Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Dali e OK , prifatlivo konverzacija na FB ili Instagram da se zapo4ne so zborot ubava, slatka , zgodna i tn. i dali ovde devojkite na forumot bi vozvratile na takov komentar dokolku go dobile vo poraka?
Не, да не си ни помислил така да започнеш разговор.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Не, да не си ни помислил така да започнеш разговор.
ако сакаш да те испрати во пм во првите 30 секунди слободно пиши го тоа
Па еве да ви кажам и не е лошо така да започнеш разговор на Инстаграм кога во порака би ја искоментирал сликата или day story што имат објавено. Од 10 девојки на инстаграм 5 ми вратија со коментар фала,mersi, tnx итн. Така да не е лошо колку што мислите.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Абе да, ама коментар на слика и започнување разговор што сакаш да има повеќе конструктивност не е исто. Тоа ми беше зборот. Може тие ти пишале "фала, mersi, thx итн." само така "ради реда". Нормално е дека нема да започнува цел разговор во дел за коментари. Па и приватна порака да биде тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Па еве да ви кажам и не е лошо така да започнеш разговор на Инстаграм кога во порака би ја искоментирал сликата или day story што имат објавено. Од 10 девојки на инстаграм 5 ми вратија со коментар фала,mersi, tnx итн. Така да не е лошо колку што мислите.
Дада одлично е. Пичките им се веќе влажни и те чекаат, само ти уште не си сфатил...

Не било лошо, tnx му рекле :DDDDDDDDDD
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Дада одлично е. Пичките им се веќе влажни и те чекаат, само ти уште не си сфатил...

Не било лошо, tnx му рекле :DDDDDDDDDD
Mos ako ti mislas oti im se vlazni.

Inaku se zapocnuva konverzacija i so vakov komentar na nivna slika.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Dali e OK , prifatlivo konverzacija na FB ili Instagram da se zapo4ne so zborot ubava, slatka , zgodna i tn. i dali ovde devojkite na forumot bi vozvratile na takov komentar dokolku go dobile vo poraka?
Сам си прашува...

Па еве да ви кажам и не е лошо така да започнеш разговор на Инстаграм кога во порака би ја искоментирал сликата или day story што имат објавено. Од 10 девојки на инстаграм 5 ми вратија со коментар фала,mersi, tnx итн. Така да не е лошо колку што мислите.
... и сам си одговара. :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
КОНВЕРЗАЦИЈА односно РАЗГОВОР не е исто што и КОМЕНТАР на слика ор самтинг...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ajde be serite samo susumigi nekoi.
Drugarce, praj kako sho ti se prae, spontano i ne mu ja misli nogu nogu. Pisuvaj , zbori se sho ke ti padne na um, a kako ke reagira toa ne zavise od tebe. Ako mu se svigjas i ti na devojceto sho i da pises i kazes ona ke reagira isto.
Taka da ne gi slusaj ovie kopucite i susumigite na forum so te zaebavaat i samo napred. (y) (y) (y)
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Сам си прашува...



... и сам си одговара. :)
Samo da kazam deka site sto pisea deka nemozas da zapo4nes konverzacija so tie zborovi posle nivnite komentari istoto go probav na instagram i zapo4nav so konverzacija pa sto sleduvase vtoriot komentar kade pisav deka e vozmozno.
Ajde be serite samo susumigi nekoi.
Drugarce, praj kako sho ti se prae, spontano i ne mu ja misli nogu nogu. Pisuvaj , zbori se sho ke ti padne na um, a kako ke reagira toa ne zavise od tebe. Ako mu se svigjas i ti na devojceto sho i da pises i kazes ona ke reagira isto.
Taka da ne gi slusaj ovie kopucite i susumigite na forum so te zaebavaat i samo napred. (y) (y) (y)
Ne mora da ja mislat samo neka probat dokolku sakat pa ke vidat deka devojkite cenat i vakvi komentari (ne site no ima i takvi sto cenat) :)
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Брат, никој не рече дека "не можеш" да пишеш така, туку напротив, можеш да пишеш и после зависи како ќе оди понатаму разговорот ..... Ти праша "дали е прифатливо и дали е ОК"... А одговорите што ги доби значеа дека е глупаво да и пишеш на девојка така која нит ја знаеш, нит ја познаваш. Ама добро. Си праша, ти одговоривме, па сега како мислиш така прај си. No harm, no foul.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Samo da kazam deka site sto pisea deka nemozas da zapo4nes konverzacija so tie zborovi posle nivnite komentari istoto go probav na instagram i zapo4nav so konverzacija pa sto sleduvase vtoriot komentar kade pisav deka e vozmozno.

Ne mora da ja mislat samo neka probat dokolku sakat pa ke vidat deka devojkite cenat i vakvi komentari (ne site no ima i takvi sto cenat) :)
Ok si e se toa, na krajot od denot dokolku sakas da zapocnes takov razgovor i devojceto da reagira pozitivno ok. Ako reagira negativno ne e za tebe. Inaku so takov start na razgovor gi tretiras malku inferiorno, ako sakas takvi devojcinja koi sto slatka, i ubava im vleva toplina vo stomaceto ok, ako ti rece mali nemoj ti mene slatka bolje od pocetok da znaes. :D
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ajde be serite samo susumigi nekoi.
Drugarce, praj kako sho ti se prae, spontano i ne mu ja misli nogu nogu. Pisuvaj , zbori se sho ke ti padne na um, a kako ke reagira toa ne zavise od tebe. Ako mu se svigjas i ti na devojceto sho i da pises i kazes ona ke reagira isto.
Taka da ne gi slusaj ovie kopucite i susumigite na forum so te zaebavaat i samo napred. (y) (y) (y)
Ако ги слуша твоите совети за онлајн интеракција со жени једина реакција ќе биде restraining order.
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Другари, потребен ми е совет. Ќе поминам веднаш на главното. Се скаравме со сопругата за банална расправија и дојдовме до развод. Не се разведовме само на муабет развод. Сме имале и порано многу посериозни расправии и сме ги решиле еден со друг, но овој пат ги вмешавме и родителите. Проблемот е сега нејзиниот татко не сака да чуе за мене бидејќи таа му кажала многу лоши работи за мене и не дозволува да продолжиме. Ние се сакаме, се состануваме тајно оваа недела како тинејџери, а јас морам да си одам за три дена бидејќи работам во Германија. Бев дојден всушност да ја зеѓаѓ неа со детето. Како да постапам со нејзиниот татко ?
Ве молам за совет
А извини вака ама женати прво му кажвит многу лоши работи за тебе, а после се враќат кај тебе скришно од татко и? Колку години имат таа 16?? Јас да сум на твое место не ни би ја зела ама ајде атер детето, а на татко и објасни му дека детето не е "little Jesus", ти си и го напрајл.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
А извини вака ама женати прво му кажвит многу лоши работи за тебе, а после се враќат кај тебе скришно од татко и? Колку години имат таа 16?? Јас да сум на твое место не ни би ја зела ама ајде атер детето, а на татко и објасни му дека детето не е "little Jesus", ти си и го напрајл.
Детето не е негово,фактички е копиле.Од друг кур е правено,ама оти тој е добар и наивен човек го земал со него да се грижи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom