Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Како го знаеш а не си ни прашал ни обидел?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
da ama toa me plasi zasto custvuvam deka go znam odgovorot:(
Брачко, слушај сеа. И кажав дека ја сакам на цура која имаше дечко година и три месеци. Иако ни најмалце не очекував, и таа покажа симпатии кон мене. ;)

Не се плаши да пробаш, не боли многу. ;)
 
B

black angel

Гостин
epа vаkа se znam so deckovo od net se toa br poraki si pisuvame itn.gledam deka mu se svigam i on na mene ama nikako ne mi pristapuva licno vo 4 oci nikogas ne sme pravele muabet ne znam sto da pravam
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
epа vаkа se znam so deckovo od net se toa br poraki si pisuvame itn.gledam deka mu se svigam i on na mene ama nikako ne mi pristapuva licno vo 4 oci nikogas ne sme pravele muabet ne znam sto da pravam
Намали мирцот:pos::pos::pos: Не, озбилно, се случува луѓето кои ги запознаваш на интернет да не се со исти намери како во реалниот свет. Земајки ги во предвид твоите 16 год, би те посоветувал, ако стварно сакаш да се видиш со него, да биде тоа на некое јавно место, кафич и сл.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Блек Ејнџел извини шо ќе го кажам тоа ама ептен ми навреа емоции кога прочитав шо проблем имаш. Па шо кур не го викнеш ти, шо се праиш недосатапна ебате?

Жени! Сите сме ние невини. Бејб, според никот треба да бидеш црн ангел, а они немаат баш многу срам, страв и слични земски особини на луѓе. Плус имаш 16 години, кој за што може да ти замери?! Покани го! И извини за мојот пристап... :(
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
epа vаkа se znam so deckovo od net se toa br poraki si pisuvame itn.gledam deka mu se svigam i on na mene ama nikako ne mi pristapuva licno vo 4 oci nikogas ne sme pravele muabet ne znam sto da pravam
Добро бе девојче зашто едноставно не му пишеш еј како си што правиш ај на кафе.Не знам кој е проблемот.Ако чекаш,во моментов да те покани он,верувај дека многу убави работи ќе пропуштиш во животот.Никогаш не чекај.Стапи во акција:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Брачко, слушај сеа. И кажав дека ја сакам на цура која имаше дечко година и три месеци. Иако ни најмалце не очекував, и таа покажа симпатии кон мене. ;)

Не се плаши да пробаш, не боли многу. ;)
Абе фантоме не боли, ама ако те одбијат глупо е. На девојче кога ке му кажеш дека го сакаш а не одиш со неа тогаш и ги дигаш акциите само ништо друго, на неа и е исто како веќе да си прочитан буквар, исто како да те имала.
 

cry_baby

LoVe mE buT Don'T hUrt Me
Член од
21 декември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
najprvo da se izvinam sto ne pisuvam kirilica ama mojov kompjuter e muzejski i nemam makedonski jazik :)

da ne zabegavam od temata-IMAM PROBLEM :(
ima eden decko sto mi se sviga a so koj imam dolga istorija....
Deckoto uci so mene vo klas, i porano (vo vtora godina-sea sum cetvrta) idevme nekoi 4 ipol meseci i posle toa se muvavme uste ednas dva pati ama nisto poveke.... Sega pak mi se sviga a mislam deka i on mene posto mnogu sme zblizeni i segde sme zaedno a i drugite od klas pocnaa da primetuvaat nekoi iskri :)
Problemot e vo toa sto toj e mnooooogu sramezliv i ne veruvam deka ke mi prijde a jas ne znam kako da go zavedam pak.... :(

ako znae nekoj ve molam KAZETE!!!!! :toe:




luge fala na site sto mi pisaa soveti za kako da go fatam deckovo!!!! malo izvestuvanje za site sto gi interesira: PAK SME ZAEDNO :vozbud:


Намали фонт и боја!
leandra
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo!!! dolgo vreme bev vljubena vo edno momce,pocnavme da se druzime i za nekolku meseci se skaravme,no sega neznam kako da se odnesuvam koga ke go vidam? ako moze da mi pomognete
 
D

devojcence

Гостин
epa vaka i jas da go kazam problemot:imav dolga vrska i raskinav pred nekolku meseci i sega se nerviram sto nemozam da si najdam toa sto go baram.se nekoj seljaci ,nafurani nekoj prazni ili im se svigjam se na nekoj sto mene ne mi se svigjaat i obratno :(sto da pravam ?a sakam da si fatam decko koj ke bide dobar i k me ceni i saka i pamten i moj kalibar :P
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
epa vaka i jas da go kazam problemot:imav dolga vrska i raskinav pred nekolku meseci i sega se nerviram sto nemozam da si najdam toa sto go baram.se nekoj seljaci ,nafurani nekoj prazni ili im se svigjam se na nekoj sto mene ne mi se svigjaat i obratno :(sto da pravam ?a sakam da si fatam decko koj ke bide dobar i k me ceni i saka i pamten i moj kalibar :P
После долга врска, одредено време секоја машка особа ќе ја споредуваш со бившиот од различни аспекти. Не се секирај, ќе пројде брзо, а вистинскиот те чека зад аголот, keep lookin'.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
epa vaka i jas da go kazam problemot:imav dolga vrska i raskinav pred nekolku meseci i sega se nerviram sto nemozam da si najdam toa sto go baram.se nekoj seljaci ,nafurani nekoj prazni ili im se svigjam se na nekoj sto mene ne mi se svigjaat i obratno :(sto da pravam ?a sakam da si fatam decko koj ke bide dobar i k me ceni i saka i pamten i moj kalibar :P
Meни го калибарот.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
eee ne go najdov na mirc se znam za nego kaj uci slika prijateli seto toa i stvarno mi se sviga
Убаво кажа Виктор...некогаш машките сакаат девојки кои ќе тргнат во акција,кои се поопуштени,нема ништо да загубиш ако ти го поканиш,верувај ми и само напред :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom