Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Macedon1um

Гостин
...да се затвори и изолира „невин човек“ само затоа што е здрав, во прљав хотел за мигранти за време на христијански празник Бадник, Божиќ, сам како куче нема да и' се пише добро на Австралија, тој добил гаранција дека можел да учествува на нивниот турнир, па не дека нема врска православието, па не дека нема врска австралиската власт која се усраа со бруталните мерки кон своите граѓани, па сега сакаат да се „докажат“ со најдобриот светски тенисер, ќе видиме како ќе биде понатака, ама јас сум сигурна дека ќе игра и ќе ги растури сите на тенискиот терен! (y)

Uste po smesno vo celata situacija e sto Novak e prelezan od kovid, i sega on e pogolema zakana od nekoj neprelezan a vakciniran so vakcina koja vo praksa mozebi pomaga polesno da pomine virusot ama vo nikoj slucaj ne stiti od infekcii
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
591
Поени од реакции
1.928
Ја де го имам слушнато абе никој и мислам НИКОЈ да го вика Ѓоковиќ...
Видевски го вика Ѓокович :ROFLMAO:

Инаку се знае дека Ноле ќе биде секако GOAT само уште да го земе тој 21. слем, по мое мислење на Вимблдон. Западњациве само си ја продолжуваат агонијата.:popce:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Uste po smesno vo celata situacija e sto Novak e prelezan od kovid, i sega on e pogolema zakana od nekoj neprelezan a vakciniran so vakcina koja vo praksa mozebi pomaga polesno da pomine virusot ama vo nikoj slucaj ne stiti od infekcii
Прележан е пред 18 месеци а правилото е прележан не повеќе од шест месеци. Тоа дали е опасен или не нема врска во случајов.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Реално во Србија на многумина им е антипатичен поради фамилијата. Татко му е дебил и ви рекоа што изјавил дебилот денеска, жена му е посебен случај и пна е отидена, среќа на време го одјеба она гуруто, инаку до сега ке му ја ебеше кариерата. На жена му мајката има фирма која ги трпа реките во цевки.

Наравоучение, можеби ти да си нормален и добар човек, ама тие околу тебе ако се дебили и ти биднуваш исто таков.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.572
Реално во Србија на многумина им е антипатичен поради фамилијата. Татко му е дебил и ви рекоа што изјавил дебилот денеска, жена му е посебен случај и пна е отидена, среќа на време го одјеба она гуруто, инаку до сега ке му ја ебеше кариерата. На жена му мајката има фирма која ги трпа реките во цевки.

Наравоучение, можеби ти да си нормален и добар човек, ама тие околу тебе ако се дебили и ти биднуваш исто таков.
Не е само тоа. Го хејтаат и заради неговите политички ставови за војните од деведесетите кои не се во корелација со просечното српско мислење.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
...да се затвори и изолира „невин човек“ само затоа што е здрав, во прљав хотел за мигранти за време на христијански празник Бадник, Божиќ, сам како куче нема да и' се пише добро на Австралија, тој добил гаранција дека можел да учествува на нивниот турнир, па не дека нема врска православието, па не дека нема врска австралиската власт која се усраа со бруталните мерки кон своите граѓани, па сега сакаат да се „докажат“ со најдобриот светски тенисер, ќе видиме како ќе биде понатака, ама јас сум сигурна дека ќе игра и ќе ги растури сите на тенискиот терен! (y)

Хахахахахха, ами тие мигрантите не се луѓе?
Еве јас сум еден од тие „мигрантите“ што треба да седи таму за неколку недели, значи јас сум стока, а овој е греота?
Нема гаранција ни за визи, а ни за тамошни граѓани, исто и за спортисти си важат тековните правила на државата!
 
M

Macedon1um

Гостин
Прележан е пред 18 месеци а правилото е прележан не повеќе од шест месеци. Тоа дали е опасен или не нема врска во случајов.
Praviloto kaj nas e deka si siguren samo 35 dena posle infekcija/prelezuvanje pa toa ne znaci deka se vo pravo. Znaci i so sportov i vakcinive napravija ogromna politika pa ne e ni cudno sto brojot na antivakseri se zgolemuva, de sputnik ne ja priznavaaat de nekoj igraci mozat so takva dokumentacija da vlezat a za drugi toa ne e mozno.

Ama pak ke kazam trebase da bide klasicen Balkanec vo situacijava, izvadi lazen kovid karton za vakcinacija i zemi osvoj tamu izmocaj im se na kraj u toa peharot
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Uste po smesno vo celata situacija e sto Novak e prelezan od kovid, i sega on e pogolema zakana od nekoj neprelezan a vakciniran so vakcina koja vo praksa mozebi pomaga polesno da pomine virusot ama vo nikoj slucaj ne stiti od infekcii
Vikaat deka stitelo :D I toa duri i da si ja primil pred 1 godina. A prelezan mora pred 6 meseci. Presmesno.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Прележан е пред 18 месеци а правилото е прележан не повеќе од шест месеци. Тоа дали е опасен или не нема врска во случајов.
Постои и правило да не смееш да правиш муабет со женска особа што не ти е роднина, ама не значи дека е во ред.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Не е само тоа. Го хејтаат и заради неговите политички ставови за војните од деведесетите кои не се во корелација со просечното српско мислење.
Ма да, имаше пред неколку седмици кога беа протестите подршка за народот, за да утре каже дека е аполитичен, со цел да не им се замери на властите. Јбг јаки бизниси си има фамилијата таму. ;)
 
M

Macedon1um

Гостин
Ма да, имаше пред неколку седмици кога беа протестите подршка за народот, за да утре каже дека е аполитичен, со цел да не им се замери на властите. Јбг јаки бизниси си има фамилијата таму. ;)
A sto trebase da kaze deka ja podrzuva opozicijata za da e ispraven ? Daj ne zafrkavaj i ti, bas korekten ispadna vo situacijata mozese da si kjuti za protestite protiv otvaranje na Rio Tinto ama pokaza karakter i gi podrza no rece deka se ograduva od politikata i lesinarite koi se kacuvaat na toj vagon pri takvi situacii.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.631
Поени од реакции
34.822
Значи овој Глутен (демек) не можел да поднесе. И тоа два медицински потврди извадил. Сега ќе тужи. Абе чојк купи си чартер лет назад Београд или Монакo (големиот тој Србин) и не се брукај уште со денови.
... нетолеранција на глутен (имунолошка реакција на глутен) не значи дека нема да реагира на антиковид вакцина зошто истите не содржат глутен, па ајде нека се боцка, туку антиковид вакцините, било која, може да биде тригер (каписла) провокатор на имуна реакција што може да му наштети на мометалната добра под контрола здравствена состојба (целијакија), да има тригер имунолошка ситуација во некој непосакуван правец што никој не му гарантира со каква последица, ако се вакцинира со антиковид вакцина!
...ама што знае дете што е 100 кила, ќе дигне и ќе носи, јеби га!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
... нетолеранција на глутен (имунолошка реакција на глутен) не значи дека нема да реагира на антиковид вакцина зошто истите не содржат глутен, па ајде нека се боцка, туку антиковид вакцините, било која, може да биде тригер (каписла) провокатор на имуна реакција што може да му наштети на мометалната добра под контрола здравствена состојба (целијакија), да има тригер имунолошка ситуација во некој непосакуван правец што никој не му гарантира со каква последица, ако се вакцинира со антиковид вакцина!
...ама што знае дете што е 100 кила, ќе дигне и ќе носи, јеби га!
Јас сум интолерантен на глутен и ги имам сите симптоми на целијакија, кога јадам бел леб особено. Немав никаков проблем со вакцините освен мала здрвеност на мускулот наредниот ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom