Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
Ќе се избрише Инста ќе се направи дел на Фејсбук каде ќе може на ист начин да се прелистуваат фотографиите од пријателите а кога ќе влезеш кај некого на профил и во фотографии да си биде како што си е до сега.
Пиши му на Зук, може ќе му се свиди идеава
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Која е процедурата за враќање на баниран фб акаунт,барав но не успеав да најдам линк за да испратам барање да се разгледа состојбата дали има шанса да се врати?
И друг проблем е што истовремено е баниран и Инстаграм акаунтот бидејќи беше врзан со Фејсбук акаунтот (се логирав со Фејсбук на Инста) и за него би сакал да знам што може да направам,бидејќи долго време ги користам и двете социјални мрежи и не знам што се деси?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
Која е процедурата за враќање на баниран фб акаунт,барав но не успеав да најдам линк за да испратам барање да се разгледа состојбата дали има шанса да се врати?
И друг проблем е што истовремено е баниран и Инстаграм акаунтот бидејќи беше врзан со Фејсбук акаунтот (се логирав со Фејсбук на Инста) и за него би сакал да знам што може да направам,бидејќи долго време ги користам и двете социјални мрежи и не знам што се деси?
никој не се замара со твојот акаунт, те банирал алгоритмот и тоа е тоа. Милионски акаунти се банираат секој ден на инстаграм ради спам, ботирање и слично па ништо. Направи си нов и готово.
 
Член од
21 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
1
Zdravo na site, ve molam za mala pomos. Sakam da go izbrisam Facebook profilot, prasanjeto mi e dali mozam da menadziram stranica na Facebook bez profil kako admin? Facebook ne dozvoluva firma da bide kako profil.
Vi blagodaram mnogu
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Zdravo na site, ve molam za mala pomos. Sakam da go izbrisam Facebook profilot, prasanjeto mi e dali mozam da menadziram stranica na Facebook bez profil kako admin? Facebook ne dozvoluva firma da bide kako profil.
Vi blagodaram mnogu
Без профил неможеш,направи лажен профил и поддеси го тој профил како администратор на фан страната.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Последниве 15-тина дена имам проблем со фејсбуков. Денот само 2-3 новинстории ми апдејтува и толку. Не сака да се ажурира ниту апдејтува. Го деактивирав и активирав, пробав на компјутер, го бришав и инсталирав на телефон, секогаш истото ми се дешава. Стварно ме нервира, ми иде да го избришам целосно, барем ќе знам дека немам воопшто. Несум чепкал ниту во сетинзи ниту никаде за да ми испадне вака. Молам некој ако знае чаре за ова.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Последниве 15-тина дена имам проблем со фејсбуков. Денот само 2-3 новинстории ми апдејтува и толку. Не сака да се ажурира ниту апдејтува. Го деактивирав и активирав, пробав на компјутер, го бришав и инсталирав на телефон, секогаш истото ми се дешава. Стварно ме нервира, ми иде да го избришам целосно, барем ќе знам дека немам воопшто. Несум чепкал ниту во сетинзи ниту никаде за да ми испадне вака. Молам некој ако знае чаре за ова.
Anyone pls?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Последниве 15-тина дена имам проблем со фејсбуков. Денот само 2-3 новинстории ми апдејтува и толку. Не сака да се ажурира ниту апдејтува. Го деактивирав и активирав, пробав на компјутер, го бришав и инсталирав на телефон, секогаш истото ми се дешава. Стварно ме нервира, ми иде да го избришам целосно, барем ќе знам дека немам воопшто. Несум чепкал ниту во сетинзи ниту никаде за да ми испадне вака. Молам некој ако знае чаре за ова.
На десктоп компјутер / лаптоп - обиди се со различен веб прелистувач (Firefox, Chrome, Opera...).
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кај мене преку апликацијата 2-3 дена нотификациите не работат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
На десктоп компјутер / лаптоп - обиди се со различен веб прелистувач (Firefox, Chrome, Opera...).
Пробав на телефонов на кој користам фејсбук апликација која не апдејтува ништо, на кој претходно пробав и со гугл хром, исто така не апдејтоваше. Мислев дека ќе е исто и со другите. Кога го видов твојот пост реков ајде и мозила да пробам (на телефон). На мозилата работеше се како што треба и апдејти и њусфид и се. Фала многу друже! Сега до што е проблемот со другиве незнам ама важно работи како треба барем на една апликација.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каква е оваа група на фб што се наплаќа влез???
Screenshot_20190529-205544_Gallery.jpg
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Пробав на телефонов на кој користам фејсбук апликација која не апдејтува ништо, на кој претходно пробав и со гугл хром, исто така не апдејтоваше. Мислев дека ќе е исто и со другите. Кога го видов твојот пост реков ајде и мозила да пробам (на телефон). На мозилата работеше се како што треба и апдејти и њусфид и се. Фала многу друже! Сега до што е проблемот со другиве незнам ама важно работи како треба барем на една апликација.
Драго ми е дека делумно си го решил проблемот.

Секогаш кога имаш сличен проблем, практикувај го следното:
- обиди се со различни веб прелистувачи
- освежувај (refresh-ирај / F5) ги веб страните
- бриши кеш (web cache) кај веб прелистувачите и апликациите кои ги користиш

Најчесто, проблемите исчезнуваат користејќи некоја од горенаведените работи.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.643
Ви чини бе фејсбуков?

пола работи не ги отвора некако

upload_2019-7-3_22-47-33.png

ај сеа замислиси ја сликава

исто и многу постови не ги прикажува
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144

Kajgana Shop

На врв Bottom