Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
И доколку одбие веќе нема да ми биде тоа што сега ми е, ке се гледаме со други очи. Од тоа ми е највеќе некако... страв. :)
Шизик на ризик :smir:
Ако не преземиш сега нешто, понатаму ќе се прашваш шо можело да биди. Ако те одбие, барем ќе знајш на шо си
Така да GO FOR IT
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Викторгг: неможеш да ми кажеш дека неговите чувства кон девојката се посилни.Неможеш уопште да ми кажеш дека он има чувства спрема другарите или девојка некоја.И што треба да ги остави другарите и уште сеа да почне сериозна врска? и ништо да не види од животот?!
Ме прозиваш, па ќе ти одговорам.

Прво, пред да реплицираш, подлабоко размисли за напишаното на тоа што одговараш, и за самиот текст кој ти го пишуваш.
Второ, поентата која сакаш да ми ја доловиш и сам ја кажав, само ти не си ја сфатила очигледно. Мојата поента е дека се` во животот е минливо, особено пријателите и девојките, што до некаде е и твојата.

Живеј, и не се врзувај за ништо додека си толку млад.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Ај сега јас да се вмешам малку. И девојка на 15 и другари на 15 се менлива категорија. Да биде уште поинтересно, и на 25 се менливи категории и на 55 се менлива категорија.

Од 20 нагоре, седнуваш една вечер на маса, ја отседуваш место да ја отспиеш и решаваш колку ти значи пријателот, колку девојката. Чувствата кон девојка знаат да бидат далеку далеку по силни од чувството за пријател. А вистинскиот пријател ќе треба да те оправда ако му кажеш дека ќе го занемариш одреден период за девојка бидејќи сите ние сме се нашле во ситуација кога сме сакале неизмерно и треба да се поддржиме меѓусебно.

Во принцип, неменлива е само крвта, фамилијата. Се` друго е подложно на ерозија и тоа е добро. Во спротивно животот ќе ни биде како во паланка... монотон и ист без шанса за возбуда.
Glej u pravo si deka mnogu raboti se minlivi vo razlicen period od zivotot ama konkretno za ovoj primer tipkava mu rekla da ne se druzi veke so niv. Em sto deluva papucarski em ne e voopsto produktivno zasto posle mesec dena koga nema veke da mu bide devojka ke ostane i bez drugari i bez devojka.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Glej u pravo si deka mnogu raboti se minlivi vo razlicen period od zivotot ama konkretno za ovoj primer tipkava mu rekla da ne se druzi veke so niv. Em sto deluva papucarski em ne e voopsto produktivno zasto posle mesec dena koga nema veke da mu bide devojka ke ostane i bez drugari i bez devojka.
После два месеци ќе остане и без пријателите како и да е. Не дека го оправдувам потегот да се откаже од пријателите за девојка, треба да биде доволно способен да ги задржи и едните и другите, но... во ситуација каде морам да бирам од двете зла помалото, одговарам... девојката. Ако е десет години подоцна, поинаку ќе ти одговорам, далеку по дипломатски. Но во тинејџерството, работите се движат толку брзо што пријатели и девојки одат и доаѓаат побрзо од политички партии... :wink:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
LELE BEVME U ISTA DISKOTEKA I SEDNAVME I NAPRAIVME MUABET I MI POTOA SE SLUCI...KISS I MI RECE DA NE SUM SE DRUZEL SO NIV VECE. DECKI FALA FALA FALA
Ако ти се стварно најверни другари ти си луд ако не се дружеш со нив заради една девојка!!НЕ ВРЕДИ!Уште од сега ако почнува да ти бира пријатели не ти треба,која е она да ти бира пријатели тебе бре ццц размисли малку!
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Батка не вреди другарите да ги трампаш за девојката верувај еден другар го направи истото али после 4 год сфати која е разликата еден ден може неа ќе ја нема ќе раскинеш а другарот правиот збориме останува за навек така да размисли
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Епа дечки можете мене сеа да ми удрите сеир и мајтап...

Не можам да го откачам мојот прв дечко ззадњиве 5 години.. досаден е до немајкаде, мал миљон проблеми ми има напраено, врски ми има растурено и не се откажува бе... ништо на светов не помага... дајте некој умен совет пош овој до лудница ќе ме дотера...​
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Епа дечки можете мене сеа да ми удрите сеир и мајтап...

Не можам да го откачам мојот прв дечко ззадњиве 5 години.. досаден е до немајкаде, мал миљон проблеми ми има напраено, врски ми има растурено и не се откажува бе... ништо на светов не помага... дајте некој умен совет пош овој до лудница ќе ме дотера...​
Nekoi raboti samo so kjotek se reshavaat ako ne kjotek barem zakana nekoja. Ako nisto drugo pa kazi mu deka nekoi bratucedi ke mu pratish da go istepaat ako uste ti go drvi.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Nekoi raboti samo so kjotek se reshavaat ako ne kjotek barem zakana nekoja. Ako nisto drugo pa kazi mu deka nekoi bratucedi ke mu pratish da go istepaat ako uste ti go drvi.
имам пробано... ама џабе.. ништо не помага... дајте нешто корисно
 
Г

Гоццццце

Гостин
кого? бившиот? дај бе не ме зезај
Уф извини, не го прочитав како што треба постот. Јас мислев дека одиш 5 години со дечкото и бараш начин да го откачиш. :tapp:
Види вака, пробај понижи го пред другари, залажи го и усрами го пред сите , може ке запали.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
:tapp:
Види вака, пробај понижи го пред другари, залажи го и усрами го пред сите , може ке запали.
Дали навистина мислиш дека овој “совет“ е на место?


:nesvest:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Уф извини, не го прочитав како што треба постот. Јас мислев дека одиш 5 години со дечкото и бараш начин да го откачиш. :tapp:
Види вака, пробај понижи го пред другари, залажи го и усрами го пред сите , може ке запали.
да се спуштам на негово ниво? нема шанси... единствено што сакам е да престане да ми досаѓа и малтретира... не е проблем јас тоа да му го направам... али нејќамд а се понижамд а бидам како него
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Кажи му да оде во пм, нема надеж за него. Кажи на некој пријател, другар, роднина му оддржи една лекција.

Никако не се спуштај на негово ниво. Викаш проблеми ти прави за твоите нови врски? Нели може да разговараш со новиот дечко тој да не се замаре за твојот стар? Ако не сака да те разбере ни тој не заслужува да е со тебе.

Итс јор чоис. My 0.02$.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom