Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.424
Поени од реакции
4.254
Па никој не вика ни ВучиЌ, МилошевиЌ итн. итн, само таква е официјалната транскрипција.
Чоече ни наши срби не го видат Ѓоко. Нит медиуми нит нишо...
Незнам само кој кур ви текна на мене да се нафрлите за тоа...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Добро ова денес по 100ти пат ми се појавува. Дури и на CNN го прочитав. Што е толку вредно за муабет овде не знам? Нејќе да се вакцинира - нема да влезе и нема да игра. Не гледам тука никаква вест, само луѓево изгледа немаат попаметна работа...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Нема како српскиве мелодрами да се здрави за србите.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.757
Дебили се австралијанциве реално. 2 години беа заклучени за на крај пак да им се деси потоп со ковид случаи во последниве 2 недели иако 80% од државата им е вакцинирана. Ако на турнирот дозволат да има публика ќе имаат уште поголем пик на случаи, што само ќе го зацврсти општото мислење дека вакцините не спречуваат пренос (100% само вакцинирани ќе смеат да влезат), а ако не дозволат публика - тури му кур на 2 години карантин. Lose-lose сценарио.

На крај ќе испадне дека цела вакцинирана држава е исплашена од еден здрав-прав човек што веќе го има прележано вирусот без проблеми.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Како за сите, така и за него. Не е он Британската кралица Елизабета
Убаво напишал професорот, се слагам потполно.
Screenshot from 2022-01-06 21-02-49.png
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Џокович покажал лажни документи дека не може да се вакцинира. Тоа е Австралија и не е балкан. Не знам што очекувате?

Балкански финти надвор од балкан за обична раја со малку појќе пари не палат!
1641499743770.png
 
M

Macedon1um

Гостин
Џокович покажал лажни документи дека не може да се вакцинира. Тоа е Австралија и не е балкан. Не знам што очекувате?

Балкански финти надвор од балкан за обична раја со малку појќе пари не палат!
1) Prvo ne se lazni dokumenti kaj procita toa ?
2) Vtoro vekje 3 teniseri imaat vlezeno so isti takvi medicinski dokumenti, ama razlikata e sto oni kjutele a Novak javno objavi so sto se napravi politicka diskusija okolu propusnicive vo Aus i za da nema revolt kaj narodot mu zabranija vlez
3) Ne e problem samo on, ete i tie so Sputnik sto se vakcinirani im pravat problemi znaci vmesuvaat politika

Da bese Balkanska finta ke izvadese lazen kovid sertifikat od Srbija i kje si svirkase, namesto sega da im dokazuva na nekakvi si govedski eksperti zosto i kako ne saka ili ne smee da primi vakcina
 
Член од
9 август 2014
Мислења
425
Поени од реакции
996
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
...да се затвори и изолира „невин човек“ само затоа што е здрав, во прљав хотел за мигранти за време на христијански празник Бадник, Божиќ, сам како куче нема да и' се пише добро на Австралија, тој добил гаранција дека можел да учествува на нивниот турнир, па не дека нема врска православието, па не дека нема врска австралиската власт која се усраа со бруталните мерки кон своите граѓани, па сега сакаат да се „докажат“ со најдобриот светски тенисер, ќе видиме како ќе биде понатака, ама јас сум сигурна дека ќе игра и ќе ги растури сите на тенискиот терен! (y)

 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
...да се затвори и изолира „невин човек“ само затоа што е здрав, во прљав хотел за мигранти за време на христијански празник Бадник, Божиќ, сам како куче нема да и' се пише добро на Австралија, тој добил гаранција дека можел да учествува на нивниот турнир, па не дека нема врска православието, па не дека нема врска австралиската власт која се усраа со бруталните мерки кон своите граѓани, па сега сакаат да се „докажат“ со најдобриот светски тенисер, ќе видиме како ќе биде понатака, ама јас сум сигурна дека ќе игра и ќе ги растури сите на тенискиот терен! (y)

Ти нешто медицинско лице беше, така?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Чоече ни наши срби не го видат Ѓоко. Нит медиуми нит нишо...
Незнам само кој кур ви текна на мене да се нафрлите за тоа...
Tи глуп си или имитираш некој вид глупавост?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Значи овој Глутен (демек) не можел да поднесе. И тоа два медицински потврди извадил. Сега ќе тужи. Абе чојк купи си чартер лет назад Београд или Монакo (големиот тој Србин) и не се брукај уште со денови.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom