Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 јули 2017
Мислења
78
Поени од реакции
116
Што кога еден период е суша и нема ништо, а од еднаш ќе ти се појави бран на женички и се троумиш со која да идеш... некој совет од постар и поискусен маж што бил во таква ситуација??? :)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.506
Поени од реакции
3.210
Што кога еден период е суша и нема ништо, а од еднаш ќе ти се појави бран на женички и се троумиш со која да идеш... некој совет од постар и поискусен маж што бил во таква ситуација??? :)
имаш 24, шо ти е гајле дали ќе излезиш со една или со сите три?
излегувај со сите три за да ги запознаеш пошто сигуно секоја од нив има по еден-двајца на страна, такво дојде времето ;) па на крај што ти се види посалам (ако ти е за врска) тоа бркај го, со другите остани во некој пријателски фазон...
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.990
Поени од реакции
5.815
Ајде една исповед навистина лична ....Ме гребе долго... Со денови ми се вртка едно девојче стално на работа-муштерија,плавуша,мое годиште,тело прекрасно,фигура,гз,лице стегната,комплет е прекрасна во тело и лице и карактер,симпатија ми е буквално ....Поминува од кај мене,облечена привлечно во хеланки,се гледа дека оди на јога или пилатес,ја прашав еднаш во зезанција-муабет,како си,каде ....Толку ми се допаѓа девојчето,што и толку тежок е притисокот ми е да не се посрамам,стра и паника ме обзема,зошто ја почитувам,за да го направам првиот чекор,да и побарам контакт.Се знаеме онака формално,здраво,како си и пријатно,но по лице,а лично по име не ....Не знам дали е корекно,одма дирекно да и побарам број,сакам да се спријателам,ама и повеќе ниво,зошо не ....Немам навистина проблем со разговор со луѓе,комуникативен сум,премногу зборлив сум по карактер,и со колешки и со другарки и секој,ама чим ја видам,паничам,дали зошто емоционално реакција сум приврзан за неа и се возбудувам.Знам дека се добри знаци,дека е добро тоа,но како да пријдам,ми треба совет,девојче убаво во фигура,сега да и флертува крмак ко мене,дали ќе бидне:)Значи чудно се однесувам кога е тука,се повлекувам,а иначе не ми е срам да и изразам на девојче дека ја сакам.директен сум во разговор .....Само ова девојче е специјално,како криптонит е кон мене ....Шо да правам ....Не сакам да биде со лош крај и загубам ...Иначе интересна ситуација,и ја знам мајка и лично,фина жена,ќерка и онака формално ....Дали да одам преку мајка и варијанта,зошто понекогаш заедно ми доаѓаат на работа ,така и нејзе ја запознав,прво мајка и па нејзе ....Навистина е добра девојка од убав сој .... Материјал за сериозна врска ..... Ах бе самодоверба и паника:notworthy:
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
78
Поени од реакции
116
Ајде една исповед навистина лична ....Ме гребе долго... Со денови ми се вртка едно девојче стално на работа-муштерија,плавуша,мое годиште,тело прекрасно,фигура,гз,лице стегната,комплет е прекрасна во тело и лице и карактер,симпатија ми е буквално ....Поминува од кај мене,облечена привлечно во хеланки,се гледа дека оди на јога или пилатес,ја прашав еднаш во зезанција-муабет,како си,каде ....Толку ми се допаѓа девојчето,што и толку тежок е притисокот ми е да не се посрамам,стра и паника ме обзема,зошто ја почитувам,за да го направам првиот чекор,да и побарам контакт.Се знаеме онака формално,здраво,како си и пријатно,но по лице,а лично по име не ....Не знам дали е корекно,одма дирекно да и побарам број,сакам да се спријателам,ама и повеќе ниво,зошо не ....Немам навистина проблем со разговор со луѓе,комуникативен сум,премногу зборлив сум по карактер,и со колешки и со другарки и секој,ама чим ја видам,паничам,дали зошто емоционално реакција сум приврзан за неа и се возбудувам.Знам дека се добри знаци,дека е добро тоа,но како да пријдам,ми треба совет,девојче убаво во фигура,сега да и флертува крмак ко мене,дали ќе бидне:)Значи чудно се однесувам кога е тука,се повлекувам,а иначе не ми е срам да и изразам на девојче дека ја сакам.директен сум во разговор .....Само ова девојче е специјално,како криптонит е кон мене ....Шо да правам ....Не сакам да биде со лош крај и загубам ...Иначе интересна ситуација,и ја знам мајка и лично,фина жена,ќерка и онака формално ....Дали да одам преку мајка и варијанта,зошто понекогаш заедно ми доаѓаат на работа ,така и нејзе ја запознав,прво мајка и па нејзе ....Навистина е добра девојка од убав сој .... Материјал за сериозна врска ..... Ах бе самодоверба и паника:notworthy:
Те молам имај на ум дека тука спаѓа и опасноста да имаш проблеми во кариерата. Затоа внимателно... муштерика... немој да изгубиш муштерика оти ќе изгубиш и муштерии покасно. Ова само мое предупредување, за друго не можам да ти помогнам.... ама голем си ти ќе си средиш верувам во тебе ;) со среќа
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.990
Поени од реакции
5.815
Те молам имај на ум дека тука спаѓа и опасноста да имаш проблеми во кариерата. Затоа внимателно... муштерика... немој да изгубиш муштерика оти ќе изгубиш и муштерии покасно. Ова само мое предупредување, за друго не можам да ти помогнам.... ама голем си ти ќе си средиш верувам во тебе ;) со среќа
Нема опасност на работа да загубам кариера,до кариера ми е дојдено па,ми беше понудено шеф,одбив,да се мачам,со фактури,персонал и процент ,не бе ....План ми е брод или факултет да дозавршам,но пречка имам една фамилијарна моментално .... Девојчево ми е опсесија во мисли ....Горам да станеме пријатели,ама стравот кочи ....не знам да се изразам поточно .... Здраво,ми се допаѓаш како човек,може да се видиме,број,шо ти знам ....Ти зборувам од перспектива,дали ќе ме прифати како човек на физ. план ....Она дава знаци на отвореност кога праиме формално,но дали да не ме одбие зошто сум просечен кој прашува атрактивна девојка ....Темпераментен провокатор сум,се снаоѓам за разговор ....
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.514
Поени од реакции
2.291
Што кога еден период е суша и нема ништо, а од еднаш ќе ти се појави бран на женички и се троумиш со која да идеш... некој совет од постар и поискусен маж што бил во таква ситуација??? :)
та со најголемите цицки. (y)
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
Ако се женам на Филипините дали при не дај боже развод треба да одам пак на Филипините или можам во милата ни наша МК?
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.229
Поени од реакции
4.805
Ако се женам на Филипините дали при не дај боже развод треба да одам пак на Филипините или можам во милата ни наша МК?
Брат ...ова не ти е љубовен проблем туку правен проблем...
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
14
Поени од реакции
5
Здраво дечки имам проблем па ришив да се обратам тука.Се заљубив во дете 2 год поголемо од мене и почнавме онака да се допишуваме додека тој не ми пиша дали сакам да се мувам со него и јас нормално одбив бидејќи не го сакав но после тоа почнаа да се појавуваат чувства кон него и тој повторно ми пиша да му местам некоја ако сакам можам и сама да се местам јас вечерта бев збунета и не можев ништо да му пишам.Утредента му признав дека ми се допаѓа ама тој ме праша што ако ми е мене само за мување и јас пишав океј се издоговоривме да се видиме ама ми испадна некоја неодложна работа и ништо од дејтот.После тоа му се извинив ама ми се испонаша ладно..После 3 дена пак ми пиша ама ја му лупнав корпа и сама незнам зашто после отиде на одмор и го снема..Кога се врати му пишав и се беше онака ама ја дознавам дека тој цело време идел на места ја каде што одам за мене..така ми потврди заеднички другар ама една вечер се сретнавме и ја не се поздравив се испонашав зошто бев нервозна ми имаше оставено сеен на пораката..потоа му сс извинив на чат ама пак ладно ми се понашаше и сега дознавам од една другарка дека во диско бил даска пијан им се пуштал на сите девојчиња сакал да смува некоја било која..другарка ми му рекла дека е со мене и тој рекол со неа ништо не правам мала е за мене и се обидел да смува другарка од другарка ми ама таа побегнала.Друга другарка цело време вика дека ме гледа со чувства а и неколку пати на чат ми има индиректно изјавено љубов..Незнам на што да сметам..Дали ме сака или сака да ме искористи?Незнам како да постапам..
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
31
Поени од реакции
15
Здраво дечки имам проблем па ришив да се обратам тука.Се заљубив во дете 2 год поголемо од мене и почнавме онака да се допишуваме додека тој не ми пиша дали сакам да се мувам со него и јас нормално одбив бидејќи не го сакав но после тоа почнаа да се појавуваат чувства кон него и тој повторно ми пиша да му местам некоја ако сакам можам и сама да се местам јас вечерта бев збунета и не можев ништо да му пишам.Утредента му признав дека ми се допаѓа ама тој ме праша што ако ми е мене само за мување и јас пишав океј се издоговоривме да се видиме ама ми испадна некоја неодложна работа и ништо од дејтот.После тоа му се извинив ама ми се испонаша ладно..После 3 дена пак ми пиша ама ја му лупнав корпа и сама незнам зашто после отиде на одмор и го снема..Кога се врати му пишав и се беше онака ама ја дознавам дека тој цело време идел на места ја каде што одам за мене..така ми потврди заеднички другар ама една вечер се сретнавме и ја не се поздравив се испонашав зошто бев нервозна ми имаше оставено сеен на пораката..потоа му сс извинив на чат ама пак ладно ми се понашаше и сега дознавам од една другарка дека во диско бил даска пијан им се пуштал на сите девојчиња сакал да смува некоја било која..другарка ми му рекла дека е со мене и тој рекол со неа ништо не правам мала е за мене и се обидел да смува другарка од другарка ми ама таа побегнала.Друга другарка цело време вика дека ме гледа со чувства а и неколку пати на чат ми има индиректно изјавено љубов..Незнам на што да сметам..Дали ме сака или сака да ме искористи?Незнам како да постапам..
Ја мислам дека и те сака и сака да те искористи
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.229
Поени од реакции
4.805
неколку пати на чат ми има индиректно изјавено љубов..Незнам на што да сметам..Дали ме сака или сака да ме искористи?
Како прво љубов на "чат" не се изразува, а нит се кажува оти тоа според мене е најголема глупост што може да постои. Ако тој те сака треба човечки да постапи, да ти каже се што треба во лице. И да се свесне малку, зошто ако сакаш да си со некој, нема да се пијанчиш и да се срамиш пред луѓе. (Никој не забранува да се пивне малце од време на време). Мое мислење, е дека не сум многу сигурен дека те сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom