Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Sega nie si sporime tuka bez kraj ama poslednovo nema kako da se zaobikoli ako se vospostavi deka e vistina.
Тоа не е дел од правилникот, дека морал да седи во карантин! Бараат да се достави позитивен тест од последните 6 месеци. Во одредени држави практично и нема повеќе карантини. Не живеат сите во најголемиот затвор во светот: Австралија.

Проблемот е во тоа што закаснил со доставувањето на доказот, колку што читам, по логика на нештата требало да се зарази до 10-ти! До тогаш требал да аплицира и заканил со апликацијата. Спорни се правилата на федерацијата, па и на законите на Викторија, каде сега Морисон се меша. Морисон е класичен давеник, нека спорат колку сакаат, тоне во анкетите, пропадна еден голем договор и пред себе има избори.

Самите мерки немаат медицинска оправданост, можеби имаат со новата квазимедицина која се промовира на секој чекор. Ако е негативен на сите тестови, притоа и прележал (независно кога), по кој критериум тој е опасност за јавното здравје? :)
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
243
Поени од реакции
921
Проблемот е лесно решлив, балкан опен само за антиваксери и србенди. Еве јас ќе ја направам маринадата за кенгурот, некој друг коалата ќе ја испечи, во позадина Miroljub Petrovic ќе раскажува како западот го украл тенисот пред 10 века од кај балканците.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Не се тракторите проблемот колку што србендата имаше години наназад лоши дрски неумерени изјави во медиумите и на теренот. Ова е само завршната сметка која ја добива.
Кој се тие дрски и неумерени изјави на Џокович? Може една да споделиш тука?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Сакам да ти кажам, медицински нелогични се мерките и ги има само кај вас, сеа за сеа.
Ако мислиш дека вашиве знаат што праат поише од останатите, провери ги бројките кај вас и у кина. Еден куп спортови и земји спроведуваа вакви меури за да се одржат настаните.
nasive se odgovorni za kaj nas a kinezite za u kina.

pravilata se tie. jasni se. ako gi ispolnuvas bujrum ako ne igraj na drugo mesto.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.930
Поени од реакции
17.753
nasive se odgovorni za kaj nas a kinezite za u kina.

pravilata se tie. jasni se. ako gi ispolnuvas bujrum ako ne igraj na drugo mesto.
Да де, затоа викам. Не се криви вашите, криви се овие што организираат турнир кај вас, со прилично луди правила.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Не се тракторите проблемот колку што србендата имаше години наназад лоши дрски неумерени изјави во медиумите и на теренот. Ова е само завршната сметка која ја добива.
istiot problem e i na forumot. u princip balkancite ne znaat kako da se odnesuvaat so zapadnjacite. nadal dojde kaza deka go razbira nole ama deka vo ovaa drzava narodot prosol dolgi karantini bla bla bla i deka treba da se prifatat lokalnite pravila....

nole zarazen se slikal so deca... abe idi ebi se, posle toa i da go pustat moze samo na seles da zavrsi... ovde veke se zbori da se bojkotiraat negovi natprevari, da mu se sviri pa i da go gagaat... epten kretenski poteg mu bese toa
Автоматски споено мислење:

Да де, затоа викам. Не се криви вашите, криви се овие што организираат турнир кај вас, со прилично луди правила.
ziveeme u ludo vreme u koe vo sporedba so britanija, francija i usa kade se drugite slemovi aus najdobro se snajde...
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
243
Поени од реакции
921
Можеше србов да си почути, да не крева галама, знаеме дека парите ќе му ги отвореа вратите за било каде невакциниран. Ама не, пошто курето сакаше да изиграва српски Исус, со неговата лајф каУч женичка и татко свети Сава, па и со вучичу педеру поддршка вау мау. Иако не ме бендисуваат некои мерки во Австралија, сепак ако сакаш таму да влезиш мора да си покажиш исправни документи. Се надевам ќе го вратат со торбичето на рамо, не му посакувам црн печат, отсекогаш ми бил како океј личност, ама балканското срање за немање култура и почит го оставаме заклучно со границата со унгарија или на гејтот пред качување во авион.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Место у Београџанка на втори кат да си ја вработи невестата, он и даде за право духовен гуру да му биде. Глупо мушко.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Да не се правиме до толку наудрени со калаши и такви слични работи. Повеќето на темава ги е гајле за Ѓоковиќ, повеќе нервира глупите правила што ги спроведуваат, што се нелогични и доаѓа ко еден вид иживување врз народот. 2022 има светско првенство, има сеуште голем број фудбалери што не се вакцинирани и сега тие не трба да играат пошто Катар може да бара задолжителна да се вакцинирани најверојатно и со 4та доза. Веќе има забрани и за двојно вакцинирани. Се работи за вакцина што не спречува ширење на вирус туку само штити од тешка слика и се наметнува масовно и "насилно" вакцинирање. Сега незнам за тебе ама мене ме таквото заболе за Катар, јас сакам да ги гледам репрезентациите со најсилен состав. Тоа што Австралија го направи ќе почнат и други земји да го прават.

Фино вака што се курчите дека живеете во земја со правила и се почитуваат колку и да се ретардирани. 100 000 случаи на ден, статистички прележан е позаштитен од вакциниран, логори за коронаши, чехињката пред месец прелегала и e далеку побезбедна ама aussie се радува на правилата. Повеќе ме нервира што ситуацијата оди кон тоа што цело време го трубеа теоритичарите на заговор и народот што толку лесно си се согласува на тоа.
jas sakam da gledam svetsko so publika sto pred se e bezbedno. sport u buble ne e sport. svetsko za mene ne e ronaldo ili mesi... ako ne ispolnuvaat uslovi repkite ke si najdat drugi igraci. eve rakomet ke imame evropsko, i tamu si ima protokoli koj gi diktira domakinot. isto e i ovde i vo qatar.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Место у Београџанка на втори кат да си ја вработи невестата, он и даде за право духовен гуру да му биде. Глупо мушко.
Веќе се избламира со глупоста, немаш потреба да ја повторуваш. Гледаш дека не ти врви ни кај оние кој го мразат Џокович. Батали, дај некоја друга тема.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
jas sakam da gledam svetsko so publika sto pred se e bezbedno. sport u buble ne e sport. svetsko za mene ne e ronaldo ili mesi... ako ne ispolnuvaat uslovi repkite ke si najdat drugi igraci. eve rakomet ke imame evropsko, i tamu si ima protokoli koj gi diktira domakinot. isto e i ovde i vo qatar.
И како двојно вакцинирани(најверојатно ќе им се бара минимум и еден бустер) ќе го направи безбедно кога се увиде дека тоа е самиот да се заштитиш и дека пак може да шириш зараза?
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Ок Ставре не умарај. Не сум тука да барам сродна душа и внимание ко тебе ебемти глупердата битолска.
Знам кој е Ставре, ама лаеш на погрешна грмушка. Не е секој оној кој може да состави сложена реченица на форумот Ставро.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
И како двојно вакцинирани(најверојатно ќе им се бара минимум и еден бустер) ќе го направи безбедно кога се увиде дека тоа е самиот да се заштитиш и дека пак може да шириш зараза?
toa e do qatar. isto ko sto ova e so aus.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Многу јако. Слободно пријави кај надлежните ако мислиш дека сум дупли профил, сигурно има начин да проверат. Не е секој што ќе те дигне на клоци Ставро. Знам дека имаш уплав, ама гледаш дека јас не касам и не навредувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom