Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.456
Поени од реакции
5.250
Австралиската компанија Рио Тинто е главниот виновник за протерување на Новак Џоковиќ од Австралија бидејки човекот отворено застана на страна на протестите против оваа фирма која треба да отвори рудник за Литиум во Србија:https://www.slobodnaevropa.org/a/pet-pitanja-rio-tinto-srbija/31290088.html
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Сеуште се шпекулира со причините, независно дали е алергија на глутен или нешто слично. Своето си го направил, медицински доказ приложил. Тој доказ поминал низ 2 комисии. :)

Мора да се даде писмено образложение зошто не се прифаќаат доказите. Во спротивно тоа е политика. :)
ne mora. nikoja drzava ne ti dava toa zasto si pravi eventualen dokaz za utre da bide tuzena. usmeno ti se soopstuva deka ne ti e odobren vlez ovoj pat, ako e rabotata polosa ti udiraat i crn pecat i tolku e. ne se dolzni ni da ti kazat deka mozes da se zalis, tvoe e da doznaes sto i kako i sto prava imas pogotovo ako ne si drzavjanin.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Австралиската компанија Рио Тинто е главниот виновник за протерување на Новак Џоковиќ од Австралија бидејки човекот отворено застана на страна на протестите против оваа фирма која треба да отвори рудник за Литиум во Србија:https://www.slobodnaevropa.org/a/pet-pitanja-rio-tinto-srbija/31290088.html
Да не е дека јадел чварки со ракија на пауза меѓу сетови?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
Сеуште се шпекулира со причините, независно дали е алергија на глутен или нешто слично. Своето си го направил, медицински доказ приложил. Тој доказ поминал низ 2 комисии. :)
А каков доказ добил, дека има целијакија? Целијакија не е контраиндикација за вакцинација.
И јас можам да добијам медицински доказ дека имам хипертензија, но дали хипертензијата кај мене е контраиндикација за вакцина? Не.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
А каков доказ добил, дека има целијакија? Целијакија не е контраиндикација за вакцинација.
И јас можам да добијам медицински доказ дека имам хипертензија, но дали хипертензијата кај мене е контраиндикација за вакцина? Не.
Сеуште се шпекулира за причините.

Не сум доктор, правник сум. Кога има тешка телесна или траума, се обраќам(е) до доктор или специјалист за наод или мислење, истиот се користи како доказ на суд. Така причините, со документите од двете независни комисии од една страна и од друга политичката одлука на граничарите ќе се најдат на суд. Судот ќе пресече, а може и да ги повика и самите специјалисти. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.335
Поени од реакции
40.143
Сеуште се шпекулира за причините.

Не сум доктор, правник сум. Кога има тешка телесна или траума, се обраќам(е) до доктор или специјалист за наод или мислење, истиот се користи како доказ на суд. Така причините, со документите од двете независни комисии од една страна и од друга политичката одлука на граничарите ќе се најдат на суд. Судот ќе пресече, а може и да ги повика и самите специјалисти. :)
што ќе презентира на суд? доказ од јутуб видео како "научник" докажува како глутен интолеранција влијае и вакцината не идат заедно?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.722
Поени од реакции
21.736
Инаку покрај Ѓоковиќ има руска тенисерка која не ја пуштаат зошто е вакцинирана со Спутник а не со Фајзер. После немало политика. (y)

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.333
Поени од реакции
21.811
Едноставно е. Австралија како суверенa држава може да пушти и не пушти кого сака. Нема да попушти со оглед што имаат смисла за суверенитет ете и свесно со Кина влагаат во конфликт, па за поединец од Србија/Монако ќе прават исклучок. Да се повлече е единствен начин со помала штета да излезе од ова. Ако оди по судови ќе добие и јавноста поголем увид од неговата болест во наводници. Па може тие што му дале документација да испаднат фејковци пишале погрешни извештаи и уште толку ќе се покаже дека балканските документи вредат нула, ако му се од Србија издадени. Како и да вртиш, тој може само да изгуби. Ако е до морално да победи ете во очите на Србите и дел од Македонците е веќе морален победник, иначе скоро во секоја друга држава вината му се префрла нему.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
што ќе презентира на суд? доказ од јутуб видео како "научник" докажува како глутен интолеранција влијае и вакцината не идат заедно?
Жално е...место да игра тенис се занимава со фејк њуз. Ова антивакерстово е тешка болест.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.333
Поени од реакции
21.811
Инаку покрај Ѓоковиќ има руска тенисерка која не ја пуштаат зошто е вакцинирана со Спутник а не со Фајзер. После немало политика. (y)
Ако таму не е признаена тогаш тоа е поред нивните правила. Тие ги прават, не се прават во Москва или на друго место.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Инаку покрај Ѓоковиќ има руска тенисерка која не ја пуштаат зошто е вакцинирана со Спутник а не со Фајзер. После немало политика. (y)

a od kaj znaeme dali sputnik e vakcina ili sveta voda? si ima procedura za edna vakcina da e akreditirana vo drzavata, sputnik postoi poveke od 2 god i ne predal adekvatna dokumentacija... kraj na prikaznata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom