Какви патики носите?

Член од
11 април 2023
Мислења
1.640
Поени од реакции
4.762
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Дали знае некој каде би можел да најдам Adidas Samba патики?

Насекаде се распрашував, некој ги фатиле кога донесоа роба во ограничена количина по моловиве. Блиски луѓе што работат во Адидас категорично ми имаат кажано дека таа достава им била еднаш во 9 месеци и којзнае кога за нова, бидејќи сме пример за банана држава ништо чудно за година да стигнат.

Има ли членови што имаат нарачувано од продавници надвор од Македонија со добра услуга и можеби што нема да ја преплатам 400-500 евра таа патика со царина и достава и што ти не?

Во принцип скоро сите Samba модели им вриштат од перфекција.

s-l1200.jpg
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Дали знае некој каде би можел да најдам Adidas Samba патики?

Насекаде се распрашував, некој ги фатиле кога донесоа роба во ограничена количина по моловиве. Блиски луѓе што работат во Адидас категорично ми имаат кажано дека таа достава им била еднаш во 9 месеци и којзнае кога за нова, бидејќи сме пример за банана држава ништо чудно за година да стигнат.

Има ли членови што имаат нарачувано од продавници надвор од Македонија со добра услуга и можеби што нема да ја преплатам 400-500 евра таа патика со царина и достава и што ти не?

Во принцип скоро сите Samba модели им вриштат од перфекција.

Прегледај го приврзокот 393825
The shoe was first produced in 1949 to enable football players to train on icy, hard ground (hence the suction design on the gumsole).

Кој и да одбира што ќе се продава во Македонија од адидас патики има чуден вкус. Јас сум среќен што начекав T-Mac 1 и adidas zx 10000.
Со среќа во потрагата по Самба ;)
Лично, not my cup of tea, инаку ќе барав и јас :)
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.945
Поени од реакции
1.824
Дали знае некој каде би можел да најдам Adidas Samba патики?

Насекаде се распрашував, некој ги фатиле кога донесоа роба во ограничена количина по моловиве. Блиски луѓе што работат во Адидас категорично ми имаат кажано дека таа достава им била еднаш во 9 месеци и којзнае кога за нова, бидејќи сме пример за банана држава ништо чудно за година да стигнат.

Има ли членови што имаат нарачувано од продавници надвор од Македонија со добра услуга и можеби што нема да ја преплатам 400-500 евра таа патика со царина и достава и што ти не?

Во принцип скоро сите Samba модели им вриштат од перфекција.

Прегледај го приврзокот 393825
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
141
Поени од реакции
144
Дали знае некој каде би можел да најдам Adidas Samba патики?

Насекаде се распрашував, некој ги фатиле кога донесоа роба во ограничена количина по моловиве. Блиски луѓе што работат во Адидас категорично ми имаат кажано дека таа достава им била еднаш во 9 месеци и којзнае кога за нова, бидејќи сме пример за банана држава ништо чудно за година да стигнат.

Има ли членови што имаат нарачувано од продавници надвор од Македонија со добра услуга и можеби што нема да ја преплатам 400-500 евра таа патика со царина и достава и што ти не?

Во принцип скоро сите Samba модели им вриштат од перфекција.

Прегледај го приврзокот 393825
Во Sizer, East gate
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Во Sizer, East gate
Случајно поминав пред 3-4 недели и воопшто не сум знаел дека постојат, знам дека беше The Athletic Foot и не очекував дека би имало такво нешто таму ниту пак нешто онлајн имаат реклама.

На моја среќа како влегов накај Адидас гледам одма до нив Sizer.

Ги немаше тие плавите ама сепак имаше мошне интересен избор за разлика од другиве продавници што доставуваат Адидас.

На крај си ја земав класиката и едноставно презадоволен.

Samba_OG_Shoes_White_B75806_01_standard.jpg
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
141
Поени од реакции
144
Случајно поминав пред 3-4 недели и воопшто не сум знаел дека постојат, знам дека беше The Athletic Foot и не очекував дека би имало такво нешто таму ниту пак нешто онлајн имаат реклама.

На моја среќа како влегов накај Адидас гледам одма до нив Sizer.

Ги немаше тие плавите ама сепак имаше мошне интересен избор за разлика од другиве продавници што доставуваат Адидас.

На крај си ја земав класиката и едноставно презадоволен.

Прегледај го приврзокот 397359
Класика, и јас сакав бели ама немаше број за мене и си фурам црни купени од ДропИн. Иначе да, Сајзер е отворено на местото од ТАФ, ги имаат скроз истите работи само под друго име
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
И да ја заокружиме годината уште еден adidas на нога.
adidas Crazy 8 Team Orange, денес од Sizeer.
1703695182007.png

Се уште би сакал да ги купам во оригиналната боја Црни со бели линии, ама и овие ќе ги биде :)
Интересно, патиките што највеќе ги сонував, овие и Џорданки 12 ги купив во верзија со превртена кожа :)
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.815
Поени од реакции
10.748

Kajgana Shop

На врв Bottom