Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Efes Hendikep 1 -7.5 1.80 ja cekam na soliden tiket, vo mn jaka forma vlegoa Efes, na poslednite 15 utakmici imaat 14 pobedi i samo eden poraz. Denes bi trebalo da gi pregazat na grcive, duplo se pojaki i vo mnogu jaka forma kako shto pisav pogore.
Ke ja pojacam i Single zaso epten dobro izgleda.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.698
Поени од реакции
35.093
Omsk 2&3.5+ 2.32 na yoni.
Од тоа што видов на домаќините им недостигаат доста играчи од прв тим, а дури и без тоа Сибир се послаб тим.
Ништо од типот, за жал пред крај им поништија гол на домаќините :(
Автоматски споено мислење:

Одиме втора рунда, во живо: Динамо-Клуб Бриж over 1 2.34, за похрабри over 1.25 2.99 или over 1.5 3.63 :D
Автоматски споено мислење:

Ништо од типот, за жал пред крај им поништија гол на домаќините :(
Автоматски споено мислење:

Одиме втора рунда, во живо: Динамо-Клуб Бриж over 1 2.34, за похрабри over 1.25 2.99 или over 1.5 3.63 :D
:pivo2:
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
4
Efes Hendikep 1 -7.5 1.80 ja cekam na soliden tiket, vo mn jaka forma vlegoa Efes, na poslednite 15 utakmici imaat 14 pobedi i samo eden poraz. Denes bi trebalo da gi pregazat na grcive, duplo se pojaki i vo mnogu jaka forma kako shto pisav pogore.
Ke ja pojacam i Single zaso epten dobro izgleda.

Vo Mozzart sakav da igram Efes 1 - Larkin 17+ no ne mozelo. Pa morav singl samo za Larkin da igram. Momentalno 11 kosa si ima :) pa se nadevam do krajot na mecot ke ima uste 7 kosa
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Efes Hendikep 1 -7.5 1.80 ja cekam na soliden tiket, vo mn jaka forma vlegoa Efes, na poslednite 15 utakmici imaat 14 pobedi i samo eden poraz. Denes bi trebalo da gi pregazat na grcive, duplo se pojaki i vo mnogu jaka forma kako shto pisav pogore.
Ke ja pojacam i Single zaso epten dobro izgleda.
Si spie :kafence:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.866
Поени од реакции
4.376
Senjamin Buric 2.5+ od PPD Zagreb.
Edinstvena opcija na piker pozicija,ke igra 60 minuti.Edino so 2 minuti suspenzii ako ne go dade plus,Sipic se povredi tesko i dolgo vreme ke bide nadvor od terenite.Ovoj im ostanuva edinstvena opcija i ima nekoi juniori vo sostav no ne veruvam deka ke dobijat minutaza,i da dobijat maximum 5-10 minuti da zeme zdiv Senjamin....
Ez :zloo:
Nego ovie Zagreb se pred raspagjanje,totalen haos vladee.Buric go zdena na klupa do vtorovo poluvreme,vleze i 3/3 gi zbrca.
1613675041514.png
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
3 вечерно-сабајлечки синглови, сите се околу 1.85-1.9 коеф

Medvedev - Tsitsipas -1.5 sets (tocen rez 3-0 ili 3-1)

Типував и пред почеток дека Медведев ќе го освои слемов, игра ненормално добро како по ноти, минатото коло го збриша и напрај да изгледа немоќно Рублев 3-0 кој исто така играше одлично цел турнир, не гледам како Циципас би зел повеќе од 1 сет, иако игра добро и сервира одлично нема да може да го пробива русинот и ќе греши доста бидејќи Медведев е како подвижен ѕид и врајќа се длабоко во теренот.

Sabalenka/Mertens - Krejcikova/Siniakova 1

Реално ги немам гледано и овде одам чисто по резултативе на слемов и по квалитетот на тенисеркиве, сметам дека Сабаленка и Мертенс се поголеми фаворити од нивниот коефициент 1.90. Далеку подобри тенисерки се во сингл, многу поубедливо делуваат на турниров и го добиле последниот меѓусебен меч прилично лесно.

Milwaukee - Toronto H1 -5.5

Милвоки имаат 4 порази со ред, што е срамно за еден од првите фаворити за трофеј, после повредата на Holiday играат полошо, изгубија пред 2 дена од Торонто 11 раз, ама најчесто кога подобрата екипа го губи првиот натпревар (во повеќето спортови) наредната прават баунс бек, Торонто се тежок просек сезонава и највероватно ќе се без Lowry вечерва па мислам Бакс ќе се уозбилат и ќе добијат лесно.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
3 вечерно-сабајлечки синглови, сите се околу 1.85-1.9 коеф

Medvedev - Tsitsipas -1.5 sets (tocen rez 3-0 ili 3-1)

Типував и пред почеток дека Медведев ќе го освои слемов, игра ненормално добро како по ноти, минатото коло го збриша и напрај да изгледа немоќно Рублев 3-0 кој исто така играше одлично цел турнир, не гледам како Циципас би зел повеќе од 1 сет, иако игра добро и сервира одлично нема да може да го пробива русинот и ќе греши доста бидејќи Медведев е како подвижен ѕид и врајќа се длабоко во теренот.

Sabalenka/Mertens - Krejcikova/Siniakova 1

Реално ги немам гледано и овде одам чисто по резултативе на слемов и по квалитетот на тенисеркиве, сметам дека Сабаленка и Мертенс се поголеми фаворити од нивниот коефициент 1.90. Далеку подобри тенисерки се во сингл, многу поубедливо делуваат на турниров и го добиле последниот меѓусебен меч прилично лесно.

Milwaukee - Toronto H1 -5.5

Милвоки имаат 4 порази со ред, што е срамно за еден од првите фаворити за трофеј, после повредата на Holiday играат полошо, изгубија пред 2 дена од Торонто 11 раз, ама најчесто кога подобрата екипа го губи првиот натпревар (во повеќето спортови) наредната прават баунс бек, Торонто се тежок просек сезонава и највероватно ќе се без Lowry вечерва па мислам Бакс ќе се уозбилат и ќе добијат лесно.
a najdobro bi bilo medvedev 1 i milwaukee 1 i na pogolm vlog
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.866
Поени од реакции
4.376
1.90 kvota na Nole vo finale na turnir sto go ima osvoeno 8 pati od 8 finalinja.Fala mnogu ama ne pamtam finale vo Avstralija da ne bil favorit,protiv bilokogo i da igral.
Mi deluva deka Medvedev e precenet,stoi deka e dobar igrac nesomneno ama e i poznat po toa deka znae da choukne u bitni mometi,a Nole sprotivno na toa.Mislam deka kvotava e nobrainer za covek sto brka rekord i osven Gren Slem veke nisto drugo na ATP ne go interesira.
Mi deluva na epten golemo precenuvanje na Medvedev.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.960
Поени од реакции
84.403
1.90 kvota na Nole vo finale na turnir sto go ima osvoeno 8 pati od 8 finalinja.Fala mnogu ama ne pamtam finale vo Avstralija da ne bil favorit,protiv bilokogo i da igral.
Mi deluva deka Medvedev e precenet,stoi deka e dobar igrac nesomneno ama e i poznat po toa deka znae da choukne u bitni mometi,a Nole sprotivno na toa.Mislam deka kvotava e nobrainer za covek sto brka rekord i osven Gren Slem veke nisto drugo na ATP ne go interesira.
Mi deluva na epten golemo precenuvanje na Medvedev.
Квотата е таква дека Ноле се жалеше на повреда цел турнир, па демек против Медведев тоа најмногу би се видело.
Ама да, и ја не мислев таква квота дека ќе биде
 
Член од
17 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
5
На yonibet може да се уплати од македонска картичка? И дале може да се повлече добивка одпосле или мора преку скрил и сл.?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
1.90 kvota na Nole vo finale na turnir sto go ima osvoeno 8 pati od 8 finalinja.Fala mnogu ama ne pamtam finale vo Avstralija da ne bil favorit,protiv bilokogo i da igral.
Mi deluva deka Medvedev e precenet,stoi deka e dobar igrac nesomneno ama e i poznat po toa deka znae da choukne u bitni mometi,a Nole sprotivno na toa.Mislam deka kvotava e nobrainer za covek sto brka rekord i osven Gren Slem veke nisto drugo na ATP ne go interesira.
Mi deluva na epten golemo precenuvanje na Medvedev.
Ne pratam tenis ama Medvedev e vo serija od 20 pobedi po red. Ne bi igral protiv nego.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom