Какви патики носите?

Член од
25 септември 2023
Мислења
111
Поени од реакции
119
Носам Champion од SportVision веќе 3 години по ред разни модели,сакам да си купам Adidas Terrex, 5600 некако не ми се дава, мислите ли дека треба да си ги купам. Ем ги сакам ем не ми се даваат пари.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Носам Champion од SportVision веќе 3 години по ред разни модели,сакам да си купам Adidas Terrex, 5600 некако не ми се дава, мислите ли дека треба да си ги купам. Ем ги сакам ем не ми се даваат пари.
Не знам, во последно време Адидас скренаа малку…
Терекс налепница ставаат кај ќе им падне на памет! Чист маркетинг!

Јас имам зимски чевли, ниски, повеќе како комбинација чевла/патика ама пак зимска чевла со крампони.. терекс веќе 4-5 години…

Ретко ги носам, обично 10-20 пати преку зима па затоа и не ги мењам, како нови се.
Ама кога гледам денес Терекс на што се стои.. смеа ме фаќа!
 
Член од
25 септември 2023
Мислења
111
Поени од реакции
119
Не знам, во последно време Адидас скренаа малку…
Терекс налепница ставаат кај ќе им падне на памет! Чист маркетинг!

Јас имам зимски чевли, ниски, повеќе како комбинација чевла/патика ама пак зимска чевла со крампони.. терекс веќе 4-5 години…

Ретко ги носам, обично 10-20 пати преку зима па затоа и не ги мењам, како нови се.
Ама кога гледам денес Терекс на што се стои.. смеа ме фаќа!
A као патика за outdoors шо мислиш?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
A као патика за outdoors шо мислиш?
Уф…
Последно време избегнувам Адидас. Последните, едни ефтини ми се скинаа за 6 месеца!
Некој што носи такви подобро да каже место мене..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Јас пред некое време купив стар модел од Терекс за 6000 денари и сум многу задоволен, одев на Водно со нив, ги носам и на работа, задоволен сум што ги купив.
Кога станува муабет за пари, оваа година до сега потрошив 26.000 денари за 4 пара патики, 3 адидас и едни џорданки, така да нема да коментирам за твоето трошење пари.
Ако имаш кредитна картица стави ги на кредитна картица на рати, ако немаш 6000ки на лагер да ги дадеш одеднаш.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.065
Поени од реакции
12.592
^^Да му го имам паметот на ова дегенчево што мисли дека е многу интересно што ги постира едни исти патики постојано,барем на едно месец дена, мислам дека ќе се преродам.
Амеба е комплицирано суштество за оваа дебилчина од лик!
Демек бил мангуп он, нонстоп праи нови акаунти и со тоа го надиграл системот.
Класичен имбецил!
пс.
Админи дај аман заман не му ги бришете овие смрдени патики,остајте нека си ја еба мајката!
ппс.
Бан на IP адреса би било супер решение ако е возможно.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Носам Champion од SportVision веќе 3 години по ред разни модели,сакам да си купам Adidas Terrex, 5600 некако не ми се дава, мислите ли дека треба да си ги купам. Ем ги сакам ем не ми се даваат пари.
Овие да не ги гледаше?
Screenshot_20230929-110501_Chrome.jpg

Ме интересира ако имал некој вакви или слични Терекс, како се покажани? Мислам вреди за понудава да се размисли. Не сакав скроз црни да земам ама па овие се Адидас си викам вреди за оваа цена. Немам чизми купено 7-8 год. Ми треба чизма универзална што би ја носел испод 0 степени насекаде, било низ град, работа или планина во снежни услови, не да пешачам во пола метро снег туку рекреативно пример до Крушево...
 
Член од
25 септември 2023
Мислења
111
Поени од реакции
119
Овие да не ги гледаше?
Прегледај го приврзокот 392396

Ме интересира ако имал некој вакви или слични Терекс, како се покажани? Мислам вреди за понудава да се размисли. Не сакав скроз црни да земам ама па овие се Адидас си викам вреди за оваа цена. Немам чизми купено 7-8 год. Ми треба чизма универзална што би ја носел испод 0 степени насекаде, било низ град, работа или планина во снежни услови, не да пешачам во пола метро снег туку рекреативно пример до Крушево...
Не не не брат јас патика гледав ниска. Инаку препорака за чизма у зимски услови и урбано и планина и снег... 2900 денари имаш Кандер у SportVision, ако сакаш нешто поскапо 7-8000 тогаш Iowa, McKinley, зависи дали сакаш да ставаш дерези па какви дерези автоматски полу-автоматски, ако пак имаш поголем буџет земи си LaSportiva и долги години нема да видеш зима. Моја препорака ти е да си земеш Кандер, ем ефтино ем квалитетно сам ќе си видиш ти тоа. Водоотпорни се тестирани со дупла постава, имате обичен ѓон ама ко на гума од крос е долу, не лизга. Овие поскапите имаат вибрам ѓонови не ти треба тоа сега за сега.
Автоматски споено мислење:

Инаку и овие да ги земеш Адидас Терекс Фроузтрак нема да згрешиш.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.733
Поени од реакции
9.800
Немам појма дали ги има во МК, ама за водоотпорни, топли, зимски чизми од искуство би препорачал Sorel. 2 зими поминав со нив на -20C, метар ипол снег, мраз, па кога ќе се стопи мразот преку езерца одиш...ниту гребнатинка, ниту еднаш чорап влажен.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Не не не брат јас патика гледав ниска. Инаку препорака за чизма у зимски услови и урбано и планина и снег... 2900 денари имаш Кандер у SportVision, ако сакаш нешто поскапо 7-8000 тогаш Iowa, McKinley, зависи дали сакаш да ставаш дерези па какви дерези автоматски полу-автоматски, ако пак имаш поголем буџет земи си LaSportiva и долги години нема да видеш зима. Моја препорака ти е да си земеш Кандер, ем ефтино ем квалитетно сам ќе си видиш ти тоа. Водоотпорни се тестирани со дупла постава, имате обичен ѓон ама ко на гума од крос е долу, не лизга. Овие поскапите имаат вибрам ѓонови не ти треба тоа сега за сега.
Автоматски споено мислење:

Инаку и овие да ги земеш Адидас Терекс Фроузтрак нема да згрешиш.
Абе какви дерези чоек, пребарував на Гугле да видам што е тоа :pos:. Инаку тие Кандер што ги спомна, изгледаат ок, само што нема броеви ни во SportVision, ни во SportReality. Носам ударна бројка, 43. Утре ако има од Адидасов број 43&1/3 да пробам да видам како се, може и да земам.
 
Член од
25 септември 2023
Мислења
111
Поени од реакции
119
Абе какви дерези чоек, пребарував на Гугле да видам што е тоа :pos:. Инаку тие Кандер што ги спомна, изгледаат ок, само што нема броеви ни во SportVision, ни во SportReality. Носам ударна бројка, 43. Утре ако има од Адидасов број 43&1/3 да пробам да видам како се, може и да земам.
оууу чекај бе, заборавив да ти кажам. SportVision имаат Кандер само во зимен период, а да си видиш ти McKinley во Intersport, ама иди им директно во продавница. Ем модерен планинар ќе бидеш со McKinley
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.815
Поени од реакции
10.749
Да препорачате обувки за активно одење? Потребни ми се за кога одам некаде на шетање и постојано сум на нога. Да бидат донекаде стилски но и комфортни. Буџет, околу 4500денари.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.828
Поени од реакции
39.137
Да препорачате обувки за активно одење? Потребни ми се за кога одам некаде на шетање и постојано сум на нога. Да бидат донекаде стилски но и комфортни. Буџет, околу 4500денари.
Само Скечерс, најудобна патика. Сите модели им се добри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom