Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405

На 20.12. објавил дека е позитивен... Не се 11 дена малце за да шета?
Веќе се и многу , ова настана тема затоа што Австралија има правило 14 дена треба да поминат од позитивен тест за да влезеш во државата. Кано пиша дека ако си вакциниран и негативен не важело тоа правило.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.644
Поени од реакции
18.117
Мене една работа не ми е јасна околу него. Кога веќе имал потврда дека е позитивен односно тест дека е позитивен, за кој верувам дека бил лажен, зошто не извадил попрво лажен сертификат дека е вакциниран? Или пиарот и растечката наклонетост на противниците на вакцините ќе трпеше тогаш?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.696
Поени од реакции
35.091
Мене една работа не ми е јасна околу него. Кога веќе имал потврда дека е позитивен односно тест дека е позитивен, за кој верувам дека бил лажен, зошто не извадил попрво лажен сертификат дека е вакциниран? Или пиарот и растечката наклонетост на противниците на вакцините ќе трпеше тогаш?
Ова.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.788
Поени од реакции
39.058

И на РГ ќе биде задолжително да играчите се вакцинирани.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Тоа е што пишав дека и други ќе почнат да гледаат од кенгурите. Наредно и во другите спортови и потоа ќе дојде на ред дека единствено оние што имаат примено вакцина во последните 6 месеци. За обична раја ко нас посебно ние во северен фиром каде шансите да излезеш излечен од корона во болница се 50:50(статистички толку некаде) и те како треба да се вакцинираме, но здрави спортисти со милиони на сметка кој трошат годишно огромни суми за да ја имаат перфектната исхрана е тотална глупост.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
17 август 2011
Мислења
9.793
Поени од реакции
17.550
Мене една работа не ми е јасна околу него. Кога веќе имал потврда дека е позитивен односно тест дека е позитивен, за кој верувам дека бил лажен, зошто не извадил попрво лажен сертификат дека е вакциниран? Или пиарот и растечката наклонетост на противниците на вакцините ќе трпеше тогаш?
Ednostaven e odgovorot. Mu bilo kazano deka kje projde i so pcr. Vsusnost nekolku i prosle, dur politicarite ne resija da pravat primer id nego. Iscitaj go raspitot od 20 strani i kje ti bide jasno. Covekot dosol da igra tenis, a ne da tera krstonosna vojna tamu. E koa kje te poebat, ako imas pari i ti kje se tuzis.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.644
Поени од реакции
18.117
Ednostaven e odgovorot. Mu bilo kazano deka kje projde i so pcr. Vsusnost nekolku i prosle, dur politicarite ne resija da pravat primer id nego. Iscitaj go raspitot od 20 strani i kje ti bide jasno. Covekot dosol da igra tenis, a ne da tera krstonosna vojna tamu. E koa kje te poebat, ako imas pari i ti kje se tuzis.
Човекот веројатно знаел со кого си има работа и општо познато беше дека мерките во Австралија се построги од останатите земји и дека веројатно ќе пробаат да направат пример од него за политички поени, пошто прво доаѓа од небитна земја која не и е никаков фактор на Австралија. Да, може да се каже дека е неправедно особено што мислам дека Новак не е ниту антиваксер, ниту кажал било што против вакцините, ниту пак мислам претставува здравствена опасност за било кој. Но како што тој може да заобиколи некои правила, така можат и тие педерски да играат.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988

И на РГ ќе биде задолжително да играчите се вакцинирани.
Фантастично, форумов ќе добие тема и за Франција. :coffee:

Таму миленичка ми е Марин ле Пен. :love:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Vlade, na stari godini popustas. Ocigledno dobivas pogresen vpecatok toa mozebi e od toa sto citas ama ne stignuva jasno gore. Ni se plasam ni se ogranicuvam povekje od toa sto se voveduva niz drzavive za sto ja ne mozam nisto ni da go smenam. Taka da kuliraj, sve pod kontrola. A i ne e temata za toa. Imas druga.
Igorce, da ne se razocaras no dosta verojatno e duplo godinite da mi gi imas :toe:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.420
Поени од реакции
22.752
Тоа е што пишав дека и други ќе почнат да гледаат од кенгурите. Наредно и во другите спортови и потоа ќе дојде на ред дека единствено оние што имаат примено вакцина во последните 6 месеци. За обична раја ко нас посебно ние во северен фиром каде шансите да излезеш излечен од корона во болница се 50:50(статистички толку некаде) и те како треба да се вакцинираме, но здрави спортисти со милиони на сметка кој трошат годишно огромни суми за да ја имаат перфектната исхрана е тотална глупост.
normalno ke kopiraat od zemji sto uspesno se spravuvaat so pandemijata, sto ima tuka cudno.

skoro sekade ke bide pravilo nema vlez bez vakcini, prasanje na nedeli e toa
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.788
Поени од реакции
39.058
Фантастично, форумов ќе добие тема и за Франција. :coffee:

Таму миленичка ми е Марин ле Пен. :love:
па паметни се французите и уште сега средија. Така да не верувам да има. Или ќе се вакцинира или кај Сладоледџија ќе брка работа за фејк сертификат од Врање или некоја дупка од Бугарија.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.159
Поени од реакции
28.932
Нашиве да се паметни да опнат такса за влез, немаш вакцина нема проблем...здраствена такса 500 евра ако заразиш некој да го лечиме.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
normalno ke kopiraat od zemji sto uspesno se spravuvaat so pandemijata, sto ima tuka cudno.

skoro sekade ke bide pravilo nema vlez bez vakcini, prasanje na nedeli e toa
И сега да те прашам кои се медицинските оправдувања за вакви мерки ќе напишеш тоа се правилата и така е. Така нема потреба од дискусија, да не збориме дека вие последни почнавте со вакцинација, последни дозволивте влез на вакцинирани и сега овие биле успешни мерки на земја што нема изминато 2 месеци откако дозволила влез на вакцинирани странци. Плус бројки во плафон пошто успешни се овие мерки :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
normalno ke kopiraat od zemji sto uspesno se spravuvaat so pandemijata, sto ima tuka cudno.

skoro sekade ke bide pravilo nema vlez bez vakcini, prasanje na nedeli e toa
Vo red toa, no ako treba da se vakciniras na tri meseci uste ke ti bidi ok?
P.a okolu spravuvanjeto, aman Kano ostrov ste koj potpolno se izolira. Ne deka nekoj ke vi se smugni preku granica, ke se prefrli preku ograda ili taka nesto.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom