Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
nekogas na serijata mora da i dojde kraj..

Nego daj kazi igraci za vecer
Za igraci uste nezz, ama Bucks pobeda so hendikep osnovniot -10.5 mora da odi, protiv Oklahoma.
Vo serija se od 5 porazi Bucks, izgubija pred nekolku dena tokmu i od Oklahoma.
Vecerva mislam deka ke gi rasturat. Blowout kje im napravat. -10.5 treba lesno
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Za igraci uste nezz, ama Bucks pobeda so hendikep osnovniot -10.5 mora da odi, protiv Oklahoma.
Vo serija se od 5 porazi Bucks, izgubija pred nekolku dena tokmu i od Oklahoma.
Vecerva mislam deka ke gi rasturat. Blowout kje im napravat. -10.5 treba lesno
Без навреда, ама смешна ми е малце логикава, типична коцкарска :D

Медведев е во серија на победи - мора да продолжи серијата

Бакс се во серија на порази - мора да се прекине серијата
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Plus Horford nema da igra za Oklahoma vecer, dosta biten igrac im e.
Автоматски споено мислење:

Potocno drug centar nemaat osven Horford, ke gi zgazi pod kosh Anteto.
Автоматски споено мислење:

Без навреда, ама смешна ми е малце логикава, типична коцкарска :D

Медведев е во серија на победи - мора да продолжи серијата

Бакс се во серија на порази - мора да се прекине серијата
Ne rekov deka ke ja prodolzi serijata...
Tuku ne mi se igra protiv nego vo serija e od 20 shto e sepak Top brojka, 20 pobedi po red ima vrzano.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Немам време да пишувам анализи, од хокеј за попладнево овие ми фатија око.

Karpat Winner (Incl. Overtime and Penalties) 1.53
Mountfield HK Winner (Incl. Overtime and Penalties) 1.84
Adler Mannheim Winner (Incl. Overtime and Penalties) 1.50
HC Pardubice - Ocelari Trinec Total (Incl. Overtime and Penalties):Over 4.5 1.40

Вкупно 5.91 коеф (yonibet), нека трчаат на 22 евра :)
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
1.90 на Џокович е еден од најчудните коефициенти што ги имам видено у последно време у тенисот. У каква сака форма нека е Медведев сепак е ГС финале и игра против убедливо најдобриот тенисер у последните 5-6 години.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.119
Поени од реакции
8.910
ne ocekuvav 1.9 da stavat na djokovic.
ocekuvav max 1.7-1.8, posto imase 1.5 za sampion pred polufinale.
interesno na medvedev bese 1.4 da tepa so cicipas, a 3.20 za sampion pred polufinale. go staviv na sitno na 3.2 izgledase interesna ponuda.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Се додека на тенис се кладите пошо МОРАЛ ДА ТЕПА, пошо БРКАЛ РЕКОРДИ, ништо нема да фатите. Дали вие сте ги гледале мечевите помеѓу Ноле и Медведев на тврда подлога? Свесни сте дека Русинов е ужасен меч ап за него, дека пре би избрал со Надал и Федерер комбинирано да игра отколку со него. Разорен сервис, преподвижен за висината, ѕид од основна линија на кој не можеш винер да му закачиш, рамни удари али пред се незгодни зашо Медо не е офанзивец па да рока него иде на пласман на топчето во последните педи од полето и со тоа го тера противникот надвор од комфорната зона, така да ова се фактори што не му одат во прилог на Хокле. Многу му е полесно да игра против ултра офанзивни играчи како Раониќ на пример, рока со сета сила а овој му ја држи у игра и тоа е тоа, самиот Раониќ ја завршува работата. Е со Медведев така нема, не греши ликот и ќе биде пеколно тешко за Новак. Плус да се напомене дека Русинов има точно 0 страв и респект према појакиве и нема да се усере, тоа е гарантирано. Едино што може да пресуди е маратон, тука Ноле има предност зашо е поспремен.

Не викам дека нема да тепа Новак само ви кажувам зошто е таква квотата, не се ретардирани букмејкерите.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Се додека на тенис се кладите пошо МОРАЛ ДА ТЕПА, пошо БРКАЛ РЕКОРДИ, ништо нема да фатите. Дали вие сте ги гледале мечевите помеѓу Ноле и Медведев на тврда подлога? Свесни сте дека Русинов е ужасен меч ап за него, дека пре би избрал со Надал и Федерер комбинирано да игра отколку со него. Разорен сервис, преподвижен за висината, ѕид од основна линија на кој не можеш винер да му закачиш, рамни удари али пред се незгодни зашо Медо не е офанзивец па да рока него иде на пласман на топчето во последните педи од полето и со тоа го тера противникот надвор од комфорната зона, така да ова се фактори што не му одат во прилог на Хокле. Многу му е полесно да игра против ултра офанзивни играчи како Раониќ на пример, рока со сета сила а овој му ја држи у игра и тоа е тоа, самиот Раониќ ја завршува работата. Е со Медведев така нема, не греши ликот и ќе биде пеколно тешко за Новак. Плус да се напомене дека Русинов има точно 0 страв и респект према појакиве и нема да се усере, тоа е гарантирано. Едино што може да пресуди е маратон, тука Ноле има предност зашо е поспремен.

Не викам дека нема да тепа Новак само ви кажувам зошто е таква квотата, не се ретардирани букмејкерите.
Istiot muabet sto se pravese za finaleto vo RG se pravi i sega,samo e smeneta pozicijata.Sega ti tvrdis kako Stavro deka so pravo se postaveni ovie koeficienti,kako sto on tvrdese deka se realni tie koeficienti na finaleto vo RG.
Dovolen e tvitov.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Istiot muabet sto se pravese za finaleto vo RG se pravi i sega,samo e smeneta pozicijata.Sega ti tvrdis kako Stavro deka so pravo se postaveni ovie koeficienti,kako sto on tvrdese deka se realni tie koeficienti na finaleto vo RG.
Dovolen e tvitov.
Јас ако добро се сеќавам тврдев дека може Рафа да изгуби пошо ранлив беше со Шварцман, само му викав на Ставро или кој и да беше да не се залажуваат пошо врвот секогаш го достигнува во полуфинале и финале.

Не е баш иста приказната за Рг на Рафа и АО на Ноле али ајде, го шлапаа и Вавринка и Истомин и Чунг овде така да... Пак ќе ти кажам, не дека не е фаворит Ноле или дека нема да тепа, ама кога ќе ставиш се на кантар добро се поставени квотите. Имаат букмејкерите на ум дека Ноле влече полесна повреда, дека во последните 4 меѓусебни 3 1 е за Медведев, дека има 20 победи со ред Русинот и дека е најнезгоден меч ап за Ноле. Да не беше повредата на Ноле можда и ја би го уплатил по оваа квота, вака нека му е со среќа и форца Медведев. :D

Едит: Лол, Кафељников коцкарот нашол да коментира хахахахахаа нека не замара не знае кај удара у животот
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Ако мислите дека на ваков маркет прават толку очигледни грешки се лажите дебело. Нема шанса да се грешни коефициентите на финале на Грен Слем
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Како може да се спореди скорот на Надал 99-2 на Ролан Гарос (пред финалето) и моменталните 81-8 на Ѓоковиќ во Мелбурн, практично неспоредливо, плус Надал во моментот имаше 12 титули на РГ, а Новак тука има 8 што е 50% разлика.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Порадо би ставил пари на 3та лига од Зимбабве на тим кој не знам ни дали имаат копачки, него на финалето на АУС оупен за 1.9 коеф.
Автоматски споено мислење:

Немам време да пишувам анализи, од хокеј за попладнево овие ми фатија око.

Karpat Winner (Incl. Overtime and Penalties) 1.53
Mountfield HK Winner (Incl. Overtime and Penalties) 1.84
Adler Mannheim Winner (Incl. Overtime and Penalties) 1.50
HC Pardubice - Ocelari Trinec T
otal (Incl. Overtime and Penalties):Over 4.5 1.40

Вкупно 5.91 коеф (yonibet), нека трчаат на 22 евра :)
:ајнапиво:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom