Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.577
Поени од реакции
7.548
lol... right circimstances e da se izvini i da pokaze deka negovoto prisustvo vo aus vo idnina ke bide dobro za drzavata....
И ти стварно мислиш после се ова што ви го приреди и не ви се покори на идиотските нелогични „правила„ тоа сега Новак ќе го направи?

Кано секој ден се повеќе тонете психички во тоа затворот Австралија. Се надевам набрзо ќе ви го исклучат и интернетот па полесно да ги пребродувате кризите кога гледате како останатиот дел од светот си продолжува со нормален живот.

Ти како даночен обврзник ќе плаќаш пенали пред меѓународни судови за платената политичка програма која ви ја приреди Скот Морисон.

Абе еден Хитлер им дозволи на евреите и црнците во 1936 да се натпреваруваат на Олимпијада, уште не разбираш што направивте со вашава психоза.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
И ти стварно мислиш после се ова што ви го приреди и не ви се покори на идиотските нелогични „правила„ тоа сега Новак ќе го направи?

Кано секој ден се повеќе тонете психички во тоа затворот Австралија. Се надевам набрзо ќе ви го исклучат и интернетот па полесно да ги пребродувате кризите кога гледате како останатиот дел од светот си продолжува со нормален живот.

Ти како даночен обврзник ќе плаќаш пенали пред меѓународни судови за платената политичка програма која ви ја приреди Скот Морисон.

Абе еден Хитлер им дозволи на евреите и црнците во 1936 да се натпреваруваат на Олимпијада, уште не разбираш што направивте со вашава психоза.
jas ti kazav sto treba da napravi. ako ne 3 god nemora da doaga.
 
  • Хаха
Reactions: A__

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Кое ти е задоволството да работиш за некој нацист кој што ти ги праќал дедовците у логор, тоа не ми е јасно.
Одиш таму и работиш за нив, а они те сматраат за говно.
Svaka cast kako bi rekle na srpskohrvatski za muabetot ako ti e seriozen.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Солен намаз. Не би го нарекол претерано здрав....
Нафтен дериват е тоа сигурно, не можев да го смислам коа бев, црно ко катран и мирис грозен, за подмазивање машини би бил ок ама за јадење, поарно фиш енд чипс завиткани во весник:icon_lol: ама и тоа забранија да се завиткува во весници,ради оловото.
Автоматски споено мислење:

a glasna muzika mu pustalev cela vecer?
Тоа во Јужна Америка.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Igorce po celi tri godini se smetas nesto za pameten. Mislam stvarno.
Ajde razbiram, so edna noga v grob si, svesta ti se zede od virus koj prvenstveno gi umrtvuvase tie ko tebe, inaku generalno smrtnost na svetsko nivo 0.2 %, poverojatno e deka na pesacki ke te soberat. Primi i vakcini i busteri i sto ne, se tesis deka ako i fatis slucajno, posto neli vakciniran ke pominis so lesno eventualno ako ne umris, spremen si uste kojznae kolku vakcini da primis i site ti se krivi sto ti ete si imal srekja da dozivees relativno dlaboka starost, ama sakas uste. E tolki be igorce, kolki sakas povekje, 120 da gi nacukas.
Barem sobra hrabrost do trgovski da odis ili uste cmais ko kaznet doma.
Ako me prasuvas mene, ebati zivotot takov.
Vlade, na stari godini popustas. Ocigledno dobivas pogresen vpecatok toa mozebi e od toa sto citas ama ne stignuva jasno gore. Ni se plasam ni se ogranicuvam povekje od toa sto se voveduva niz drzavive za sto ja ne mozam nisto ni da go smenam. Taka da kuliraj, sve pod kontrola. A i ne e temata za toa. Imas druga.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Нафтен дериват е тоа сигурно, не можев да го смислам коа бев, црно ко катран и мирис грозен, за подмазивање машини би бил ок ама за јадење, поарно фиш енд чипс завиткани во весник:icon_lol: ама и тоа забранија да се завиткува во весници,ради оловото.
Ок е ако правилно го јадеш. Со кажкавал на леб.
Ја неможе да разберам како луѓе може да јадат домати..и авокадо
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Нафтен дериват е тоа сигурно, не можев да го смислам коа бев, црно ко катран и мирис грозен, за подмазивање машини би бил ок ама за јадење, поарно фиш енд чипс завиткани во весник:icon_lol: ама и тоа забранија да се завиткува во весници,ради оловото.
Автоматски споено мислење:



Тоа во Јужна Америка.
vegimate ti e za podmackuvanje motor u kola, organsko ulje....

problemot so tebe (i mene) e sto go jademe "balkanski"...mackame debelo mesto da stavis minimalno... jebi ga, nikad nema toa da go jadam...
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
vegimate ti e za podmackuvanje motor u kola, organsko ulje....

problemot so tebe (i mene) e sto go jademe "balkanski"...mackame debelo mesto da stavis minimalno... jebi ga, nikad nema toa da go jadam...
Still better than WD-40 :icon_lol:
Ози гребат по тостовите со веџемајт минимално ама пак гадно е бе......макар да не знам кое би било ози национално јадење освен веџемајт, фиш енд чипс и барби само последниве две ги има многу и во Англија и на островите општо, а да не заборавам вински оцет во помфрит ставаа :icon_lol:
Туку ок да не одиме оф-топик, не знам дали беше ти што спомена за филипини, коа работев со колега оттаму јадеше свинска супа и наместо фиде-тестенина ставаше ситно сечена кисела зелка :cenzura:
Автоматски споено мислење:

Он топик, не знам што се случува во Австралија за да прават вакви дистопични потези, порано беше ептен добро место, екстремно висок животен стандард, грижа за луѓе со проблеми на највисоко ниво, феноменално здравство, во основа видов дека луѓето се стремат никој да не биде изоставен од системот без да добие некаква помош, без разлика каков здравствен или поинаков проблем има.

Што е сега ова што се случува и од каде произлезе не можам да сфатам. Полиција тепаше 75 годишна жена на сред улица.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Still better than WD-40 :icon_lol:
Ози гребат по тостовите со веџемајт минимално ама пак гадно е бе......макар да не знам кое би било ози национално јадење освен веџемајт, фиш енд чипс и барби само последниве две ги има многу и во Англија и на островите општо, а да не заборавам вински оцет во помфрит ставаа :icon_lol:
Туку ок да не одиме оф-топик, не знам дали беше ти што спомена за филипини, коа работев со колега оттаму јадеше свинска супа и наместо фиде-тестенина ставаше ситно сечена кисела зелка :cenzura:

neee.. ovde pomfrit sakas so chicken salt...

nacionalno jadenje shrimp on the barby mate

Screenshot_20220117-204214_Chrome.jpg

filipincite imaat ubavi supi.... najverojatno ova pravel...

Screenshot_20220117-204509_Chrome.jpg

pork bulalo... obicno ne koristat fide nego nekolku zelencuci i svisko ko koska....
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
и сега е веројатно супер место на микрониво (она што го спомнав за плавото апченце) за обичен граѓанин. Биди послушен во врска со ова, вакцините и ред ствари и ќе ти се исплати. Кој што сака прави, ти загорчуваат живот овде и ниедна институција не е надлежна. Имаат и други правила кои за нас се недостижни, но се добро спакувани и функционални. веројатно има и квартови каде не е се така сјајно, но за разлика од таму овде е скоро секаде не така сјајно за обичен граѓанин.

Оно овде градат згради без дозвола, чурат оџаците црн чад мислиш папата го изгласуваат и нико није видео ништа, камоли за паркирање, тревник или ѓубре.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom