Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Нормално дека ке ја советував да продолжи со животот..Свесна сум за се, се трудам да продолжам сама, секое утро со надеж дека ке биде подобро но мене ми е се полошо...и да прееемногу ми е глупо а и тешко претешко после сите понижувања, молења, солзи, неисполнети ветувања од негова страна.. ама [1]криво ми е што знам дека некогаш ме сакал, бил добар со мене и ми бил единствена потпора а сега више го нема и сум сама препуштена на себе, има друга на мое место па дури и [2]ми рече дека живеам во сон од кој мора да се разбудам и да сватам дека е крај, и иако сеуште малце ме сакал немаме заедничка иднина... ја незнам како ке го заменам со друг или ке го заборавам..како што рече баба ми бог да ја прости,, првата љубов никогаш не се заборава ,, . :(
[1] Да, ти си била таа со којашто тој научил да сака. Ти си го научила како изгледа некој него безусловно да го сака и сè да направи за него. Ти си била лекцијата што нему му била потребна.

Сега знаеш што сè си спремна да направиш за човекот што го сакаш. Искористи го тоа знаење и следниот партнер гледај да биде некој којшто *за тебе* сè ќе направи и ќе те сака безусловно. Од твоја страна ти си спремна за вистинска љубов (тој бил лекцијата што ти си ја совладала, т.е. како 100% да се сака маж). Сега е време да дозволиш да те најде човекот што вистински тебе ќе умее да те сака.


[2] До некаде е во право; не живееш во сон, туку во минатото. А минатото не се враќа. И сè додека сакаш пак да се вратат работите како што биле, ќе те боли и ќе си го губиш времето напразно.

Тоа неговото „малце сакање“ е фактот што ти ја кажал вистината директно и во лице. На тој начин, се обидува да ти помогне да останеш своја, на свои нозе, и да продолжиш со својот живот. Замисли да беше некој којшто ќе се обидувал на секој начин да ја саботира твојата среќа; зарем ќе си била посреќна?


Како што реков: фактот што ти веќе не си со него отвора простор да го запознаеш човекот на твојот живот, којшто ќе те сака и цени 100% и сè ќе направи за тебе, како што ти веќе знаеш сè да направиш за човекот когошто го сакаш 100%. Треба само твоето знаење во љубовта кон човекот на твојот живот да ја пренесеш од бившиов на следниот што ќе дојде, т.е. што ќе му дозволиш да те најде.


Со лесно.
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
eee lugje pak jas :D znaci mi treba malce advice.znaci se sluciva poveke pati da zamram koa sum so nekoj ii se napnuvam za mn raboti bez veze pa koa ke sakam da prasam nesho ili ke zapocnam muabet so nekoj koj bilo odma mi se obrakaat so takov ton sho znaci kao aj ne zamaraj.help !
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Вака сега имам еден мал проблем.Утре договорив со една девојка од мојата гимназија.Ама девојката е по повлечена,не е ку*вичка.Јас до сега сум немал искуство со ваква девојка па секој совет е добредојден како да ја опуштам,каков муабет да правам и слично. :)
 
D

devojcence

Гостин
kerestin nosi ja negde kaj sto nema da do tolku oficijalno, primer niz park ke ja prosetas ( ako e ubavo vremeto), vo kino vo zoloska kaj sakas samo da ima povekje dvizenje i da moze da se opusti i ke vidis ako ja biva ja biva ako ne znaci ne e do povlecenosta. i taka.[DOUBLEPOST=1397164431][/DOUBLEPOST]pa mozes i nekoj kompliment cisto kolku da razbies atmosvera :) a za ostanatoto ke ostavam na tebe i da pises utre da se falish.
 
Последно уредено од модератор:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Вака сега имам еден мал проблем.Утре договорив со една девојка од мојата гимназија.Ама девојката е по повлечена,не е ку*вичка.Јас до сега сум немал искуство со ваква девојка па секој совет е добредојден како да ја опуштам,каков муабет да правам и слично. :)
уффф какви коментари и совети имам да ти кажам на ова али не смеам, за 5 минути леандра ќе ме избрише а за 5 минути и 15 секуни ќе ме направи партал на форум...
 
П

Пепси_

Гостин
Вака сега имам еден мал проблем.Утре договорив со една девојка од мојата гимназија.Ама девојката е по повлечена,не е ку*вичка.Јас до сега сум немал искуство со ваква девојка па секој совет е добредојден како да ја опуштам,каков муабет да правам и слично. :)
fnuce anus da ne ke i rasiruvas pa da ja opustis :icon_lol:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Вака сега имам еден мал проблем.Утре договорив со една девојка од мојата гимназија.Ама девојката е по повлечена,не е ку*вичка.Јас до сега сум немал искуство со ваква девојка па секој совет е добредојден како да ја опуштам,каков муабет да правам и слично. :)

Ајде ако си за Челзи ќе те советувам :).

Биди нежен, романтичен и бирај ги зборовите. Не користи вулгарни термини, друго е кога го гледаш Челзи со другари, друго е кога си излезен со ваков тип на девојче. Давај комплименти ама не претерувај, и како што ти рекоа погоре, однеси ја на некое тивко место.

И муабет не да и правиш од типот: Мооооре у пичку матер некни Ба не спаси, ја гледаше? :D

Едноставно неможеш да појдеш со "спремен" говор од дома. Спонтатно ќе почне муабетот. И немој од прв состанок да си и рекол нешто од типот, ми се свиѓаш и слично. Остави ја нека мисли таа после кога ќе си појди дома каков впечаток ти оставила тебе.
 
Член од
21 април 2013
Мислења
169
Поени од реакции
58
Sto da napravam za da me zasaka edna devojka jas ja sakam no neznam sto da napravam za da vidam dali taa me saka?
Другар не читај глупости по интернет како да направам девојка да ме сака или како да бидам привлечен за нив тоа се глупости и верувај ми немаат никогаш да ти помогнат тие совети што ги читаш, што треба да направиш е да бидеш ти не да пробаш нешто што не си само да направиш таа да те сака тоа е fake што е фалс не изгледа убаво и кратко трае.биди поактивен имај социјалаен живот не да седиш пред компјутер цел ден да слушаш лубовни тажни песни, да гледаш на нејзините слики на фб и статуси, па да читаш глупости на нет како до девојка, да гледаш филмови што немаат врска со реалноста, па после пред полноќ порн и следи маструбација следи депресија тоа помага да немаш самодоверба во себе и така стануваш чуден за секој не само за девојката што ја сакаш.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
moze help za toa sho pisav ?
Гледај помалце да зборуваш, или пак гледај тоа што го зборуваш да го занима другиот.

Луѓето не ги занимаат твоите глупости што ги мелеш, нити сакаат кукање да слушаат на секое, им ја цицаш и таа малце позитивна енергија што ја има секој. Исто кога зборуваш, гледај да не си филуваш и фантазираш многу.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
25
moze help za toa sho pisav ?
Ако некој те почитува ке го почитува и твоето мислење, ке те ислуша за што и да е, и колку долго и да е, и колку и да замараш и напињаш пошто често се случува да неможеме и себе да чуваме нешто и сакаме да се ,,исповедаме,, некому, но не треба на било кој. Затоа размисли дали тие на кои им ги кажуваш сите тие работи се правите луѓе на кои треба да им кажеш. Ако ти се обраќаат со тонот ,,не замарај,, очигледно не се :)
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Ај еден брз совет ќе ве молам.
Се работи за следното. Се искарав со девојка ми поради моите родители. Детално кажано би било следното:
почнавме најобичен муабет кога ми сврти за еден муабет пред 2 недели кога и кажав што мислат моите за неа. Од тогаш наваму многу почна да ме игнорира и избегнува ама не сакаше да кажи, а јас не сакав да ја притискам и остана на тоа. Денеска ми рече дека ептен глупо се осеќала ради тоа шо моите мислат дека е мала за мене(помала е од мене, не е битно колку години). Јас и кажав фино лепо дека не треба да се замара за такви глупости пошо моите не ја знаат која е, знаат дека е само помала од мене и дека сме скоро година заедно. И покрај тоа шо го кажав јас, таа се фати за раскинување во истиот момент. И покрај тоа шо успеав да ја премислам сеа, сепак мислам дека нареден пат кога ќе се видиме ќе ми каже дека завршува со мене.
Прашањето ми е шо да напрам за да не се случи тоа и дали би требало да се трудам да го спречам или да и раскинам јас пошо ако се замара околу тоа шо кажале моите за неа, а не се познаваат, не гледам причина за понатаму..
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ај еден брз совет ќе ве молам.
Се работи за следното. Се искарав со девојка ми поради моите родители. Детално кажано би било следното:
почнавме најобичен муабет кога ми сврти за еден муабет пред 2 недели кога и кажав што мислат моите за неа. Од тогаш наваму многу почна да ме игнорира и избегнува ама не сакаше да кажи, а јас не сакав да ја притискам и остана на тоа. Денеска ми рече дека ептен глупо се осеќала ради тоа шо моите мислат дека е мала за мене(помала е од мене, не е битно колку години). Јас и кажав фино лепо дека не треба да се замара за такви глупости пошо моите не ја знаат која е, знаат дека е само помала од мене и дека сме скоро година заедно. И покрај тоа шо го кажав јас, таа се фати за раскинување во истиот момент. И покрај тоа шо успеав да ја премислам сеа, сепак мислам дека нареден пат кога ќе се видиме ќе ми каже дека завршува со мене.
Прашањето ми е шо да напрам за да не се случи тоа и дали би требало да се трудам да го спречам или да и раскинам јас пошо ако се замара околу тоа шо кажале моите за неа, а не се познаваат, не гледам причина за понатаму..
Годините не се воопшто важни. Незнам како ви било пред да и` кажеш за мислењето на твоите, ама она ако не сака да раскине со тебе, нема да ти раскине заради мислењето на твоите. Незнам, според мене, баш напротив, би требало да се бори да им докаже дека вреди, ако стварно сака да биде со тебе. Не е убаво чувство кога ќе дознаеш дека родителите на твојот партнер не те прифаќаат, ама решението не е да се раскине. Ова некако изгледа како да барала причина и ти си и` ја дал. Ама сепак, не ја знаеме баш цела ситуација, тоа е само моја гледна точка според ова што го читам.
Незнам зашто е битно кој на кого ќе раскине. Ама ако она не сака да им покаже на твоите родители дека не е битно колку е помала и дека вашата врска е сериозна, ондак не ја гледам причината да останете заедно. Може ќе потрае уште некое време, ама ако не планираш да остануваш со неа, која е причината да продолжи врската? И ако она си има нешто во глава ставено, не верувам дека можеш да ја разубедиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom