Јувентус - Милан (Jan. 10th, 2010)

Кој ќе победи во дуелот?


  • Вкупно гласачи
    181
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
da da, i radi toa so dunga taka rekol :D

ama i Amauri ne e nisto polos :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Амаури е топ играч, али ко централен дефанзивец зашто во првово полувреме повеќе делува како централен дефанзивец на Милан отколку напаѓач на Јуве.
Али не е он крив, Чиро големиот стратег е крив, ја па типувам 2-1 за Јуве ( мада изводлива е сеуште таа варијанта ) а го заборавам податокот која формација ја користи Чиро, 4-4-1-1, а фонд на играчи за ваков формат НЕМА .

Сериозно, не сфати дека со оваа формација, и со Парма и со Милан единствените шанси ги има од мртва игра односно или од корнери или од слободни ?! Една полушанса имаа само денес и таа беше од корнер, со Парма 2 гола дадоа од корнер, епа јебига ...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Мело!... за да го примите цело :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Jуве не го бива, не ми се свиџа ич како игра, тупаџиско дерби.

Милан е класа подобар!

Неста :pipi:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ни Милан не играат ништо посебно, мене глупо ми е дербиво може Милан ја контролира малку повеќе играта али многу ја тупат со топката посебно Роналдињо човеков знае ли да истрча малку или само знае да ја стопира топката и загради за некој фаул да му направи ? - Ама ајде нека шибнат барем уште некој гол битно е да земеме 3 бода на натпреварот па како сакаат нека изиграат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Е што не игра Милан посебно, у џеб ги ставија, изиграа доволно за да водат против бедниот систем на Чиро, башка и прегруба игра тераат, повеќе од заслужено водство на Милан, а муабетот пред меч беше, штета Пато не им играл ке праат муабет дека без него биле затоа изгубиле.

Во второ ваљда Дел Пиеро ке влезе и Јуве ке заличи на нешто, само со двајца во нападот ќе бидат кадарни да создаваат шанси за гол, вака од корни и слободни уз Неста и Силва тешко.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ни Милан не играат ништо посебно, мене глупо ми е дербиво може Милан ја контролира малку повеќе играта али многу ја тупат со топката посебно Роналдињо човеков знае ли да истрча малку или само знае да ја стопира топката и загради за некој фаул да му направи ? - Ама ајде нека шибнат барем уште некој гол битно е да земеме 3 бода на натпреварот па како сакаат нека изиграат.
Неможе Рони да игра 3 го чуваат кај ќе оди :toe:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Е ова беше дерби,а не натпреваров

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Како бе слабо играл Милан, колку Милан дозволува толку Јуве игра. Бавчиче

пс. Мело мајсторееееееее


Се читамо на крај на меч момци, да се надеваме на подобар фудбал
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Овие drughi немаат друга работа, палат столчиња, се греат од ладното. :pos:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Магла пак ме покрива... мириса на невоља :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Meло пак ја поеба а ? Он ко да ја промаши, од ова ескимиве што го палат стадионов не се примети баш нај нај.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ги палат столчињата, па што им се тие криви? Треба Чиро сосе пола тим да ги запалат, столчињата бар имаат некоја улога, овие за ништо не ги бива. :tv:

Шала на страна, не дека Милан игра подобро и се филмаат некои тука дека класи бил појак, Јувентус е тој што има мизерна игра, олку лошо ги немам видено да играат, абе незнаат накај треба да се напаѓа.

Се на се, заслужена победа на Милан и честитки до фановите на Милан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom