Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.538
Официјално Интер прифатил вртоглави 9м еура за Банега од Севилја.Со среќа нека му е чоекот,заслужи да избега од мизеријава од екипа.

А на кинезиве крфта скапана да им ја ебам!
Све што им шета женско по дома да им изнаебам!Да ги ебам и Аусилио и оваа гнидава Сабатини,сите у уста да ги ебам А!
Бел ден да не видат додека не се мафнат од Интер!Па и оној занети...Гледа дека нема ништо од говедата,незнам зашто сака да си урне статус на легенда што го ствараше 20 години заради овие копилиња оризарски?
Нека си фати патот накај аргентина со време,да не дојде ред и него да го плукаат навијачине ни крив ни дужен.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сабатини вика, dostae, готово, нема веќе продажби како порано, идеме само јако баџо мој, но пејн но гејн!!!!!!!!!!1
Банега за 9 милиони у Севиља? Може.

:facepalm:

Сеа на ред е да се прифатат 4 милиони евра од Галатасарај за Јоветиќ, 7 од Стоук за Муриљо и 0 од Џенова за Ранокија и Бијабијани и таман ќе фатиме ффп.................................
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Кењајте али кога ќе изненадат на 4ти јули, ќе праиме слики со Доџите сада
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.538
Сабатини вика, dostae, готово, нема веќе продажби како порано, идеме само јако баџо мој, но пејн но гејн!!!!!!!!!!1
Банега за 9 милиони у Севиља? Може.

:facepalm:

Сеа на ред е да се прифатат 4 милиони евра од Галатасарај за Јоветиќ, 7 од Стоук за Муриљо и 0 од Џенова за Ранокија и Бијабијани и таман ќе фатиме ффп.................................
Вакво непочитување на реноме и историја на екипа како ова кинезиве шугави што му прават на Интер до сеа не сум видел.
Ако има некои нормални навивачи останати треба да ги запалат канцелариите на управата уште утре!
Они па уште и најмногу ги гледаат.фејспалм!

Абе чоек не треба да припириса на стадион додека не си ибат мајката таму од каде што дојдоа.

Незнам за вас дечки ама мене ова со Банега за 9милиона евра ми е капак!
9 ебани милиона ејјјј!
А чуваат шуги како кондогбија,медел и брозович.
Све им ебам!



Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
У реду е, не е ни почнат трансфер периодот ДАЈ ОЛАБАВЕТЕ!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Вакво непочитување на реноме и историја на екипа како ова кинезиве шугави што му прават на Интер до сеа не сум видел.
Ако има некои нормални навивачи останати треба да ги запалат канцелариите на управата уште утре!
Они па уште и најмногу ги гледаат.фејспалм!

Абе чоек не треба да припириса на стадион додека не си ибат мајката таму од каде што дојдоа.

Незнам за вас дечки ама мене ова со Банега за 9милиона евра ми е капак!
9 ебани милиона ејјјј!
А чуваат шуги како кондогбија,медел и брозович.
Све им ебам!





Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Иста доза гнев имав по продажбата на Снајдер за 8 милиони, така да не ми е чидно ништо... Одамна отрпнав :)

Најмизерната управа ја имаме во Италија и пошироко! Многу години наназад, ПРЕД и ВО Кајгана го зборував истото.
Продаваме испод цени, а купуваме со преплаќање.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам кој е позаебан во ситуацијата..Севиља,Интер или Банега?...Интер го зеде за 0 евра,го врати за 9 милиони..освен финансиски клубот не виде никаков друг ќар од него,Банега дојде и една година изгубе за џабе и си се врати пак во старото стадо веројатно за иста плата како и претходно но во полоша форма,Севиља го даде без пари со истечен договор но плати 9 милиони за да го врати назад:pos:..како Јувенус со Погба се овие нашите да си ебат веко

Спиете ли мирно Македонски политичари..ова е бизнис :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
wowowowo banega si otisol haha, ok e, za 0 go zemaa, 3m plata ima, profit sekako ke napravat od nego, od sto e dobar, i go shitkaat za mala cena cel svet se potepa da go zeme, eve psg, siti, junajted, lupaat na portite na inter aman zaman dajte ni go banega, a ustvari samo sevilja se zainteresira da go vrati u svoi redovi.
golem kur za kolku go prodale, morati i kompanija SNAJDER go dadoa za bedni 8m evra, i toa na kutrite galatasaraj, a ne pa sea za banega da se lupame, na izlezni vrati e, nit spaleti ocigledno ne go saka, taka da samo sevilja se nafaka da go zima i toa e toa.

Dobar igrac e, da ne bidam sfaten pogresno, neam nisto protiv i da ostane, ali so ogled deka ke se igra 4231 formacija, turi mu kurot na banega, u momentov tuka se galjardini, kondogbija, brozovic, joao mario i eventualno borja valero ako dojde, taka da golem kur ako banega si zaminuva.

Spaleti ako nisto drugo ima ideja sto ke igra i kako ke igra, si ima izgraden sistem, ke go gradi timot spored istiot od START na transfer period, na kraj od avgust ke praime muabet kako pominal transfer periodov a ubeden sum deka golem del od vas ke si gi izgoltaat isranite gomca.

p.s. Dogovorija kinezive nov sponzor, 20m evra po sezona, zborete mi kako toa kinezite ne znaele sto da praat so timov. 20m po sezona morati u svoi 20 i kusur godini so inter ne mozese da dogovori.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Да ама во негово време Триплета драга!
u negovoto vreme, ama ako gledas za negovoto vreme, kolku dolgo se cekase do prvata titula ?
A kolku vreme kinezite se tuka, da ne zaboravime u negovoto vreme kako glatko gubea talenti i pravea fail od transferi i procenki ( kaka ), a isto imaa pari, plus, morati ednas si podnese ostavka poradi ocajnoto rabotenje, pod pritisok na navivacite, pa se vrati pak.
I ne znam kolku si svesen, ama eve veke koga mu prepisuvame golemi uspesi na morati, mora da mu go prepiseme i faktot deka inter finansiski propadna samo poradi nego i nikoj drug, i od taa finansiska bula do den denesen ne mozea da se oporavat.
Kinezite dojdoa ko joker u poker za nas, prvo, zasto se prebogati, i vtoro, zasto suning go vladeat kineskiot pazar sto e klucno u celiov muabet, taka da konecno timov ke moze da ima golemi prihodi od marketingot, nesto sto bese sci fi za inter na morati, iako u tim imase zvezdi koi prodavaa dresovi, narocito ronaldo.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Suning од кога дојдоа склучија неколку договори за спонзорство што се сериозен прилив на средства за клубов. Најново е мислам она со SWM Motors, ќе правеле возила со боите на Интер во Кина, за да ја подигаат свеста за Интер-брендот во Азија. Предходно Suning влезе како официјален спонзор за китот за тренирање и ги купи правата за преименување на тренинг центрите. Почнаа да инвестираат увелико во академии на Интер ширум светот. Младите тимови на Интер освоија скудето во сите младински категории годинава. Дел од нив можеби ќе добијат место во првиот тим, од останатите ќе се заработи. Најавија дека се во преговори и за други спонзори што значително ќе ги подигнат приливите на клубот. Новите сопственици дадоа милион изјави дека целта им е да ги освојат фановите од Азија, бидеќи гледаат голем неискористен финансиски потенцијал од тој дел од светот, што секако во иднина би се преточило во зголемен буџет за трансфери и развој на Интер како клуб од светски ранг.

Го отековте со тоа 7мо место биле, ни во ЛЕ не можеле да се пласираат. А реалноста е, кога ги прокоцкаа последните шанси да се пласираат во ЛШ годинава, колективно престанаа да играат фудбал за да ја избегнат зоната што води во ЛЕ. Планот Б доколку не се пласираат во ЛШ најверојатно бил International Champions Cup (Кина/Сингапур) кој ќе донесе повеќе пари него играњето во ЛЕ. Ќе учествуваат клубови како Лион, Милан, Борусиа Дортмунд, Арсенал, Баерн Минхен и Челзи. Не се ваљда и они глупави да си го трошат времето во Азија?

http://www.inter.it/en/news/57623/swm-motors-becomes-official-partner-of-f-c-internazionale
http://en.calcioefinanza.com/2017/01/01/inters-revenues-increase-thanks-suning-training-center/
http://www.inter.it/en/FPC/inter-summer-tour-2017

@Fredy Guarin Знам дека те револтира секој потег на управата, и мене ме иритира продажба на играчи (посебно оние корисните) за безпари, но да кажеш дека оризарите го уништиле клубот од кога дошле е најмалку плукање на слепо. Па тие не се ни една година сопственици на клубот а веќе потегнаа неколку правилни потези и имаат долгорочен план и визија како да го вратат Интер на врвот. Најдобар потег им е ангажирањето на Спалети и Сабатини. Едниот да скоцка тим кој регуларно ќе се натпреварува во ЛШ, а другиот да управува со трансфер пазарот. Банега продаден за 9 милиони на прв поглед изгледа како грабеж, но ако играчот не е во замислите на тренерот и на него се заработи 9 милиони (земен е гага), тогаш неможе ништо да им се замери на оризарите. Јас не викам дека Сабатини и Спалети ќе се покажат, може ќе бидат уште едни во низата неуспешни приказни, но јас не им судам уште непочнати со работа. Нека скоцкаат тим во јули, нека изиграат една ЦЕЛА сезона па на крај ќе какаме дали ги бива или не.

Тохир го превзема Интер со милионски долгови, општ хаос и играчки ростер составен од Скелотовци, Кузмановци, Рубен ботови и сличен профил на играчи. Најдобар дил што Тохир го направил (пошто реално не направи многу од кога дојде) е што го предаде клубот на некој со вистински амбиции да го врати Интер онаму каде што припаѓа. Но за ова да се случи треба време. Let that sink in!

За две години од продажбата од Морати, Интер значително ги намали долговите а се збори дека веќе од оваа година ќе ги исполнува сите параметри зацртани од ФФП. Тие 30 милиони што наводно сме требале да ги инкасираме до крај на месецот биле медиумска шпекулација, единствено не сме смееле да трошиме ништо пред 1 јули. Затоа и си играме курот со Манчестер Јунајтед за Перишич, или да ја платат бараната сума или играчот останува кај нас со нов договор и поголема плата.

Ок да резимирам пошто забегав со четивово. Јас не сум загрижен, напротив, оптимист сум. За овие две години Интер имаше огромни реформи зад сцената, она што јас и вие како фанови не го гледаме. Можеби немавме голем успех на табелата и на играчки план, но се поставија добри темели (финансиски и структурни) за во иднина. Suning се убер богати и добри бизнисмени, плус имаат личен финансиски мотив Интер повторно да биде успешен клуб, пошто само така ќе го шират својот бренд нејм во Европа и светот. Така да им давам 3-4 години да не вратат на вистински патеки, за една до две години е нереално да се очекуваат чуда.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ок, сејфувани ви се четивава, без гајле.;)(y)
Прва прилика ги вадиме на маса!

Уствари вакви четива пишувате јас од ко знам, од ко сум член на форумов али небитно...
"Спалети ќе скоцка тим"; "Бе Бур ќе скоцка тим" ; " Мацари ќе скоцка тим" ; " Манчини ќе скоцка тим". Тимов се скоцкува секоја сезона...
Али ок, ајде да видиме, ајде да пролонгираме уште еднаш.

Да видиме кога тоа "зад сцената" ќе излези на сцена. И колку според вас треба да се чека за да се задоволиме како фанови, еве веќе 7 години чекаме. Уште 3-4? Не стварно, уште колку треба?

Следнава сезона влегуваме во топ 3, да држам некого за збор? Или треба да се задоволувам само со тоа што имаме нагорна линија, а очекувањата да ги занемарам извесно време, да ги оставам за некаде понатаму?
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom