Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Епа ептен близок со девојката, да не кажам пред брак? Ај кажи дали би отишла на пример ти да си во таква ситуација ?
Хмм што знам, треба многу добро да се размисли за ова, кариерата многу ми е битна на мене, ама не по секоја цена и среќа на најблиските. Можеи би отишла таму ама сигурно би се вратила или заедно би отишле, ако ме сака ќе остави се за мене. Ама па од друга страна многу е себично сето тоа, она да остави цел свој живот нели? Најубаво е да одите заедно и да се враќате. Ама незнам ни тоа. Порано ќе ти кажев оди и не се мисли ама сега незнам баш дали.
 
V

Viktoranius

Гостин
Друже сум бил во твоја ситуација истотака со нејзе и јас бев близок како пред брак и моето не беше да идам во друг град него во друга држава 2000 км подалеку од нејзе.Дали отидов НЕ.Премногу ја сакав за да ја оставам на некој друг.Едноставно посилно беше од мене тоа иако сега ке бев во западна појака држава со многу посветла иднина мислам али ова ми изгледаше поважно.Јас си го послушав срцето останав со нејзе дали се каам.НЕ.Поздрав
Брат да ти кажам, ке те послушам тебе. Јебига ке се укажуват и други шанси.
Љубовта е најважна.:smir:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Јас имам само едно прашање, чисто така да слушнам туѓи мислења.

На пример одете во долга врска да кажеме 5 години, и ти понудуват да одеш да играш фудбал во друг град, а девојката не може да дојде со вас, што ке правите ке останете со неа, или ќе одете ?
Јас мислам дека треба да одиш.Ако те сака ќе те чека.Ако не можеби и подобро ќе ти биде така.И да планирате заедничка иднина претпоставувам дека што и да направиш ќе направиш за вас двајца а ако она тоа не го разбира тоа е друго.Според мене треба да одиш.Не е важно колку е долга врската.
П.С.ова ти го кажувам од искуство:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Јас мислам дека треба да одиш.Ако те сака ќе те чека.Ако не можеби и подобро ќе ти биде така.И да планирате заедничка иднина претпоставувам дека што и да направиш ќе направиш за вас двајца а ако она тоа не го разбира тоа е друго.Според мене треба да одиш.Не е важно колку е долга врската.
П.С.ова ти го кажувам од искуство:helou:
Целта е што врската е многу сериозна и трае 4 години, а кој ке ризикува да оди и да му пропадне врската, оти тешко некој да издржи љубов преку 300 километри.:toe:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Целта е што врската е многу сериозна и трае 4 години, а кој ке ризикува да оди и да му пропадне врската, оти тешко некој да издржи љубов преку 300 километри.:toe:
И не е до толку далеку, тоа се негде 3 сати пат. Ќе биде тешко, но од друга страна си го остваруваш сонот. Може некогаш ќе жалиш ако го пропуштиш ова и тогаш кривица префрлање на друг не. Значи ти треба добро да размислиш што понатаму, врска и на далечина успева ако се сака.:helou:
 
Член од
24 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
моето мислење е да одиш ..........затоа што таа девојка ако те сака , ке те чека и ке се радува за твоите успеси, а ке биде многу себично од нејзина страна да те тера да останеш тука.........и познавам ваков пример (ко твојот) типот е фудбалер , идеа со девојката година дена , тој замина во Германија , таа го чекаше и тоа верно зашо последниот денар го трошеше да му се јави да го поддржи кога му беше тешко , и ете се врати и пак се заедно и супер им е, и мислам дека сега врската им се зацврсти повеке ............така да разговарај со девојка ти и прашај ја, дали воопшто она сака ти да одиш???? .........некогаш мора да има жртва , за да се успее.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Целта е што врската е многу сериозна и трае 4 години, а кој ке ризикува да оди и да му пропадне врската, оти тешко некој да издржи љубов преку 300 километри.:toe:
Само 300 км? Ако не секој, секој втор викенд можете да се гледате. Не гледам јас тука никаков проблем. ЈАс имав врска, али 1000 км не делеа, и не беа проблем.:pipi:
П.С. Имаш 16 год, животот е пред тебе, ќе имаш уште 1000000 девојки
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Само 300 км? Ако не секој, секој втор викенд можете да се гледате. Не гледам јас тука никаков проблем. ЈАс имав врска, али 1000 км не делеа, и не беа проблем.:pipi:
П.С. Имаш 16 год, животот е пред тебе, ќе имаш уште 1000000 девојки
Се сложувам со **The Beauty**...Имаш 16 години, ти се пружа убава прилика зашто да не ја искористиш? Од кај знаеш после извесно време што и како ќе ти се дешава со врската...Може недај боже пу пу пу да раскинете и после ќе се каеш зашто си пропуштил убава шанса. Ако е стварно голема љубовта како што викаш тогаш ќе помине и низ ова...Нема многу често да се гледате али пак...ако се сакате ќе издржите
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Знам за тебе, од тебе и очекував некој ваков одговор.:vozbud:



Епа ептен близок со девојката, да не кажам пред брак? Ај кажи дали би отишла на пример ти да си во таква ситуација ?
Ти си со девојката пред брак?
Инаку ако прашањето што го постави е за тебе јас мислам дека треба да одиш од кај знаеш кога ќе ти се укаже таква можност, а и само 16 години имаш, ќе има уште девојки, цел живот е пред тебе.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Jas mislam deka treba da odis!! ZOSTO? zatoa sto vie ste veke predolgo zaedno.Malku dalecina nema da vi steti!! Ke imate vreme da se posakate, ke imate zelba da se vidite, ke imate mnogu novi temi za razgovor,poveke prostor i ke vi bide pointeresno! I tvojata fudbalska kariera ke zapocne dobro, a ljubovta ke cveta! Barem jas taka mislam. Ako vistinski se sakata bi trebalo toa da izgleda vaka i volkot sit i ovcite na broj
 
V

Viktoranius

Гостин
Ти си со девојката пред брак?
Инаку ако прашањето што го постави е за тебе јас мислам дека треба да одиш од кај знаеш кога ќе ти се укаже таква можност, а и само 16 години имаш, ќе има уште девојки, цел живот е пред тебе.

Не пред брак бе, само така дадов пример.:wink: Али јебига решив веќе.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Luge iam problem ve molam za pomos.Iam 16 godini i ludo se vljubiv vo edna tipka.Se zapoznavme vo maj minatata godina i mene mi se svigase use koa ja zapoznav ama ne bev siguren i sakav da ja zapoznaam poubavo.I kao so tecese vremeto epten se zblizivme i stanavme najdobri drugari.Taa za se mi se doveruvase mi zborese za site deckovci so i se svigaat.Pred nekolku meseci se zaljubi vo mojot najdobar drugar od togas sekoj den mi zbori za nego a on nejze ne ja ni zabelezuva.U posledno vreme i se svigaat use dvajca drugi a drugarot pocna po malce da go zaborava.Ja pred 2 meseci svativ deka ustvari sum ludo vljuben vo nejze.Nemozam ni den bez nea.Sea za nova godina se opijanivme i ja i ona i se smuvavme.Naredniot den resivme da prodolzime ko da ne bilo niso za da ne rasipuvame drugarstvo.Jas zaradi toa ne sakav da i kazam deka ja sakam mi bese strav da ne mi se naluti i da ja izgubam i kako drugarka.Ama sea posle nova godina nekako se zaladija odnosite i osekam deka ja gubam i kako drugarka iako si vetivme deka toa nema da ne spreci da ostaneme drugari.Tipkata e mnogu emotivna i u posledno vreme ne znam dali zaradi hormoni ili neso drugo e u prasanje celo vreme e iznervirana,cel svet e protiv nejze i na mene mi se luti za sitni stvari kako da zaboravila sto se sum pravel za nejze a mnogu napraviv sekogas bev tamu za nejze koga i trebav za se ja poddrzuvav a sega se vrti i protiv mene.Kazuvajte so da pravam nemozam veke bez nejze a ako ja izgubam i kako drugarka ne znam so ke pravam vo zivotov
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
После мувањето, другарка најблиска не може да ти биде сигурно. Биди искрен и кажи и што чувствуваш, барем ќе расчистиш еднаш засекогаш со неа. И човече, имаш 16 години, ако не е оваа, има уште милиони риби во морето. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom