Какви патики носите?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.406
Поени од реакции
79.344
Самбата ја носат Кардашијанките и компанија. Затоа се толку скапи. Башка што веќе не се прават со кожа од кенгур туку со крајва кожа бидејќи владата на Австралија забранила да се продава кожа од кенгур за изработка на чевли пред десетина години.
Кога тепаше Пет Кеш на Вимблдон, пред многу години, се појавија тука неговите патики Диадора, од кенгурска кожа. Се заебав значи тогаш што не ги купив. Сеа никад нема више патики од кенгур да видиме. Шта више, мислам дека наскоро ќе има само патики од вештачка кожа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.830
Поени од реакции
39.140
не сакам да генерализирам али понеудобна патика од Адидас немам носено. Земав некои таму 2012та, патикиве беа фиксни, не се виткаа, ѓонот беше како камен, и ме убиваа у нозете и жуљеви дури ми вадеа. И од тогаш више никад тоа ѓубре него земам.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
143
Поени од реакции
145
не сакам да генерализирам али понеудобна патика од Адидас немам носено. Земав некои таму 2012та, патикиве беа фиксни, не се виткаа, ѓонот беше како камен, и ме убиваа у нозете и жуљеви дури ми вадеа. И од тогаш више никад тоа ѓубре него земам.
Jас истото мислење го имам за Џорданки. Само едни имам пробано не ми текнува на модел и го имав истото искуство, незнам дали им треба огромен break in period или не ама буквално ѓонот не се виткаше. Сепак се патики за кошарка, како да се жалам дека копачките не ми се удобни на асфалт. Ама скроз имам разбирање за филмот > удобноста, такада разбирам зошто се толку популарни. А Самбата можда ја популаризираја повторно Карадашијани меѓутоа јас кога ќе ја ставам на нога ја ставам бидејќи ми буди чуство како да сум Англиски фудбал фанатик а не Карадашијан хаха. Самбата е легендарна како силуета нека зборуваат што сакаат. Има поголема историја од цел Најк.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.229
Поени од реакции
21.499
Zavisi od patikata i kvalitetot. Mene tesko mi odi pretezno so Puma. Adidas nema problem ete momentalno nosam podolgo vreme Continental 80. Odlicni se.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.353
Поени од реакции
7.430
не сакам да генерализирам али понеудобна патика од Адидас немам носено. Земав некои таму 2012та, патикиве беа фиксни, не се виткаа, ѓонот беше како камен, и ме убиваа у нозете и жуљеви дури ми вадеа. И од тогаш више никад тоа ѓубре него земам.
Шангајки земи си, кинески се :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.830
Поени од реакции
39.140
Моите не одат во Скопје, ама ти можеш таму да ја исполниш твојата желба да ти пресадат кинеска вагина.
Ќе дојдам на повик не е проблем, може и сестри, братучетки што и да имаш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489


Ова им е втора година како ги носам, вредат за секој цент.
Jeп, одлична патика. Јас ја имам верзијата со вештачка кожа наместо балистик најлон. Оригинално ги купив за на Водно, ама оваа зима како ме имаат спасено за на работа. Ќе купам уште еден пар, само ќе почекам да ги ставав на попуст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom