Какви патики носите?

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Vkusovite se razlikuvaat i ne mozam da komentiram mnogu okolu toa. Samo ne mozam da se zamislam vo glomazni patiki, kosarkarski tip ete kako nekoi sto postiravte pa i ne bi znael so sto da gi kombiniram osven so trenerki?
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.195
Не се добри за рамни стапала - од искуство.
Од мое искуство оваа година првпат зедов Скечерс(Arch Fit моделот) и е најудобната патика што ја имам носено.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Од мое искуство оваа година првпат зедов Скечерс(Arch Fit моделот) и е најудобната патика што ја имам носено.
На повеќето им се Ок, ама кај мене не се погоди... Јас сум со рамни стапала и досега само Nike Downshifter ми се погодиле.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
За овој дел што го напиша ќе ти кажам само : Ако немаш набиено кондиција во средно со мартинки, сега (предпоставувам си над 25 год) многу тешко. Пред некоја недела кога беа тоа дождовите мартинка облеков после 3 години и сосема малце имав мака затоа што во тинејџ деновите секој ден 4-5-6 год по ред носев 4 кг чизма на секоја нога и тогаш овие маки ги поминав. Така што или дади им шанса со тоа што ќе пешачиш кратки дистанци и полека ќе ги навикнуваш нозете, особено зглобовите.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Vkusovite se razlikuvaat i ne mozam da komentiram mnogu okolu toa. Samo ne mozam da se zamislam vo glomazni patiki, kosarkarski tip ete kako nekoi sto postiravte pa i ne bi znael so sto da gi kombiniram osven so trenerki?
Може и на фармерки да се носат. Посебно олд скул кошаркарските патики кај кои доминира црната боја.
Јас сакам кога носам патика да осеќам дека носам нешто. Имам старки и кога ги носам нив се осеќам како по чорапи да сум излезен :)
Добра работа кај кошаркарските патики од минатото е што се направени од кожа (ако имаш среќа да начекаш) или барем вештачка кожа и многу сунѓер внатре, за скопските зими идеално.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Може и на фармерки да се носат. Посебно олд скул кошаркарските патики кај кои доминира црната боја.
Јас сакам кога носам патика да осеќам дека носам нешто. Имам старки и кога ги носам нив се осеќам како по чорапи да сум излезен :)
Добра работа кај кошаркарските патики од минатото е што се направени од кожа (ако имаш среќа да начекаш) или барем вештачка кожа и многу сунѓер внатре, за скопските зими идеално.
Од џорданки носам само едни скроз црни со бел ѓон. Сите останати се или премногу спортски или апла зумерско гадни. Како и да е тешки се за комбинирање со фармерки и џемпер или кошула - кежуал.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Може и на фармерки да се носат. Посебно олд скул кошаркарските патики кај кои доминира црната боја.
Јас сакам кога носам патика да осеќам дека носам нешто. Имам старки и кога ги носам нив се осеќам како по чорапи да сум излезен :)
Добра работа кај кошаркарските патики од минатото е што се направени од кожа (ако имаш среќа да начекаш) или барем вештачка кожа и многу сунѓер внатре, за скопските зими идеално.
Mnogu skromno od tvoja strana sto ne se flexna so tvojata visocina. :) Toa isto e biten faktor za pulling off glomazni-kosarkarski. Go sfakam muabetot na @Staufer i mene mi se teski za kombinacija no so visocinava isto ne sum se osudil da zemam jordan 4 recimo ama i mnogu meko se oblekuvam takogje za da se vklopat.

Koga sme kaj 4ka brat mi mi naraca no ne najdov svetli, eve sto iznaslikav za nego a cenite ne bea poveke od 90eu za nikoi osven tie na @1307 koi se gledaat na edna slika i se 115.


Na kraj gi zedov ovie koi bea 80-100 zavisno od bojata i mislam deka ova e kompromisot do kaj bi idel od 0 do jordan 4. :D


Inace sum nosel i postuem starki. Nesto sto nikogas ne bi nosel a se ubijaa po waiting lists tuka e Sambata od Adidas.

Spomnuvam ceni bidejki za primer otvoriv NB 550 na buzz bea preku 10k dodeka tuka bea smesni 65eur… wtf
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.681
Поени од реакции
38.868
вакви патики оние раперчиња носат обично што нон стоп се у дукс и протурени фармерки. Што уште практицираат мода од 2006та. А па Тимберленд хипстери со карирани кошули и бради шо носат.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.257
Поени од реакции
7.949
вакви патики оние раперчиња носат обично што нон стоп се у дукс и протурени фармерки. Што уште практицираат мода од 2006та. А па Тимберленд хипстери со карирани кошули и бради шо носат.
Nema poudobno od duks i shiroki farmerki, e sea skechers shto nosam namesto kosharkarski patiki toa e drugo. :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Inace sum nosel i postuem starki. Nesto sto nikogas ne bi nosel a se ubijaa po waiting lists tuka e Sambata od Adidas.
Самбата ја носат Кардашијанките и компанија. Затоа се толку скапи. Башка што веќе не се прават со кожа од кенгур туку со крајва кожа бидејќи владата на Австралија забранила да се продава кожа од кенгур за изработка на чевли пред десетина години.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom