Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ми фали времето кога за се се смеев. И за тоа што треба и за тоа што не треба. Поубаво било да се смееш за се, па и почудно да те гледаат, отколку да си опкружен со негативност и да решаваш проблеми во животот.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Денес ќе работам вечерна смена. Ќе минам неколку пати низ шумата каде што имаше убиства и самоубиства. Надвор изгледа овака...
1508238421435.JPEG

... а јас цело сабајле гледам документарци и случки за шумата во која постојано се случуваат самоубиства, во Јапонија. На моменти се мразам себеси...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Пред некој ден трчам на кеј и гледам кај справите за вежбање после стадион (пред градска плажа), шипките пола фалат, а пола се горени од страните за да ги извадат. Но не успеале, па само преполовен е бројот на шипки. Не ме интересира кој е и за каква цел е ова направено, иако сите најверојатно знаеме кој и зошто би направил такво нешто. Првично може да се повреди некој ако попуштат тие шипките што не успеале да ги украдат, а се горени на краевите и е видно стопен слојот од железо, да паднат на некоја глава, да се повреди некое дете ни криво ни должно. Има ли некој разум во оваа држава? Нека не се гради ништо ново, нека не се инвестира во ништо, за нас само гето живот. Да се уништи се што имаме, почнувајќи од дрвени клупи по паркови, канти за фрлање отпадоци, па еве сега и кутрите справи за вежбање, каква деструктивна држава сме, ова го нема никаде. А да, и државата ку*от ја заболе за тие што на ваков начин заработуваат за леб, што мора железа да крадат и да препродаваат. Остај ги на улица не мрдај со прст, нека палат на кеј секој ден да умираме сите кога уздишани од трчање вдишуваме чадот од запалени гуми, дрва и што ли не, нека се уништи се што асоцира со спорт, рекреација и чист воздух. Банана држава, секој прави што сака, секој си гледа за сопствениот двор, да сменам јас нешто не можам. Да смени некој друг кој и да е со поголема моќ сигурно може, ама да не ги замараме господата со небитни теми. Крадење на шипки од справи за вежбање пфф глупости :unsure:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Учете се бе да ја кажувате вистината.. Јас бев, згрешив, заебав.. Се случува, секој прави грешки, не си утепал некого ама признајте машки, не за друго, не се мутави околу вас. И тоа ќе речеш созреани луѓе, 30+, па внук ми на 4 години кога ќе скрши нешто, си кажува. Катастрофа. Ај гуднајт, подобро денов да заврши побрзо.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
не можам мора да одговорам...ццц...како стручен бравар-заварувач
за да гориш железо,во овој случај да сечеш цевки потребно е.
-Во мое време и јас имав во гаража,ќумбе на карбит што прави гас и боца со кислород,се заедно над150 кгр. но и карбит нема сега.
-А сега за тоа е потребно една боца со ацитилен ио една боца со кислород + црева + резачка и повторно тежине над 100 кгр.
-Потоа треба да знаеш да ракуваш со таа апаратура и да ја погодиш смесата на гасови за сечење на железо а и треба мајсторија.
- Кој од тие КРАДЦИ го знае ова и кој ја има таа апаратура.
- дали тоа биле ВКВ заварувачи од Факом и отишле да сечат таму.
- или се некој префрлени стручни кадри од преку граница дојдени тука.
- ИЛИ ТОА НЕКОЈ НАШИ РОМИ СО СВЕЌИ ТОПЕЛЕ И СЕЧЕЛЕ ФЕ.
-----------------------------
сакате уште
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Драга

Бившата отиде на концерт на мојот омилен бенд во мојот ново омилен град со новиот и дечко/маж.
Порадосен за неа у живот не сум бил, пошо за роденден добив маица од неа од бендот.
Али види, фактот е дека ме шпионирала и отишла со надеж дека ќе ме види таму...неа тешко би ја одбил за било шо зашо е цура која стално беше прекоректна кон мене.

Фактот останува дека ја парадајс лост пак не ги видов ради икс ипсилон причини...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
i want to smoke one, its the perfect kind of meditation.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom