Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Laxalt e vekje vo Milano utre sabajle veke treba da bide oficijalno ako ne i denes..pokriva cela leva strana i za rotacija ne e losh samo ne e nekoe top pojacuvanje ali toa e..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.311
Лаксалат е Џакирини тип на трансфер. Ја игра цела страна и лево и десно ако не се лажам. Ровари како коњ.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Еј нека има играчи бе, не ка лани Борини... лев, десен бек... лево, десно крило... а и нека му стиска малце гзето на Сусо, ќе се покаже може Кастилехо.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Лаксалт не ми прар ќејф, системски играч за тоа 3-5-2 формацијата уште од Гасперини у Џенова што ја тераат.

Не гледам кај би играл кај нас пошто имаме два леви бека а сигурно нема десен да игра.

Једино ако не го спремаат Родригез за у ПСЖ или Арсенал, за што имаше шпекулации.

Е сеа ако го планираат чисто за клупа и замена за лево крило не ми смета, за на клупа е добар.

Добро им текна дека и шпиц ни треба, али тоа нема и немора да биде скуп и звучен трансфер, али средњак јак мора да се земе, само незнам кој би можел да се земе со позајмица и одкуп, пошто реални да бидемо со СМС нема ништо да биде.

На крај краева кој сака нека биде они си знаат, свекако сега сме подобри од лани рачунајчи ги Лаксалт и овој сељакот од Виљареал.

Само Рабио да не е
Марли бро за Родригез да отиде у Арсенал ќе треба преодниов рок за Премиер Лига само ради тоа да го ре-отворат :Д Ако иде некаде тоа ќе биде само ПСЖ и тоа ваљда трампа за Дракслер или РабиО, јас искрено поеќе го сакам вториот, џабе трипаш ти дека е дно коа е играч шо реално би бил огромен апгрејд кај нас, знае со топка, знае да игра под пресинг, е сеа тоа шо мајка му е курава е друга ствар, ако више хејтаме мајки бољи хејтај ја онаа на Чави, семе и ебам пошо го блокирала трансферот тогаш.

Со СМС сите иаме мала надеж ама мега тешко е и бољи е да не се залажуваме а искрено и ми се допаѓа за 20 дена шо направија Малдини и Леонардо со тимот, засилија колку можат прв тим, донесоа пар играчи за ротација кои ни беа и повеќе од потребни и избација на клоци скоро се што ИМАШЕ 0 придонес за Милан.

Е сеа за крај се чував за лезбејката Монтоливо, читам сеа на нет не сакал да си иде по никоја цена пошо нормално никој нема да му дае 3.5м по сезона, никој не е толку глуп да дае толкава плата на морон кој не може ни пас да погоди, ни да врзе 2 утакмииц по ред!
Галијани мамицата у пичка значи, а и таа бразилката шо ја шеташ исто, ти ебам сфе шо му дае капитенска лента на ова лезбејско створење!


п.с Леонардо избацува од тим се што МираЛеби и Фасоне донесоа а беше дно, овие Стриниќ и Халиловиќ којзнае колку се каат шо потпишаа, 0 минути ќе имаат, којзнае шо им ветувал Мирабели.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И се тоа објавено од Фудбал Италија.

Не се знае само дали ќе го продадат или ќе го раскинат договорот и ќе оди како слободен играч. Најверојатно во Парма, а го барале и во Болоња.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1534396058][/DOUBLEPOST]G.Donnarumma 99
A.Donnarumma 90
Reina 25
Laxalt 93
Kessie 79
Halilovic 77
Rodriguez 68
Cutrone 63
Castillejo 29

А слободни броеви 1,7,15,16,19,24, а сигурно и 18
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Дечки когај завршуаа трансферите у Италија?
Недела?
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Мое лупање имиња за последниве 2 дена: Ако зеаме трет напаѓач, тоа ќе биде Пато.
Ако зеаме средњак и ако не е големо име као Сергеј и Рабио ќе биде Жоао Марио од Интер. :coffee:

Ќе избациме некој чуден трансфер-два, гарант.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Има слободни места за играчи без еу пасош.

За СМС е едното место

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Коа играч праи трансфер од една у друга екипа која игра у Калчо ондак не се рачуна тоа ко нон-еу место ако добро памтам.
 
C

Castiel

Гостин
Басели најверојатно ќе е играчот во средина. Агентот му бил во Каса Милан.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom