Јувентус - Милан (Jan. 10th, 2010)

Кој ќе победи во дуелот?


  • Вкупно гласачи
    181
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
За Милан ке навивам!!!Јуве ке изгубат.Ај едвај чекам да дојде 10ти :vozbud:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Глеј сеа, за Интер сум си од дете и ке навивам за поубавите жени на фудбалерите на овој натпревар :) ... Иначе мислам дека ова е полувреме нерешено крај исто така.
Јувентус - Милан Х-Х
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Преку таквото ми е од сезнајковциве од Интер.
Дечко првите три одат директно У ЛШ.
Долга е сезоната, 8 бода имате предност кои можат да се намалат на 5, а тек е полусезона, со еден мизерен Киево едвај тепавте, чекај малце, нема секој меч да ви дозволуваат судиите ракомет, а може да ве трефне и вас кризен период па че плачете.

И би ве замолил да се задржимо на Јуве и Милан ок и нормална дискусија , вакви "високоинтелегнти" постови jok. ??

Уште Адриано да се јави со неговите 10 акаунти и да каже дека Лусио е за 3 односно 4 класи бољи од Неста и Киелини и отиде у К*р темава
Марли што е работава да не имаш температура? Не ме разочарувај вака брате... :)

Значи убаво си искоментирав во вториот дел од постот дека му давам мала предност на Јувентус поради домашниот терен и поради тоа што мислам дека се троа подобра екипа во моментов. Згора на тоа Милан ќе игра и без неколку играчи, ако не сум дезинформиран. Се си е тоа он-топик и на темата мислам.

Првиот дел беше обична шега, дури не сум бил ни во право за тоа Баже ме корегираше. И се е ОК, не тргнала дискусијата надвор од мечот Јувентус - Милан., т.е. се додека ти нешто не го спомна Интер - Киево, тоа е веќе оф-топик. Не мора никој да дојде да ти пише за Лусио и Неста сам ја тераш натаму.

И нема ништо лошо во тоа да се игра за второ место, и тоа нешто значи. Незнам што се нервира овој Баже од Рома кога викам дека титулата е решена. Тоа е мое субјективно мислење кое ќе се оствари и за кое ќе добијам пица од Ибракадабра на облог. Мотивиран сум да верувам во тоа. :smir:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Не мислам дека ќе победиме... мислам дек ќе ги посериме на Јувентус. Победа е мал збор. Кој ѕверој сме, играме како вистински шампиони, не Јуве нешто трето... немат. Милан и крај!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
ОБРАЗЛОЖИ зошто нема кој да даде гол :helou:
никој неможе да знае кој ќе даде гол, ако воопшто знае, освен ако не си некој бајач (со должно извинување:)), незнам што има потреба да комплицираш овде, многу јасно пишав дека според мене нема кадарни за да дадат гол натпреваров и затоа очекувам да заврши 0-0! Неможеш никако да ме разубедиш во мојот став, све дур не дојде 10ти јануар, и откако ќе заврши натпреварот ќе видиме дали сум бил у право!:helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Марли што е работава да не имаш температура? Не ме разочарувај вака брате... :)

Значи убаво си искоментирав во вториот дел од постот дека му давам мала предност на Јувентус поради домашниот терен и поради тоа што мислам дека се троа подобра екипа во моментов. Згора на тоа Милан ќе игра и без неколку играчи, ако не сум дезинформиран. Се си е тоа он-топик и на темата мислам.

Првиот дел беше обична шега, дури не сум бил ни во право за тоа Баже ме корегираше. И се е ОК, не тргнала дискусијата надвор од мечот Јувентус - Милан., т.е. се додека ти нешто не го спомна Интер - Киево, тоа е веќе оф-топик. Не мора никој да дојде да ти пише за Лусио и Неста сам ја тераш натаму.

И нема ништо лошо во тоа да се игра за второ место, и тоа нешто значи. Незнам што се нервира овој Баже од Рома кога викам дека титулата е решена. Тоа е мое субјективно мислење кое ќе се оствари и за кое ќе добијам пица од Ибракадабра на облог. Мотивиран сум да верувам во тоа. :smir:

Абе, и сам знаеш дека ја барем не го примам, и дека сваќам шала на своја страна, али свекој има точка на вриење. Капиш ??

И да ме нервира што на тема за Милан и Јуве ти ми пишуваш титулата била решена, на 20 натпревари до крај а 5 поени е разликата, мислим кој к, ти си имаш мислење и чувај си го за тебе, или пишуј го кај некој што го интересира.

Се понашате као скитници и бездомници кои добиле на лото и сакаат да купат ферари. Епа нема бате, ферари може да купи тој што купувал и пред тоа, тој што е класа, не се стануе преку ноќ класа.

Секој ситен и небитен неможе да купи. Ду ју фил ми ?
Пуштај ги нозете до кај што ти е чергата ;)
Ај доста е више офтопик.

Може некој да ми каже до каде е работата со Буфон
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Абе, и сам знаеш дека ја барем не го примам, и дека сваќам шала на своја страна, али свекој има точка на вриење. Капиш ??

И да ме нервира што на тема за Милан и Јуве ти ми пишуваш титулата била решена, на 20 натпревари до крај а 5 поени е разликата, мислим кој к, ти си имаш мислење и чувај си го за тебе, или пишуј го кај некој што го интересира.

Се понашате као скитници и бездомници кои добиле на лото и сакаат да купат ферари. Епа нема бате, ферари може да купи тој што купувал и пред тоа, тој што е класа, не се стануе преку ноќ класа.

Секој ситен и небитен неможе да купи. Ду ју фил ми ?
Пуштај ги нозете до кај што ти е чергата ;)
Ај доста е више офтопик.

Може некој да ми каже до каде е работата со Буфон
Ама ти не осеќаш изгледа дека ти си овде једини кои поттикнува оф-топик, а воедно и си борец за форумски права.

Опуштисе бе, ниту еден не фати замерка на шегата на ИоСоњо, само ти, баш ти кој наместо предмет на исмејување како што заслужи да бидеш, беше одлично прифатен од страна на дечкиве од фан клубот. Милиони оф-топици имаше па никому ништо, сите пријателски ти прогледуваа низ прсти, немој сега да ја истакнуваш дволичноста тука, ти викам олабависе.

Точка на вриење. Пфф. Си даде тој мислење, се нашалив и јас во врска со тоа и што сега, ти треба тука да водиш ред кој каде да пишува и како. И мене не ме интересира тоа како се понашале скитници па никому ништо, да не се испонашаше како што не треба и тоа ќе го занемарев. Припази болд, смири нерви, размисли па пиши, нема потреба ради моментално расположење да се брукаш, четири пати ако треба ќе ти повторам :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Абе, и сам знаеш дека ја барем не го примам, и дека сваќам шала на своја страна, али свекој има точка на вриење. Капиш ??

И да ме нервира што на тема за Милан и Јуве ти ми пишуваш титулата била решена, на 20 натпревари до крај а 5 поени е разликата, мислим кој к, ти си имаш мислење и чувај си го за тебе, или пишуј го кај некој што го интересира.

Се понашате као скитници и бездомници кои добиле на лото и сакаат да купат ферари. Епа нема бате, ферари може да купи тој што купувал и пред тоа, тој што е класа, не се стануе преку ноќ класа.

Секој ситен и небитен неможе да купи. Ду ју фил ми ?
Пуштај ги нозете до кај што ти е чергата ;)
Ај доста е више офтопик.

Може некој да ми каже до каде е работата со Буфон
OK, вака:

Болд 1: Капирам, перфектно нормално, се е ок со тоа.

Болд 2: Прво, на тема за Милан и Јувентус јас пишувам дека титулата е решена. Тоа никако не е оф-топик, се работи за тие два тима и за нивниот натпревар. Според мене, без разлика како ќе заврши, ни еден од тие два тима нема шанси за титула, т.е. натпреварот нема таков императив. Можеби те навредува, можеби не се согласуваш, но не е напишано ни за да те навреди, нити за да се согласиш. Форум е и јас имам право да си го изразам своето мислење. Ако не те интересира тебе, можеби го интересира на некој друг. Да сакав да го чувам моето мислење за себе, немаше да се зачленам на форумов. А ако сум оф-топик, си има модератор.

И разликата е -8, не е -5.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
НВМ , се читамо на 10-ти у 11 навечер
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе , не го дирајте Марли да не почнам пак Интер на ливчиња да го играм !

он топик: Гласав за Јуве , ми одговара повеќе =)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Лусио е бољи од Неста и Силва заедно бе бошњак :DDDD
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Па гласав за милан и искрено се надевам дека ке победи...но сепак ке биде пеколно во Торино,Милан игра добро во последно време,а јуве е влезен во некоја криза но тое ништо немора да значи се надевам на добра утакмица убави голови и нека победи подобриот..со среќа
:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom