Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.325
Поени од реакции
11.164
Не ти требаат милиони за да добиеш лажен позитивен тест во време кога имаш илјадници лаборатории што прават тестови
Прилично активен беше тој период, беше и на утакмицата Барселона - Ѕвезда каде секако стотици луѓе се сликаа со него. Дури имаше и слика со мвп-то на натпреварот кој наредниот ден-два испадна дека е позитивен на ковид така да тука ви завршуваат глупостите дека приложувал лажни тестови..

Али ок продолжете да хејтате и да го оцрнувате, може ќе бидете среќни и qrот ќе ви порасне некој цм ако го депортираат наместо да се радувате ако играат сите од тројкава и гледаме интересна борба кој прв ќе стигне до 21 гренд слем
Ке пуштам солза…
Ко прво кога го скенираа кјуар кодот го даваше негативен за потоа магично да излезе позитивен со скроз различен сериски број
На таа пара смешно е да веруваш дека Ноле иде ред да чека у државна здравствена установа и тоа терминче без симптоми добил да се тестира


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.357
Поени од реакции
6.951
Нека го вратат и да се затвори темава. По можност и да се избрише од форумов.
 
M

Macedon1um

Гостин
Ке пуштам солза…
Ко прво кога го скенираа кјуар кодот го даваше негативен за потоа магично да излезе позитивен со скроз различен сериски број
На таа пара смешно е да веруваш дека Ноле иде ред да чека у државна здравствена установа и тоа терминче без симптоми добил да се тестира


Sent from my iPhone using Tapatalk
Има објаснување за тоа со кјуар кодот

Од преписката со цариниците во Австралија можеш да видиш и дека имал спремни тестови каде што јасно кажува дека има антитела. Али ок како што реков продолжете со либтардскава логика, ако не си вакциниран одма значи дека си антиваксер многу јака логика. Слобода на избор не смее да има никој
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
А можеше да го бојкотира прелесно и со тоа да искаже став револт шо и да е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.440
Од преписката со цариниците во Австралија можеш да видиш и дека имал спремни тестови каде што јасно кажува дека има антитела. Али ок како што реков продолжете со либтардскава логика, ако не си вакциниран одма значи дека си антиваксер многу јака логика. Слобода на избор не смее да има никој
Има слобода, никој немаше да го запре да си седи дома.
Таа држава си имаше однапред дефинирани правила за влез на вакцинирани и невакцинирани. Ако ги исполнуваш сите услови ок, ако не седи си дома и прескокни го турнирот.
Премногу избор е даден на сите, и премногу драматизирање прават познатите фаци.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Има слобода, никој немаше да го запре да си седи дома.
Јака слобода, навистина. Утре ако ти речат дека невакциниран не смееш да одиш на работа, дали имаш слобода да седиш дома и умреш за јадење? Дали е тоа изборот и имањето слобода?
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Дека вака не искажа став и револт :icon_lol:
Калкулантско педерче со балкански преварантски менталитет. Тоа докажа дека е. Не си прајте митови од него, ко посран голуб ќе заврши. А можеше другачие.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.440
Јака слобода, навистина. Утре ако ти речат дека невакциниран не смееш да одиш на работа, дали имаш слобода да седиш дома и умреш за јадење? Дали е тоа изборот и имањето слобода?
Имаш слобода да си најдеш друг работодавец :)
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Имаш слобода да си најдеш друг работодавец :)
Не, ако е донесен закон дека никаде не можеш да работиш невакциниран, каде е слободата на изборот? Ако не можеш во супермаркет да влезеш навакциниран, каде е слободата на изборот?

Фасцинантно е како повеќето луѓе на ситно ги распродаваат своите слободи. Јас сум вакциниран, па ги повикувам оние кои не се вакцинирани и не сакаат да се вакцинираат, да не го прават тоа.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.314
Поени од реакции
8.852
Јака слобода, навистина. Утре ако ти речат дека невакциниран не смееш да одиш на работа, дали имаш слобода да седиш дома и умреш за јадење? Дали е тоа изборот и имањето слобода?
Не дека е вистинско решение ама и тоа е земено во предвид, може слободно да се пријави на социјално и ќе зема некој долар за јадење.
Инаку еве јас лично бев уценет без вакцина нема работа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.440
Не, ако е донесен закон дека никаде не можеш да работиш невакциниран, каде е слободата на изборот? Ако не можеш во супермаркет да влезеш навакциниран, каде е слободата на изборот?

Фасцинантно е како повеќето луѓе на ситно ги распродаваат своите слободи. Јас сум вакциниран, па ги повикувам оние кои не се вакцинирани и не сакаат да се вакцинираат, да не го прават тоа.
Абе пиле, ти си ја имаш дадено слободата на повеќе места од што мислиш.
Како прво, кажи каков оперативен систем користиш на компјутер, а каков на телефон?
Колку пари си дал за развој на оупен сорс комјунити?
Каков е-маил користиш?
И тн и тн и тн.

Ако ти смета, излези надвор и протестирај. Додека не се сменат законите не си влегувај дома, а не да ми типкаш по цел ден на форумов од 20 акаунти, и да цимолиш како не било фер.
И крај краева што те заболе лично тебе за АУС? Ниту си таму, ниту ќе згазнеш во животот, а нив уште помалку им требаш.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Абе пиле, ти си ја имаш дадено слободата на повеќе места од што мислиш.
Како прво, кажи каков оперативен систем користиш на компјутер, а каков на телефон?
Колку пари си дал за развој на оупен сорс комјунити?
Каков е-маил користиш?
И тн и тн и тн.
Каква врска има ова со муабетот за слободата?
Автоматски споено мислење:

Ако ти смета, излези надвор и протестирај. Додека не се сменат законите не си влегувај дома, а не да ми типкаш по цел ден на форумов од 20 акаунти, и да цимолиш како не било фер.
И крај краева што те заболе лично тебе за АУС? Ниту си таму, ниту ќе згазнеш во животот, а нив уште помалку им требаш.
За Австралија навистина не ми е грижа, но загрижувачки е како лесно луѓето ја отфрлаат слободата било каде. Австралија е подрастичен пример затоа што очекуваш дека граѓани во држава во која толку време уживале слобода, би давале повеќе отпор кон одземањето на таа слобода. Не би очекувал да бидат толку субмисивни.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.440
Каква врска има ова со муабетот за слободата?
Има, како прво си ја продал целата своја приватност, а тука продаваш приказни за мали деца.
Колку пати си протестирал досега за било што во општеството каде што живееш?
Како си подобрил било какви услови, или си спречил некаков штетен закон?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom