Јувентус - Милан (Jan. 10th, 2010)

Кој ќе победи во дуелот?


  • Вкупно гласачи
    181
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Sakam Milan da pobedi...no mislam deka Juve ke pobedi!

Vo vakvi derbi natprevari malce se zema predvid formata...i na dvete ekipi pobedata im e mnogu znacajna moralno!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.388
Поени од реакции
6.472
ова моментална форма немало потреба да го пишувате дерби натпревар е, а обично во дербињата нема никаква врска формата.
мој тип, победа за Јуве за малце да се замрси борбата за 2 место :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Како што кажав и во една друга тема, ова е натпревар од посебно значење за двата тима. Имено, победникот ќе биде поблиску до втората позиција, а наградата за тоа е продолжен одмор. Втората екипа нема да мора да игра едно преткфалификациско коло во ЛШ па припремите ги почнува подоцна. Значи, додека едните ќе р'мбаат, другите ќе се сончаат со жените/девојките, така да не е шала... :pos2:

Сеа, шалата настрана, мислам дека ќе биде неизвесен натпревар и дека ќе паднат голови. Малку повечко шанси му давам на Јувентус поради домашниот терен и затоа што мислам дека сепак во моментов се нешто подобра екипа. Но ништо не е исклучено резултатски. Се надевам на нерешен резултат.

Преку таквото ми е од сезнајковциве од Интер.
Дечко првите три одат директно У ЛШ.
Долга е сезоната, 8 бода имате предност кои можат да се намалат на 5, а тек е полусезона, со еден мизерен Киево едвај тепавте, чекај малце, нема секој меч да ви дозволуваат судиите ракомет, а може да ве трефне и вас кризен период па че плачете.

И би ве замолил да се задржимо на Јуве и Милан ок и нормална дискусија , вакви "високоинтелегнти" постови jok. ??

Уште Адриано да се јави со неговите 10 акаунти и да каже дека Лусио е за 3 односно 4 класи бољи од Неста и Киелини и отиде у К*р темава
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Во овој натпревар нема да биде пресудна формата туку моменталната мотивација пред натпреварот и пристапот кон истиот. Јуве се во мала предност поради домашниот терен па да се надеваме дека натпреварот ке биде интересен и да не биде некој од типот ’’ на ти ја - дај ми ја топката ’’ како шо се има случувано порано меѓу овие екипи т.е. да се задоволат со почетниот резултат 0-0 . Нека победи подобриот и посреќниот, и среќата е и те како битен фактор во многу случаи во фудбалот. La Juve siamo noi. :wink:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
абе што се однесува до мене и двете екипи ке имаат проблеми со составување на стартните 11 и мислам дека тоа предноста кај интер шо нема толкави проблеми околу составот едино сеа со им се повредиа неколки играчи и тоа што ето им замина за купот на африка али тоа е тоа нека победи подоброт FORZA JUVE !!!!! CAMPIONI
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Очекувам победа на Јувентус со повеќе голови и интересен натпревар.Милан е без Пато и Седорф,посебно ме радува што овој вториов не игра пошто на него му лежи Јуве за давање голови.

Јувентус и покрај победава е во лоша форма,ама сепак е Јувентус,со играч како Дел Пиеро кој може да го реши натпреваров.

Милан зема залет,се консолидираа ама без Пато се дупло послаби.Роналдињо се врати во форма и ќе биде клучен играч.

Повеќе е во незгодна позиција Јувентус пошто нема да играат Касерес,Трезеге,Каморанези и Сисоко.

Очекувам интересно дерби,она вистинското дерби на Италија:smir:

Би ги замолил да не лупаат глупости овие од Интер фан клуб,ако имаат нешто нормално да пишат добро,а ако не тогаш нека не ја ни отвараат темава.

Forza Јуве
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
0-3...
Мислам дека ќе биде натревар сличен на оној Јуве - Баерн...
Мое мислење...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Милан со пола тим да игра, како што се моментално во форма ќе победат... така да типувајте ја 3+ бидејќи ќе има голови во мрежата на Јуве :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Ја забраев дека Касерес нема да игра, што ме радува. Според мене Касерес е најдобриот играч на Јуве сезонава, и задачата му е олеснета на Роналдињо да продре по таа десна страна на Јуве повеќекратно. Зденко ќе го варди :pipi:
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
Што мислите за утакмицава. Јас како фан на Јуве сакам и очекувам победа, али ќе биде многу тешко: Трезеге е повреден, Јакинта исто, Цезарес има црвен, Буфон нема да брани а нема да го има ниту Каморанези во средниот ред...
Се надевам на победа...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Што мислите за утакмицава. Јас како фан на Јуве сакам и очекувам победа, али ќе биде многу тешко: Трезеге е повреден, Јакинта исто, Цезарес има црвен, Буфон нема да брани а нема да го има ниту Каморанези во средниот ред...
Се надевам на победа...
Знаат да изненадат Јувентус се си бива :toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Што мислите за утакмицава. Јас како фан на Јуве сакам и очекувам победа, али ќе биде многу тешко: Трезеге е повреден, Јакинта исто, Цезарес има црвен, Буфон нема да брани а нема да го има ниту Каморанези во средниот ред...
Се надевам на победа...
Ако мислиш на Касерес, си завршил работа...

п.с. Марли без нервози, наш си. И немој да ми речеш дека си сериозен во оној твој последен пост. xD
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom