозна или не...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ако толку ме сакал ќе ме поканел да одам со нив,што сум јас во неговиот живот никој и ништо.Супер ќе си поминевме и двајцата ако отидев и јас со нив.Ај да не одиме сериозно иде некако да не ме покани.
зашто се внесуваш толку уште сега? и јас имам врска исто толку долго колку твојата и да се сакаме и се знам со неговите ама мора сеа одма да бидеме една фамилија? ако сака да иде нека иде пушти го.сигурно нема некоја друга да земе со него. да речеше дека ти е проблем пошто ќе ти фали ќе те сватев ама вака..мислам дека немаш никаква причина да се љутиш, не сте земени па да се мкнете сегде заедно.дечко ти има право на свој живот.не го врзувај така уште сеа може да се заебеш. ипак не иде со другари или со некоја друга па да не те викне. иде со неговите.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Имам голем проблем и ве молам да ми помогнете!
Имам врска 1 година и 1 месец многу го сакам и многу ми значи.Денес оди за Струмица кај баба му и дедо му со неговите и ќе биде таму до другиот викенд, а мене не ме покани да одам со нив и тоа многу ме повреди затоа што јас сакам да сум со него.Минатата година не бевме заедно за Велигден бидејќи беше болен.Дали го оправдува некој неговото однесување?Што да правам не знам?
леле бе драматизирање...
еве мене ми е крајно глупаво тегнење со неговите... имав подолга врска од твојата и никогаш не се тегнев со него... сепак празниците се за да ги поминеш со семејството и најблиските... а неговото семејство мислам дека во никој случај не ти се блиски како твоите.
пушти го човекот...
а и поимот сериозна врска е прилично широк и релативен така да не влечи трауми без врска... ако сајаш да си секаде со него земете се и крај. е тек тогаш ако не те вика со него треба да се запрашаш што му е проблемот.. а вака... и ко ќе видиш една година и не е којзнае колку долга врска.. ќе преживееш една недела без него и можеш супер да си ги поминеш празниците со другарките...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Имам голем проблем и ве молам да ми помогнете!
Имам врска 1 година и 1 месец многу го сакам и многу ми значи.Денес оди за Струмица кај баба му и дедо му со неговите и ќе биде таму до другиот викенд, а мене не ме покани да одам со нив и тоа многу ме повреди затоа што јас сакам да сум со него.Минатата година не бевме заедно за Велигден бидејќи беше болен.Дали го оправдува некој неговото однесување?Што да правам не знам?
Ќе бидам груб со тебе, дај ми негативна репутација слободно.

Девојко, дали ти и твојата посесивност сте главната особина која на твојот партнер му се допаѓа? Дали си малку луда или си само обична девојка која мисли дека земјата е плоча и сонцето се врти околу земјата а светот околу тебе.

Можеш да имаш и илјада години врска... во неа секогаш ќе има две Индивидуи, кои секогаш ќе имаат желби во кои не е вклучен партнерот. И нема никаква разлика од бракот, и во него партнерите мораат да покажат разбирање за постапките на сопружникот или во спротивно да се соочат со идиотски брак.

Да, јас го оправдувам неговото однесување, а ти драга можеш веднаш да бараш нов дечко, бидејќи со таа опседнатост за дечко ти само ќе се измачуваш себе. Мој совет е идниот да ги има следните карактеристики. Нема пријатели, нема роднини надвор од твојата населба, не вози, нема пари, и нема коефициент на интелигенција поголем од 30... со што значи дека ќе те слуша се што ќе му кажеш. И не, мајмунче од зоолошка не се важи за дечко, мора да припаѓа на класата хомосапиенс од животинското царство.

извини што бев груб уште еднаш.​
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
decki iam eden golem problem
go sakam edno devojce. nejzinata drugarka mi kaza deka i ona e ludo vljubena u mene. jas mu kazav na moite drugari za toa(tie znaeja deka mi se dopaga) a taa imala decko. i moite drugari kazale za seto toa sto go kazav i taa se skara so deckoto(a nejzinata drugarka mi rece deka planirala da se skara so deckoto) i strasno mi se naluti. sto sega? ve molam pomagajte
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Имам голем проблем и ве молам да ми помогнете!
Имам врска 1 година и 1 месец многу го сакам и многу ми значи.Денес оди за Струмица кај баба му и дедо му со неговите и ќе биде таму до другиот викенд, а мене не ме покани да одам со нив и тоа многу ме повреди затоа што јас сакам да сум со него.Минатата година не бевме заедно за Велигден бидејќи беше болен.Дали го оправдува некој неговото однесување?Што да правам не знам?

А можеби му е незгодно да те покани да престојуваш цела недела со него и неговите. Ипак вие не сте венчани

lozar_kavadarci напиша:
decki iam eden golem problem
go sakam edno devojce. nejzinata drugarka mi kaza deka i ona e ludo vljubena u mene. jas mu kazav na moite drugari za toa(tie znaeja deka mi se dopaga) a taa imala decko. i moite drugari kazale za seto toa sto go kazav i taa se skara so deckoto(a nejzinata drugarka mi rece deka planirala da se skara so deckoto) i strasno mi se naluti. sto sega? ve molam pomagajte
Не знам зошто тебе ти се наљутила. Таа и така мислела да се скара со дечкото и не гледам никаква причина тебе да ти се љути. Треба да разговараш со неа, па да видите ако се сакате двајцата(а со дечко и итака се скарале) треба да си бидете заедно.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Имам голем проблем и ве молам да ми помогнете!
Имам врска 1 година и 1 месец многу го сакам и многу ми значи.Денес оди за Струмица кај баба му и дедо му со неговите и ќе биде таму до другиот викенд, а мене не ме покани да одам со нив и тоа многу ме повреди затоа што јас сакам да сум со него.Минатата година не бевме заедно за Велигден бидејќи беше болен.Дали го оправдува некој неговото однесување?Што да правам не знам?
Јас после 4 години отидов на гости кај негови роднини. Мислам дека претеруваш.Не знаеш ни дали имаат место таму за спиење, а уште полошо што луѓето нема да бидат природни со своите најблиски заради твоето присуство.Одат да се одмораи и опшутат, а не да мислат дали ти е удобно.Срам да ти биде ако за ова се караш со дечкото.100% е во право што не те викнал.:nenene:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Имам голем проблем и ве молам да ми помогнете!
Имам врска 1 година и 1 месец многу го сакам и многу ми значи.Денес оди за Струмица кај баба му и дедо му со неговите и ќе биде таму до другиот викенд, а мене не ме покани да одам со нив и тоа многу ме повреди затоа што јас сакам да сум со него.Минатата година не бевме заедно за Велигден бидејќи беше болен.Дали го оправдува некој неговото однесување?Што да правам не знам?
Е стварно незнам што е толку страшно.Човекот сака да биде со фамилијата.Плус ти ги знаеш ли воопшто неговите и баба му и дедо му па така да им отидеш на гости?И колку години имате па што толку ви е сериозна врската?Дај не се замарај!И да како што гледам сите го оправдуваме неговото однесување.Поздрав!А ти lozar_kavadarci пробај да направиш муабет ако не сака батали.Дозволи она да ти пријде прва.Поздрав и до тебе!B-w-G преболи го!
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Нема зошто таа да ти се лути тебе, треба да се лути на другарите твои, зашто тие ја раширија приказната дека ти си вљубен во неа. Седни зборни со неа, па макар и на сила нека биде. Не можиш така да останш, и да чекаш на неа. Машко си, треба ти да преземиш иницијатива и да ја расчистиш ситуацијата. Ај со среќа и гледај да не ја заебиш работата, оти после тешко ќе оди
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
LELE BEVME U ISTA DISKOTEKA I SEDNAVME I NAPRAIVME MUABET I MI POTOA SE SLUCI...KISS I MI RECE DA NE SUM SE DRUZEL SO NIV VECE. DECKI FALA FALA FALA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom