Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.295
Поени од реакции
78.954
again

На булеварот Партизански одреди вчера попладне е украден „голф 6“ со скопски регистарски таблички во кој имало, лап топ, ајпод мини и еден пар скијачки чизми.

Како што соопшти МВР, случајот го пријавил Б.П.(25), а непознатото лице кое ја извршило кражбата стекнало противправна имотна корист од околу 700.000 денари.

Разбојникот дошол до паркираното возило кое било запалено и со оставен клуч во бравата, влегол, го ставил во движење и заминал.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Бог се јави! Нека ни е за многу години празникот! Да бидеме само живи, здрави и среќни!:)

Иначе денешниов ден беше прекрасен. Го обожувам тоа кога насабајле после станување од спиење ја кревам ролетната и сонцето ме осветлува мене и мојата соба. Едноставно тоа ми дава позитивна енергија, ми ги полни батериите. Меѓу другото уживам во тоа како учам да бидам во идеална комуникација со луѓето околу мене, поточно се да им кажеш во фаца што ти лежи на душа, ама на начин да не ги навредиш и да не си направиш проблем. Балансот бил златна работа. Исто така чај мешавина од кантарион и босилек бил златна работа. Ден започнат со сонце и шоља чај во раката. Предобро.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сонував дека членовите на бендот Прљаво Казалиште ме бркаат и сакаат да ме убијат.

Ајде марш у курац и кладење, и покер, и криптовалути. Време ми е да фатам Берово една недела.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Драга во ова држава ако не си г'з лижач нема да успееш, без разлика колку да си вреден и квалитетен
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Сељак на денот - родители, роднини и пријатели честитаат положен испит со најмногу бодови, демек прва била на листа- на фејсбук ѕид, ни мање ни више. Они отсекогаш се гордееле со нејзиниот капацитет за памтење :icon_lol:

Каменовање е спас.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Може да ти го ставам?
Може да ми го ставиш.

П.С За полнач е муабетот
П.С2 Контекстот е доста битна работа.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Јас не ги разбирам овие што на фб цело време постират дека читат и учествуваат во собири каде што демек ние "умовите" се собираме ..... а гледам со истите книги се сликат од 2015 . Од ваквите излегува таа поговорката не се најлоши тие што не читат , најлоши се тие што читат 3-5 книги и си мислат се знаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom