Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.844
Поени од реакции
11.056
Si pisuvavme postojano na fb se slusavme mesec dena se znaeme veke 2 pati se imame videno samo i vo posledno vreme pocna da me odbegava zosto e toa taka i samiot nemozam da razberam :/ poslednava nedela prva da pise ne ide vo predvid a ako i pisuvam jas prv ke mi pravi mobet so i da i pisam :/ zs e taka moze nekoj da mi objasni ???

Ако секогаш пишуваш ти прв, па еве си решил неколку дена да оставиш да видиш дали она ќе и текне да ти пише, и во случајов испадне да не пише, тогаш не е заинтересирана за тебе. Simple as that.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Ако секогаш пишуваш ти прв, па еве си решил неколку дена да оставиш да видиш дали она ќе и текне да ти пише, и во случајов испадне да не пише, тогаш не е заинтересирана за тебе. Simple as that.
Ако не пише прва значи ... ОЧИГЛЕДНО Е дека не е зиантересирана :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.844
Поени од реакции
11.056
Ако не пише прва значи ... ОЧИГЛЕДНО Е дека не е зиантересирана :D

Па после неколку дена воздржаност (од пишување) од твоја страна, ако не пише она воопшто, јасна е работата :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Ако не пише прва значи ... ОЧИГЛЕДНО Е дека не е зиантересирана :D
Ne samo sto e OCIGLEDNO nego ovoj nejke da prifati.
Covece, nikad prva ne pisue, ajde ke razberam, ama otkako te otkacila za date...PREOCIGLEDNO E. Pomiri se, she's just not that into you :)

Barem imaj oset, ne bidi otok, da te pamti po dobro.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Па после неколку дена воздржаност (од пишување) од твоја страна, ако не пише она воопшто, јасна е работата :)

Само имај резерва некоолку дена,може е болна,може е кај баба и на село,може игра ногомет,може нема интернет,сфаќаш,да не биде еве ја не пишува 2-3 дена и одма готово крај.Остави ја,може ќе и бидат потребни повеќе денови,да сфати како шизик пропушта.И јас сум во иста ситуација,па голем кур.Има и бугарки,ако треба че платиме.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.844
Поени од реакции
11.056
Само имај резерва некоолку дена,може е болна,може е кај баба и на село,може игра ногомет,може нема интернет,сфаќаш,да не биде еве ја не пишува 2-3 дена и одма готово крај.Остави ја,може ќе и бидат потребни повеќе денови,да сфати како шизик пропушта.И јас сум во иста ситуација,па голем кур.Има и бугарки,ако треба че платиме.

Де бре па ти влезе во трилер ситуација, збориме за очигледност кога ја гледаш дека е онлајн и не и текнува да направи контакт. Колку е лесно да договориш некој преку социјалниве мрежи за состанок исто така е лесно да утврдиш кога некој не е заинтересиран.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Де бре па ти влезе во трилер ситуација, збориме за очигледност кога ја гледаш дека е онлајн и не и текнува да направи контакт. Колку е лесно да договориш некој преку социјалниве мрежи за состанок исто така е лесно да утврдиш кога некој не е заинтересиран.

Во право си,за него нема да направи контакт,а за друг може,може да коментира на статуси,да става лајкови ама за тој што и мисли добро,за него нема време.Неможеш од една реченица да утврдиш дали е за состанок или не е,и небива тоа од одма.Упорност,и само упорност кај што се гледа дека имаш шанса,се останато е губење време.Само покушавам да му помогнам на малиот да не падне во дипресија.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Де бре па ти влезе во трилер ситуација, збориме за очигледност кога ја гледаш дека е онлајн и не и текнува да направи контакт. Колку е лесно да договориш некој преку социјалниве мрежи за состанок исто така е лесно да утврдиш кога некој не е заинтересиран.
Istoto i jas go mislam ja gledas Online a ne vraka mislam poveke od OCIGLEDNO e :DDD
--- надополнето: 3 јули 2013 во 08:52 ---
Во право си,за него нема да направи контакт,а за друг може,може да коментира на статуси,да става лајкови ама за тој што и мисли добро,за него нема време.Неможеш од една реченица да утврдиш дали е за состанок или не е,и небива тоа од одма.Упорност,и само упорност кај што се гледа дека имаш шанса,се останато е губење време.Само покушавам да му помогнам на малиот да не падне во дипресија.
Ne be brat4e depresija ne mi bese ubavo prvite 2 dena ama od cera navamu uvo ne mi 4ue :DD samo sakav da mi kazete so i kako ponatamu ali ok ... :D
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Si pisuvavme postojano na fb se slusavme mesec dena se znaeme veke 2 pati se imame videno samo i vo posledno vreme pocna da me odbegava zosto e toa taka i samiot nemozam da razberam :/ poslednava nedela prva da pise ne ide vo predvid a ako i pisuvam jas prv ke mi pravi mobet so i da i pisam :/ zs e taka moze nekoj da mi objasni ???

Видете се трет пат. Тогаш, залапај ја/задрапај ја/посексај ја. И потоа нека те одбегнува.
Видете се четврт пат. Тогаш, задрапај ја/посексај ја/залапај ја. И потоа нека те одбегнува.
Видете се петти пат. Тогаш, посексај ја/залапај ја/задрапај ја. И потоа нека те одбегнува.

За следните пати веќе ти си знаеш.

Со лесно.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Видете се трет пат. Тогаш, залапај ја/задрапај ја/посексај ја. И потоа нека те одбегнува.
Видете се четврт пат. Тогаш, задрапај ја/посексај ја/залапај ја. И потоа нека те одбегнува.
Видете се петти пат. Тогаш, посексај ја/залапај ја/задрапај ја. И потоа нека те одбегнува.

За следните пати веќе ти си знаеш.

Со лесно.

Абе не си нормален ти. :pos::pos::pos:
Само ме интересира,секој совет ти е одма да ја секса,дали ти истото си го правел на млади години ?
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Сум во долга врска веќе 2 ипол години. Го сакам, ме сака...
Ама знам дека врската нема иднина, има многу проблеми и милион причини да се прекине. Во текот на врската ги загубив скоро сите што ми беа блиски, пријатели другари итн. Секој пат коа прекинувам се наоѓам пак во истата ситуација по максимум 10 дена. Проблемот е што брзо простувам, неам многу контакти, а и не сум тој тип на човек што лесно се проврзува со луѓе, и по некое време од пуста досада, ај да испаднеме. Не сакам промени во животот, а знам дека колку повеќе одложувам толку повеќе завлегувам во врскава. А да не беше и он како мене мекуш, коа ќе прекиневме да не ми се јавува по еден ден два можеби и ќе издржев.
Некој со слична ситуација или совет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom