Фудбалски/трансфер дискусии

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
1.537
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
На толку проблеми во клубов, уште ова ни фалеше. Како ли ќе заспијам сега....

И тоа после изјава дека Пике е најдобар дефанзивец во светот.
Televisa faking presenta
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Реално Матич го искористивме и беше топ играч за Јунајтед, едино нешто што ми е криво што Мата има изиграно 5 утакмици кај што требаше да игра.


А чим сме на буцкање уклучени, среќно со штоперите догодина. Може да си го купите зимски прелазен Мекгваер да ве опраи :)
Мата да беше игран како 10ка наместо крило че имаше многу повеќе успех и за него и за тимот.
Штета што се најде во јунајтед со потеошени менаџери и тактички тремки.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Au Stealth aval da ti e za analizata. Fundirana. Najjak del mi e ovoj:
Јас да сум Кан - денес би му кажал на Левандовски дека со секоја наредно јавно кукање - цената за трансфер му се зголемува за 5 милиони.

Zatoa ne si ni Kahn ni na mestoto od Kahn.

Uste ne si ja sfatil situacijata na Baern. Amaterski potezi godini unazad poleka no sigurno ke ve simnat od vrv ete vo LS vekje pocna erozijata i tuka nema da zapre. Ne e toa majka Tereza da gi sitnes najdobrite igraci. Kroos 25m, Thiago 25m, Alaba bez pari, Süle bez pari, Tolisso bez pari. Lewa mrci so site sili saka da si odi. Smej se ti na drugi ama na tie sto se smees si go pozlatuvaat sekoje zaminuvanje na vazen igrac. Baern ima srekja sto seuste se finansiski tolku nadmokni vo Germanija da bese Anglija so ovie potezi odma ke ve snemase. Aj sto ne znajte da prodavate ama i kupuvanjeto slabo vi odi. Nagelsmann 25milki. Sabitzer? Ne e material za Baern. Nübel? Em Neuer se naluti em nikogas ne zaigra Nübel. Rocca, Saar? Hernandez 80m? Srekja sto seuste crpite od igraci kako Neuer, Kimmich i Müller ama i niv koga togas im se broeni denovite. Lewa pocna vekje, toj vi bese zivotna garancija sive godini. Teski godini sledat.
Автоматски споено мислење:



Baern ima eden problem. Nema zamena za Lewa. Sakaat edna godina da mu prodolzat dogovor so cel vgodina da najdat zamena i ako ne najdat za dve godini makar bez pari da go pustat. Ova e najloso scenario za Baern, da go dadat makar i za 40m EUR nema da najdat soodvetna zamena. Bukvalno so spusteni gakji gi naceka Lewa ne spremni.
Автоматски споено мислење:


Skupo e materialot od Dortmund, sega Lajpcig se na red. Nisto cudno vgodina i cel klub da go zemat.
Ова се најглупите работи што сум ги прочитал на форум.


Јас да ти кажам нешто тука едноставно за да сватиш каков клуб е Баерн.
Никој не е над клубот
Ефенберг , Кан , Лизаразу , Сањол , Шол , Балак , Лука Тони , Елбер , Лам , Швајни , Боатенг , Крос , Алаба , Рибери , Робен... јас што сум ги гледал
Овие играчи во прајмот биле топ3 на својата позиција , некои завршиле кариера , некој си отишле , некој остарале , некој ова некој она не е битно на крај секогаш Баерн наоѓа решение за се.

Проблемот во Баерн е влијанието на Ули Хенес и доаѓањето на Салихамиџич.
Неможе спортски директор да биде ТРЕНЕР и да му кажува на тренерот кој колку треба да игра и да му носи играчи.
Сите срања во Баерн почнаа он кога дојде.
Затоа и Флик си отиде , затоа што му носеа играчи и немаше право на збор.
6 титули им донесе и му ја раштимаа цела екипа каде што од буквален циркуз под Ковач , направи строј од екипа.
Го донесе Хернандез и ја ЕБА цела хиерархија во Баерн во однос на плати која колку толку се нормализира после киксот со Марио Геце.Да не бидам лошо сватен он е врв за мене , ама од старт 18 милки не ме јеби.Затоа имаше проблем со Алаба , Горецка и Коман.
Затоа и Суле бараше повеќе од што заслужува.
Затоа и Гнабри сега бара повеќе од 100 % поголема плата од сегашната.

Левандовски - двете страни се еднакво криви и не знам како би завршило тоа..
Првата причина е Захави , уште од предходниот договор се разгореа страстите.
Втората е Халанд
Јас зборев уште од јануар дека има големи шанси да дојде во Баерн затоа што уште од тогаш се гураше работата за него , неколку пати е пробувано.2 недели пред да биде официјално играч на Сити излезе од нигде никаде инфо дека бил кај Брацо дома околу можен трансфер.
За мене лично најпаметно е да си оди Лева , од причина што го удри Ballon D'or во глава и премногу е пасивен на теренот.Личните статистики чим доаѓаат на преден план , време е да си одиш бате.. не е истиот од пред 1-2 години дефинитивно.
Да не се заборави дека во Дортмунд беше само една одлична 9ка во тоа време, а во Баерн стана еден од најдобрите на сите времиња на таа позиција.Значи во БАЕРН

Да се вратам на Брацо:
Сезонава што иде му е клучна , или ке се присобере и ке си ја брка работа како спортски директор и ке си ги распознава границите или ДАС ВИДАЊА.Затоа и излагоа шпекулации на Билд околу ова.
Друго , работата му виси исто од тоа што ке направи Нагелсман сезонава , затоа што ради него си отиде тренер што беше високо вреднуван во клубот и што остави зад себе 8 титули во 2 сезони.
Сезонава е катастрофална за клубот внатрешно , без разлика јавно што не се призна тоа , затоа и сега мајчиниот е ангажиран околу трансфери.

Ова не се форумски муабети , прочитани па прекажани , ова се работи што ги знам од член што е многу време во клубот и што е на секој јавен или затворен собир или расправа што управата ја има со членството.

EDIT:

Заборавив да ти реплицирам и на замената за Левa
Sebastien Haller
Само и тука има еден проблем што и Борусија Дортмунд има замешано прсти и сега со овој циркиз со Лева може да го лапнат пред Баерн да проба нешто.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.147
Поени од реакции
35.193
Дневна доза просечни кладионичар. Сè има на сликава!

Доле е по износени кратки панталони со џебови од страна и јапанки, точакот со корпа напред му е потпрен пред влез у кладилница, на брзина пишува едно ливче за 30 денари, иде на зелен пазар со список од жена му, успат застанува у Стара Липа седнува со рандом старци пие жолта и зборат за дневно политички теми, пред затварање на пазарот купува по 3 патлиџани и 2 краставици, едвај си доаѓа дома, ливчето веќе одамна не му е во игра, го бутнала првата 1.40 коеф. жена му се дере по дома дека се одрал од ракија, мува не го лази, нареден викенд истото би го направил. :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
14 000 класи послаб од Левандовски.
Da, ali realno osven dva-trojca site se poslabi od Lewa.
Автоматски споено мислење:

Ова се најглупите работи што сум ги прочитал на форум.


Јас да ти кажам нешто тука едноставно за да сватиш каков клуб е Баерн.
Никој не е над клубот
Ефенберг , Кан , Лизаразу , Сањол , Шол , Балак , Лука Тони , Елбер , Лам , Швајни , Боатенг , Крос , Алаба , Рибери , Робен... јас што сум ги гледал
Овие играчи во прајмот биле топ3 на својата позиција , некои завршиле кариера , некој си отишле , некој остарале , некој ова некој она не е битно на крај секогаш Баерн наоѓа решение за се.

Проблемот во Баерн е влијанието на Ули Хенес и доаѓањето на Салихамиџич.
Неможе спортски директор да биде ТРЕНЕР и да му кажува на тренерот кој колку треба да игра и да му носи играчи.
Сите срања во Баерн почнаа он кога дојде.
Затоа и Флик си отиде , затоа што му носеа играчи и немаше право на збор.
6 титули им донесе и му ја раштимаа цела екипа каде што од буквален циркуз под Ковач , направи строј од екипа.
Го донесе Хернандез и ја ЕБА цела хиерархија во Баерн во однос на плати која колку толку се нормализира после киксот со Марио Геце.Да не бидам лошо сватен он е врв за мене , ама од старт 18 милки не ме јеби.Затоа имаше проблем со Алаба , Горецка и Коман.
Затоа и Суле бараше повеќе од што заслужува.
Затоа и Гнабри сега бара повеќе од 100 % поголема плата од сегашната.

Левандовски - двете страни се еднакво криви и не знам како би завршило тоа..
Првата причина е Захави , уште од предходниот договор се разгореа страстите.
Втората е Халанд
Јас зборев уште од јануар дека има големи шанси да дојде во Баерн затоа што уште од тогаш се гураше работата за него , неколку пати е пробувано.2 недели пред да биде официјално играч на Сити излезе од нигде никаде инфо дека бил кај Брацо дома околу можен трансфер.
За мене лично најпаметно е да си оди Лева , од причина што го удри Ballon D'or во глава и премногу е пасивен на теренот.Личните статистики чим доаѓаат на преден план , време е да си одиш бате.. не е истиот од пред 1-2 години дефинитивно.
Да не се заборави дека во Дортмунд беше само една одлична 9ка во тоа време, а во Баерн стана еден од најдобрите на сите времиња на таа позиција.Значи во БАЕРН

Да се вратам на Брацо:
Сезонава што иде му е клучна , или ке се присобере и ке си ја брка работа како спортски директор и ке си ги распознава границите или ДАС ВИДАЊА.Затоа и излагоа шпекулации на Билд околу ова.
Друго , работата му виси исто од тоа што ке направи Нагелсман сезонава , затоа што ради него си отиде тренер што беше високо вреднуван во клубот и што остави зад себе 8 титули во 2 сезони.
Сезонава е катастрофална за клубот внатрешно , без разлика јавно што не се призна тоа , затоа и сега мајчиниот е ангажиран околу трансфери.

Ова не се форумски муабети , прочитани па прекажани , ова се работи што ги знам од член што е многу време во клубот и што е на секој јавен или затворен собир или расправа што управата ја има со членството.

EDIT:

Заборавив да ти реплицирам и на замената за Левa
Sebastien Haller
Само и тука има еден проблем што и Борусија Дортмунд има замешано прсти и сега со овој циркиз со Лева може да го лапнат пред Баерн да проба нешто.
Druze aj sto konkretno e glupo izkazi se vaka opsto ne bidujt.

Nikoj ne e nad klub moze sekoj klub da kaze od sebe. I Wazke rece Haaland bese 2,5 godini a klubot e postar od 110 godini. Inace za problemite sam si kaza. Hasan, ama ne samo toj. Se skratija parite i toj nema mnogu prostor za transferi i plati. Ama i ne bilo odamna vaka godina po godina da se gubat igraci bez pari ili za niski pari.

Kako i da e, so Lewa zaebaa rabota. Mozese da se izbegne ama sega ne se vo zavidna situacija.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom