Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Многу ми е интересно ова што го кажа девојчево дека повеќето во град биле сељаци и нафурани. Истото го слушам и од некои мои другарки. А иди во град и запознај некоја и во повеќето случаи и мора да си нафуран пошто ако малце се отвориш и се понашаш понормално тогаш женската одма лета во облаци. Така да женскиов род сам си направи да мора и ние да се понашаме малце нафурано :wink:. Добро сега има и исклучоци.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Шринк даде прилично точна теорема..
Дигам рака , за оние кои се исклучок од тоа!
 
V

Viktoranius

Гостин
Многу ми е интересно ова што го кажа девојчево дека повеќето во град биле сељаци и нафурани. Истото го слушам и од некои мои другарки. А иди во град и запознај некоја и во повеќето случаи и мора да си нафуран пошто ако малце се отвориш и се понашаш понормално тогаш женската одма лета во облаци. Така да женскиов род сам си направи да мора и ние да се понашаме малце нафурано :wink:. Добро сега има и исклучоци.
То бе брате, тоа сум го кажал илјада пати. Се ценат кога им симнуваме облаци, за тоа гледајте што повеќе рамнодушност.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Па нема тука некоја посебна теорија, не мислете дека сте ја откриле Америка. Едноставно женските не сакаат отворено да и кажеш дека ја сакаш и ја обожаваш и не знам више што, туку обично е боље да се иде потаинствено.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Затоа после нека не се жалат жените вака било онака било. Така се поставени работитте сега и тоа е тоа. А тоа што нејќат да им се каже дека ги скаш тоа мислам дека сакаат ама само кога им одговара.
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
pomooos!!!jas mnogu sum vljubena vo eden koj e 3 godini postar od mene.mu kazaa deka go sakam :(, a men mi e epten dobar drugar.toj veli deka nema sansi da sme povekje od drugari, a jas go sakaam i duri probav da se ubijaam.skokav od tarasa, ama za zal preziveav :(.pomagajte poso poluduvaam.
off topik:vekje ne se zamaram so vrcak
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
pomooos!!!jas mnogu sum vljubena vo eden koj e 3 godini postar od mene.mu kazaa deka go sakam :(, a men mi e epten dobar drugar.toj veli deka nema sansi da sme povekje od drugari, a jas go sakaam i duri probav da se ubijaam.skokav od tarasa, ama za zal preziveav :(.pomagajte poso poluduvaam.
off topik:vekje ne se zamaram so vrcak
Бици, немој да помислуваш на такви работи како самоубивање, а особено не за нешто коешто во моментов ти изгледа како љубов, а не е. Сите сме прошле низ тоа да имаме невозвратени чувства, ама тоа не значи дека човек треба да се самоубие. Тоа апсолутно не е решение.
Излегувај, шетај, запознавај нови луѓе и се ќе си дојде на свое место.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
pomooos!!!jas mnogu sum vljubena vo eden koj e 3 godini postar od mene.mu kazaa deka go sakam :(, a men mi e epten dobar drugar.toj veli deka nema sansi da sme povekje od drugari, a jas go sakaam i duri probav da se ubijaam.skokav od tarasa, ama za zal preziveav :(.pomagajte poso poluduvaam.
off topik:vekje ne se zamaram so vrcak
1. Смири се и немој да си помислила уште еднаш да се самоубиваш! Никој не е вреден колку твојот живот.
2. Среди си ги мислите и ќе видиш дали навистина го сакаш како повеќе од пријател.
3. Ако тој ти дава до знаење дека не сака ништо повеќе од пријателство... па што? Зарем тој е единствен?
4. Нема белким да жалиш за него?! Цел живот е пред тебе- искористи го, забавувај се, нема ни да сетиш кога со го заборавила.
Вреди да пробаш, нели?:smir:

Знаеш како да постапиш, но не сакаш.


П.С. Знам дека тебе ти е тешко да го реализираш ова и дека од моја гледна точка изгледа едноставно, но можам да ти кажам дека многу ќе жалиш ако си го упропастиш животот поради нешто минливо и од кое ќе останат избледени сеќавања...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
pomooos!!!jas mnogu sum vljubena vo eden koj e 3 godini postar od mene.mu kazaa deka go sakam :(, a men mi e epten dobar drugar.toj veli deka nema sansi da sme povekje od drugari, a jas go sakaam i duri probav da se ubijaam.skokav od tarasa, ama za zal preziveav :(.pomagajte poso poluduvaam.
off topik:vekje ne se zamaram so vrcak
Ај скокни пак чим еднаш си пробала, можеби ќе се опаметиш.

Тоа ти е, платонска љубов, оди со врсници подобро ќе ти биде.
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
pomooos!!!jas mnogu sum vljubena vo eden koj e 3 godini postar od mene.mu kazaa deka go sakam :(, a men mi e epten dobar drugar.toj veli deka nema sansi da sme povekje od drugari, a jas go sakaam i duri probav da se ubijaam.skokav od tarasa, ama za zal preziveav :(.pomagajte poso poluduvaam.
off topik:vekje ne se zamaram so vrcak
Дојди кај мене, на 5ти сум, така да нема шанси да преживееш. :uvo:
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
фала ви на сите, но проблемот е што тој се однесува како да сака да има нешто повеќе со мене, а веели дека не сака и само ме повредува.вели дека бил премногу заљубен и многу страдач и му треба време, но сепак вели дека нема шанси за нас, зошто тој е ,,многу" поголем од мене.а и многу го цени мислењето на мојот татко бидеејќи и двајцата се новинари и се плаши тој да не го смени мислењето за него доколку има нешто повеќе со мене.јас сум стварно изгубен слушај.а последнава недела баш фини, убави ипаметни момчиња сакаа да се фатат со мене, но јас сум толку луда што на сите и удрив корпа.а шивотот ми е толку комплициран, моите ке се разведуваат.двете баби ми се пред умирање и јас секој ден сум ,,медицинска сестра", па сфатете зошто пробав да се самоубијам, освен поради мојата вечна љубов
 
N

NeMiRnA

Гостин
Бици колку години имаш?!
Не за друго,да знам што да ти пишам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тоа ти е, платонска љубов, оди со врсници подобро ќе ти биде.
Аууу колку не значи дека ќе и биде подобро со врсници..:wink:

фала ви на сите, но проблемот е што тој се однесува како да сака да има нешто повеќе со мене, а веели дека не сака и само ме повредува.вели дека бил премногу заљубен и многу страдач и му треба време, но сепак вели дека нема шанси за нас, зошто тој е ,,многу" поголем од мене.а и многу го цени мислењето на мојот татко бидеејќи и двајцата се новинари и се плаши тој да не го смени мислењето за него доколку има нешто повеќе со мене.јас сум стварно изгубен слушај.а последнава недела баш фини, убави ипаметни момчиња сакаа да се фатат со мене, но јас сум толку луда што на сите и удрив корпа.а шивотот ми е толку комплициран, моите ке се разведуваат.двете баби ми се пред умирање и јас секој ден сум ,,медицинска сестра", па сфатете зошто пробав да се самоубијам, освен поради мојата вечна љубов
Те разбирам дека си во тешка ситуација, ама сфати го ова како искуство кое ќе те направи јака и зрела личност.
Разводот на твоите знам дека ти паѓа тешко, ама сепак не заборавај дека тие сепак те сакаат, иако имаат меѓусебни проблеми.
И ти реков претходно, излегувај, дај им шанса на оние кои сакаат да бидат со тебе... можеби ќе испадне најдоброто нешто што ќе ти се случи во животот.
И со самоубиството нема да решиш ништо. Само ќе ги повредиш оние кои те сакаат.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ако дојдам таму и те исплескам убаво. :nenene:
Уште еднаш само ако си помислила на самоубиство и други глупости. Ако е така, мене досега требаше веќе да ме заборават, колку само невозвратени љубови сум имал и што требаше - да се убивам ? Зошто и за кого ? За некој кој работата му е пред тебе ? Не млада дамо.
Уживај си го животот, додека си млада и имаш можност да бираш.
Кога ќе ти поодминат годините ќе жалиш за пропуштеното.
Ај пробај вака. Игнорирај го еден период и ќе видиш дека после тоа - тој самиот ќе те бара насекаде. Испробано - гарант функционира.
Никогаш не сум исплескал девојка, ама ако морам - за вакви работи Ти ќе бидеш прва. :smir:
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
фала ви на сите, но проблемот е што тој се однесува како да сака да има нешто повеќе со мене, а веели дека не сака и само ме повредува.вели дека бил премногу заљубен и многу страдач и му треба време, но сепак вели дека нема шанси за нас, зошто тој е ,,многу" поголем од мене.а и многу го цени мислењето на мојот татко бидеејќи и двајцата се новинари и се плаши тој да не го смени мислењето за него доколку има нешто повеќе со мене.јас сум стварно изгубен слушај.а последнава недела баш фини, убави ипаметни момчиња сакаа да се фатат со мене, но јас сум толку луда што на сите и удрив корпа.а шивотот ми е толку комплициран, моите ке се разведуваат.двете баби ми се пред умирање и јас секој ден сум ,,медицинска сестра", па сфатете зошто пробав да се самоубијам, освен поради мојата вечна љубов
Твоите ќе се разведат, бабите ти се пред умирање, ти си сакала да се самоубиеш? Wow, It's so romantic...
Девојко, имаш ти интимност своја, или на сите им го нудиш својот живот вака на тацна?
Наместо да се џиткаш од тераси, боље ти е искочи со мајка ти на прошетка, вечера, било што:smir:.
А, ако типот сака да има нешто, знае дека го сакаш, нека реагира сега. Не зависи се од тебе...
П.С. Ќе си работат со татко ти како зет и дедо, топ ќе им биде...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom