Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.254
Нема врска, не спинувам пошто првиот цитат е целосен а вториот е само дел, да ама тоа што е скратено нема допирна точка со темата на муабетот. Муабетите се целосно спротивни а напишани се во временска разлика од 2 месеци. Не може еднаш да не треба да се помисли на тоа Брозгара да игра пред Банега а кога го давате Банега, да не се секирате пошто тука е Брозгара (меѓу другите). Не зборам за тоа дали му треба на Спалети или не, туку дека со цитатот уште еднаш се покажува твојата субјективност кога станува збор за одлуките на управата на Интер. Сигурно би нашол логично објаснување доколку утре го продадете Икарди а ви го донесат Фичо Ивановски :)
абе луд фичо гол играч, покрај валеро ќе се истури од голови давање, класична деветка, плус има муда како го реши куп финалето со шкендија. во пакет со валеро и исла убер јако меркато .... хехехеххеехмехехехехе хехехехехехе
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Kraj na muabetot e zasto voopsto nemas poim kako stoele rabotite :icon_lol:, zboris na pamet, rasaraj na net imas podatoci, brojki, fakti, vidi u kakva bula bea vo erata na morati, a najgolemata kontradiktornost e sto on samiot insistirase da bide vovedeno ffp i zaedno so abramobic bea edni od inicijatorite za toa, za da na kraj i samiot ne znaese kako da se spravi so toa pravilo, i klubot da mu funkcionira po ona za koe on instiral da se vovede u fudbalot ...

Ova se fakti, ova ne e deka ja zboram na pamet, ja toj period na forumov go branev i branev, i toa najmnogu poradi toa sto mnogu mu dade na inter, stav koj sega ti go imas, ali so tek na vreme veke evidentno stana deka klubot funkcionira uzasno na toj plan, inace zasto go prodade ? Si se zaprasal nekad toa ?
Morati, koj e povrzan so inter uste od mal, poradi negoviot tatko, se resi da zamine od timot, zasto ? Zasto so nego nemavme nikakov izlez, i mozevme da krahirame celosno po terkot na mnogu drugi klubovi vo italija koi finansiski propadnaa.

I da, do den denesen toa ocajno negovo rabotenje, i na timot na luge okolu nego, do den denes se oseka i ima posledici vrz klubot, najmnogu poradi faktot sto Morati, koj dojde tuka u 95ta, do denot koga si zamina, na poleto na Marketing apsolutno nisto ne pravese, duri i koga imaa penali za toa i rabotata im bese oleseneta ( doaganjeto na Ronaldo vo Inter ). Mislese deka vecno moze da se funkcionira na takov nacin da inter striktno zavisi od toa kolku pari morati ke se resi da dade za timot sekoja godina, sto znaci Inter kako fudbalski klub, trebase da se krsti u privatnite biznisi na Morati, sto samo po sebe e pokazatel deka klubot bil pogresno voden.[DOUBLEPOST=1498588211][/DOUBLEPOST]
u nisto ne e podobar banega od joao mario i borja valero, pa duri i od brozovic koga e u forma hrvatov ( ko sto bese so mancini u inter ), a ne koga si igra kurtasak. So kondogbija ne moze da se sporeduvaat, razlicni igraci se, i igraat na razlicni delovi od terenot.
Ako banega e tolku dobar ko sto go pravis, ili go pravite, za 9 milki sto e NISTO u fudbalot denes, pa minimum 10 kluba ke se tepaa koj da go zeme, a realnosta e deka samo negoviot poranesen klub sevilja saka da go kupi, sto dovolno govori za negovite golemi kvaliteti u fudbalot.

Dobar igrac e ali tolku, dobar i nisto poveke, a joao mario na primer, ili brozovic, se kade kade pomladi od nego, ovoj vtoriov do dusa isto nemam nisto protiv da si zamine. Borja Valero e dokazan igrac u italija, za rotacija, ko sto bi sluzel i banega u inter, moze da go ponudi istoto, so toa sto valero e veke naviknat na fudbalot u italija, banega ne bas, a i banega tesko deka ke se soglasi poise vreme da pominuva na klupa, sezonava veke se kurcese poradi toa.
Taka da so sreka neka mu e u psg, united, siti, barsa, real ili sevilja, kaj ke se odluci da ide, toa od nego zavisi.
Ок, ај ти експерту дај ми детален финансиски извештај (по можност точен, а не жолт од најразлични медиуми) и јас се покорувам пред твоето божество!

Ако барем 30% ми гарантираш за точноста и прецизноста за прилив-одлив на пари (ГЕНЕРАЛНО) тражи шта очеш.

Штета што нема вакви експерти во управава, гарантирам ќе изнајдеа нешто и одамна ќе бевме на правиот пат. ;)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.778
Нема врска, не спинувам пошто првиот цитат е целосен а вториот е само дел, да ама тоа што е скратено нема допирна точка со темата на муабетот. Муабетите се целосно спротивни а напишани се во временска разлика од 2 месеци. Не може еднаш да не треба да се помисли на тоа Брозгара да игра пред Банега а кога го давате Банега, да не се секирате пошто тука е Брозгара (меѓу другите). Не зборам за тоа дали му треба на Спалети или не, туку дека со цитатот уште еднаш се покажува твојата субјективност кога станува збор за одлуките на управата на Интер. Сигурно би нашол логично објаснување доколку утре го продадете Икарди а ви го донесат Фичо Ивановски :)
Vrska nemas peja ::)
Za kakva subjektivnost mi zboris, mi citiras stav za odreden del od sezona lani, normalno deka toa ke go kazam koga banega igrase dobro, a brozovic i kondogbija se zaebavaa na teren, ako e za toa i za kondogbija sum menuval stavovi vo zavisnost od toa kako igrase, so de bur mizerija, so pioli dobar dobar i na kraj pak pocna da userue. Brozovic cela sezona izigra katastrofalno, ko i cel inter, bese apla del od siviloto, takov kakov sto bese ne smeese ni na klupa da priparuva, a ne pa na teren, ama lani za lani, sega sledi nova sezona, nov trener, i poinakvi uslovi u klubot.

Nisto ne si pokazal so toj citat u pogled na toa sto ja go zboram tuka za slednata sezona, mi vikas deka gledam subjektivno na upravata, ne, ne gledam, tuku gledam kako stojat rabotite narocito so ffp, Inter treba da prodava igraci, u timov ima 1 ton NEPOTREBNI fudbaleri, ako iskalkulirale deka banega e takov, OK, nemam ja nisto protiv taa odluka zasto kako sto imam kazano tuka na temava, banega e DEL od grupata na igraci za koi ja sum rekol deka komotno moze da se ishutira od timov, istoto bi go zborel i brozovic ako ide, samo mesto brozovic, ke recam turi mu kurot tuka se banega, kondogbija i ostanatite sto gi nabrojav, samo za joao mario ne bi go imal toj stav.
Logikata u negovata prodazba ja gledam tuka, trenerot odlucil deka ne mu treba u idnina, inter poradi ffp sekako mora da prodava, i ete banega e staen na prodazba, TOLKU.

Brozovic e 24 godini, joao mario isto, kondogbija isto e mlad, i borja valero AKO dojde, kako najiskusen za toj del od teren, sto ima da secam veni za banega vo edna takva situacija ? Sekako deka ke se nadevam na uste edno ime za sredina, narocito sto bi mozelo da igra i pozadi napagaci ama toa e vise drug muabet i ke se prai od prvi juli pa nagore.
Stvarno ne gledam sto tolku mnogu gubat inter so zaminuvanjeto na banega, lani bil dobar, u eden od pockartnite interi u zadnji nekolku sezoni, ama apsolutno nisto ne mi znaci sto bil dobar u takov inter, brozovic gazese u inter koj zavrsi 4ti pred ovaa sezona, pa golem kurac, i da go prodadea lani, nemase da se secat veni, narocito ne ko sea za faking banega.

p.s. galjardini isto go zaboraiv, tek pa sea, turi mu kurot na banega.[DOUBLEPOST=1498592113][/DOUBLEPOST]
Ок, ај ти експерту дај ми детален финансиски извештај (по можност точен, а не жолт од најразлични медиуми) и јас се покорувам пред твоето божество!

Ако барем 30% ми гарантираш за точноста и прецизноста за прилив-одлив на пари (ГЕНЕРАЛНО) тражи шта очеш.

Штета што нема вакви експерти во управава, гарантирам ќе изнајдеа нешто и одамна ќе бевме на правиот пат. ;)
edno prosto pisuvanje na google ke ti gi resese dilemite

http://bleacherreport.com/articles/442218-the-price-of-inters-success

2010 trojna koga imale, nad 60m evra zagubi, prethodnite sezoni prosecno po 150m evra zagubi imal timot, raslika u prihodi i rashodi. Da ne sakas i od italijanskoto ujp da ti dadam podatoci ...

Ne mora da se pokoris inace na moeto bozestvo, ali mozes da si se pokoris na faktot deka poim nemas za odredeni raboti povrzani so inter, i doprva se srekavas so informacii koi ne si ni znael deka postojat za klubov, narocito za erata na Morati. :kafence:
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Vrska nemas peja ::)
Za kakva subjektivnost mi zboris, mi citiras stav za odreden del od sezona lani, normalno deka toa ke go kazam koga banega igrase dobro, a brozovic i kondogbija se zaebavaa na teren, ako e za toa i za kondogbija sum menuval stavovi vo zavisnost od toa kako igrase, so de bur mizerija, so pioli dobar dobar i na kraj pak pocna da userue. Brozovic cela sezona izigra katastrofalno, ko i cel inter, bese apla del od siviloto, takov kakov sto bese ne smeese ni na klupa da priparuva, a ne pa na teren, ama lani za lani, sega sledi nova sezona, nov trener, i poinakvi uslovi u klubot.

Nisto ne si pokazal so toj citat u pogled na toa sto ja go zboram tuka za slednata sezona, mi vikas deka gledam subjektivno na upravata, ne, ne gledam, tuku gledam kako stojat rabotite narocito so ffp, Inter treba da prodava igraci, u timov ima 1 ton NEPOTREBNI fudbaleri, ako iskalkulirale deka banega e takov, OK, nemam ja nisto protiv taa odluka zasto kako sto imam kazano tuka na temava, banega e DEL od grupata na igraci za koi ja sum rekol deka komotno moze da se ishutira od timov, istoto bi go zborel i brozovic ako ide, samo mesto brozovic, ke recam turi mu kurot tuka se banega, kondogbija i ostanatite sto gi nabrojav, samo za joao mario ne bi go imal toj stav.
Logikata u negovata prodazba ja gledam tuka, trenerot odlucil deka ne mu treba u idnina, inter poradi ffp sekako mora da prodava, i ete banega e staen na prodazba, TOLKU.

Brozovic e 24 godini, joao mario isto, kondogbija isto e mlad, i borja valero AKO dojde, kako najiskusen za toj del od teren, sto ima da secam veni za banega vo edna takva situacija ? Sekako deka ke se nadevam na uste edno ime za sredina, narocito sto bi mozelo da igra i pozadi napagaci ama toa e vise drug muabet i ke se prai od prvi juli pa nagore.
Stvarno ne gledam sto tolku mnogu gubat inter so zaminuvanjeto na banega, lani bil dobar, u eden od pockartnite interi u zadnji nekolku sezoni, ama apsolutno nisto ne mi znaci sto bil dobar u takov inter, brozovic gazese u inter koj zavrsi 4ti pred ovaa sezona, pa golem kurac, i da go prodadea lani, nemase da se secat veni, narocito ne ko sea za faking banega.

p.s. galjardini isto go zaboraiv, tek pa sea, turi mu kurot na banega.[DOUBLEPOST=1498592113][/DOUBLEPOST]
edno prosto pisuvanje na google ke ti gi resese dilemite

http://bleacherreport.com/articles/442218-the-price-of-inters-success

2010 trojna koga imale, nad 60m evra zagubi, prethodnite sezoni prosecno po 150m evra zagubi imal timot, raslika u prihodi i rashodi. Da ne sakas i od italijanskoto ujp da ti dadam podatoci ...

Ne mora da se pokoris inace na moeto bozestvo, ali mozes da si se pokoris na faktot deka poim nemas za odredeni raboti povrzani so inter, i doprva se srekavas so informacii koi ne si ni znael deka postojat za klubov, narocito za erata na Morati. :kafence:
Уживај бато, јас сум од оние простите, од оние што бараат само реални резултати на табела, а позитивни-негативни конта не ме интересираат. Што знам јас како работат клубовите...
Битно вие експертите да си ја тератете работата, турете ни пепел. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Vrska nemas peja ::)
Za kakva subjektivnost mi zboris, mi citiras stav za odreden del od sezona lani, normalno deka toa ke go kazam koga banega igrase dobro, a brozovic i kondogbija se zaebavaa na teren, ako e za toa i za kondogbija sum menuval stavovi vo zavisnost od toa kako igrase, so de bur mizerija, сониso pioli dobar dobar i na kraj pak pocna da userue. Brozovic cela sezona izigra katastrofalno, ko i cel inter, bese apla del od siviloto, takov kakov sto bese ne smeese ni na klupa da priparuva, a ne pa na teren, ama lani za lani, sega sledi nova sezona, nov trener, i poinakvi uslovi u klubot.

Nisto ne si pokazal so toj citat u pogled na toa sto ja go zboram tuka za slednata sezona, mi vikas deka gledam subjektivno na upravata, ne, ne gledam, tuku gledam kako stojat rabotite narocito so ffp, Inter treba da prodava igraci, u timov ima 1 ton NEPOTREBNI fudbaleri, ako iskalkulirale deka banega e takov, OK, nemam ja nisto protiv taa odluka zasto kako sto imam kazano tuka na temava, banega e DEL od grupata na igraci za koi ja sum rekol deka komotno moze da se ishutira od timov, istoto bi go zborel i brozovic ako ide, samo mesto brozovic, ke recam turi mu kurot tuka se banega, kondogbija i ostanatite sto gi nabrojav, samo za joao mario ne bi go imal toj stav.
Logikata u negovata prodazba ja gledam tuka, trenerot odlucil deka ne mu treba u idnina, inter poradi ffp sekako mora da prodava, i ete banega e staen na prodazba, TOLKU.

Brozovic e 24 godini, joao mario isto, kondogbija isto e mlad, i borja valero AKO dojde, kako najiskusen za toj del od teren, sto ima da secam veni za banega vo edna takva situacija ? Sekako deka ke se nadevam na uste edno ime za sredina, narocito sto bi mozelo da igra i pozadi napagaci ama toa e vise drug muabet i ke se prai od prvi juli pa nagore.
Stvarno ne gledam sto tolku mnogu gubat inter so zaminuvanjeto na banega, lani bil dobar, u eden od pockartnite interi u zadnji nekolku sezoni, ama apsolutno nisto ne mi znaci sto bil dobar u takov inter, brozovic gazese u inter koj zavrsi 4ti pred ovaa sezona, pa golem kurac, i da go prodadea lani, nemase da se secat veni, narocito ne ko sea za faking banega.

p.s. galjardini isto go zaboraiv, tek pa sea, turi mu kurot na banega.[DOUBLEPOST=1498592113][/DOUBLEPOST]
edno prosto pisuvanje na google ke ti gi resese dilemite

http://bleacherreport.com/articles/442218-the-price-of-inters-success

2010 trojna koga imale, nad 60m evra zagubi, prethodnite sezoni prosecno po 150m evra zagubi imal timot, raslika u prihodi i rashodi. Da ne sakas i od italijanskoto ujp da ti dadam podatoci ...

Ne mora da se pokoris inace na moeto bozestvo, ali mozes da si se pokoris na faktot deka poim nemas za odredeni raboti povrzani so inter, i doprva se srekavas so informacii koi ne si ni znael deka postojat za klubov, narocito za erata na Morati. :kafence:
Уживај бато, не мора да се напрегаш со олкави постови, јас сум од оние простите, од оние што бараат само реални резултати на табела, а позитивни-негативни конта не ме интересираат. Што знам јас како работат клубовите...
Битно вие експертите да си ја терате работата, турете ни пепел. :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.061
Поени од реакции
12.579
Треба да си прилично неспособен или благо ретардиран за да го продадеш банега за ич пари,а у екипа да ти дремат кондогбија трпачото,медел мутавиот и брозгара дегенерикот.
Толку од мене за последнава дно од одлука на оризарите.
Исто вака се натегав со незнам кој тука дека Медел е гнида и тотално непотребен играч.
Исто се натегав дека треба да си ненормален да го дадеш јоветич,а да фрлиш 35 милиона евра за циганот бразилски.
Исто се натегав со незнам кој дека кондогбија е тешка превара од играч и невиден дебакал од трансфер.
И тн и тн....
И догодина пак истово ќе биде ама ај..
A да,го заборавив и натегањето за бркањето на манчини и смената со јакиот тренер де бур
пс.Постот од погоре ми остана недоискажан,некој баг се деси на форумов јбг
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.207
Поени од реакции
107.930
Не знам каква врска имаат Медел и Кондогбија со Банега кога не играат на иста позиција.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
И баш ако форсира 4231 Спалети добро е да го имате Банега у тим пошо таму и најдобро играше у Севиља.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.207
Поени од реакции
107.930
Се е тоа ок ама нема ликот никаква поврзаност со Кондо и Медел... И јас не сакам да си оди, не е лош играч Валеро али зашто ваква трампа? Ќе видиме, ваљда Спалети проценил така, дај Боже исправна да му биде одлуката.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Иначе како што видов на младата селекција на Италија тренер му е Луиџи Ди Бјаџо :D
di baggio.jpg
Ме фати носталгија од времето на Рекоба,Кристиано Занети,Консесао,Бобо зверот и Емре Белозоглу :aplauz:
Kakви играчи имаат поминато во овој нашиот Интер па младоста си ја имам остаено од нерви
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.084
Поени од реакции
11.070
Јас незнам колку време треба да чекаме за да тргни тимов?5-6 години само некои изговори се најдуваат,де ффп де ова де она.
Сеа најново последниве 1-2 години е тоа дека Морати не работел правилно и сеа последиците се неминовни :tapp:
Ко екс премиеров кога ќе го кривеше за се лицето БЦ.
Ако сакаш да направиш тим и да бувниш пари, ќе направиш.Ни ффп ни закрепнување од морати ни ништо нема врска, џабе ги браниш.
Друго нешто што не го забечежувате(или се правите така) е што не се проблем само играчите или нивното купување и продавање туку ептен голем проблем е и стручниот штаб, да не речам и г најголем проблем е тој.Се преплаќаат некои играчи кои што секоја наредна сезона не се во замислите на новиот тренер :busi:Тимов е поделен на кланови не се знае кој јади кој пија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.778
Јас незнам колку време треба да чекаме за да тргни тимов?5-6 години само некои изговори се најдуваат,де ффп де ова де она.
Сеа најново последниве 1-2 години е тоа дека Морати не работел правилно и сеа последиците се неминовни :tapp:
Ко екс премиеров кога ќе го кривеше за се лицето БЦ.
Ако сакаш да направиш тим и да бувниш пари, ќе направиш.Ни ффп ни закрепнување од морати ни ништо нема врска, џабе ги браниш.
Друго нешто што не го забечежувате(или се правите така) е што не се проблем само играчите или нивното купување и продавање туку ептен голем проблем е и стручниот штаб, да не речам и г најголем проблем е тој.Се преплаќаат некои играчи кои што секоја наредна сезона не се во замислите на новиот тренер :busi:Тимов е поделен на кланови не се знае кој јади кој пија.
so morati godisno 150m evra bea u bula, znaci ne posledni edna dve godini, nego toj trend traese so godini, sea ako ti mislis deka toa nema da ima osetni posledici za timot vo idnina, togas treba da te potsetam sto tocno se slucuvase po 2010, i kako naednas pocna da funkcionira inter, i toa so Morati, zasto on tek posle nekoja godina go napusti pretsedatelskoto mesto.
Уживај бато, не мора да се напрегаш со олкави постови, јас сум од оние простите, од оние што бараат само реални резултати на табела, а позитивни-негативни конта не ме интересираат. Што знам јас како работат клубовите...
Битно вие експертите да си ја терате работата, турете ни пепел. :)
epa izvini ama ne e ova football manager igricata, pa tolku da se ednostavni rabotite, koga pola dekada godisno si gubel 150m evra, i minusot se talozel i talozel, normalno e vrz bilo koj klub u svetot, toa da ima golemi posledici sto bese slucaj i so inter, osven ako ne dojde nekoj arap i sve da pokrie, ama kaj nas toa ne se sluci.
Eve i tebe istoto ke ti go kazam, sto tocno se slucuvase so inter po 2010, sto inter kupija otkako osvoija liga na sampioni, pamtis ? Nisto, biabiani go zemaa, koutinjo, i da ne se navrakam na ostanatite proseci sto pocnaa da gi kupuvaat, se prasuvas li zasto toa se desi i izostanaa onie investicii na Morati koj na vremeto se lozheshe na zvezdi u timov.

Site sakame inter da gazi, ama treba malce i realno da se gleda na rabotite, sega so suning konecno se sozdavaat uslovi za toa, i pak vi smetaat, a uste ne ni pocnal transfer periodot a oni se tuka necela godina.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.061
Поени од реакции
12.579
Не знам каква врска имаат Медел и Кондогбија со Банега кога не играат на иста позиција.
Ги спомнав само како ѓубре кое треба да се чисти од средниот ред на екипата..
Башка од кондо и брозгара сигурно би земале над 9 милиона поединечно,коа веќе им требале пари за да се покријат за ффп.

И ете тоа што зборев пред некоја страна дека можело со спонзори да се покријат тие милиони што фалат пред уефа и дека не морало да се продаваат играчи,а банега па најмалку (заедно со гаљардини,икарди и ханда).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.956
Поени од реакции
6.178
20 mil od noviot dogovor so snw motors +10 mil na banega vo sevilja spored toa inter go pokriva minusot +ako go prodadat jovetic za 13 mil na roma a se spomenuva i nazad vo fiorentina dokolku go prodadat kalinic sto znaci deka inter do 1 juli ke bide vo dobivka i sega ostanuva da vidime sto e sledno i kako nasite ke nastapat na transfer pazarot do 1 septemvri :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
20 mil od noviot dogovor so snw motors +10 mil na banega vo sevilja spored toa inter go pokriva minusot +ako go prodadat jovetic za 13 mil na roma a se spomenuva i nazad vo fiorentina dokolku go prodadat kalinic sto znaci deka inter do 1 juli ke bide vo dobivka i sega ostanuva da vidime sto e sledno i kako nasite ke nastapat na transfer pazarot do 1 septemvri :)
Исто и Капрари во Сампдориа за 12м евра кои ке бидат исплатени веднаш а ние ке го плакаме Скриниар вгодина...


Ке има големи промени од наредната недела. Повторно се шпекулира за Ди Мариа, ако остане и Перишич ке имаме и тоа како силен напад.

+ Наинголан(хамес), Валеро, Далберт, Канцело и Пепе и комплетни сме... барем кај мене на ПЕС е така .)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.254
Vrska nemas peja ::)
Za kakva subjektivnost mi zboris, mi citiras stav za odreden del od sezona lani, normalno deka toa ke go kazam koga banega igrase dobro, a brozovic i kondogbija se zaebavaa na teren, ako e za toa i za kondogbija sum menuval stavovi vo zavisnost od toa kako igrase, so de bur mizerija, so pioli dobar dobar i na kraj pak pocna da userue. Brozovic cela sezona izigra katastrofalno, ko i cel inter, bese apla del od siviloto, takov kakov sto bese ne smeese ni na klupa da priparuva, a ne pa na teren, ama lani za lani, sega sledi nova sezona, nov trener, i poinakvi uslovi u klubot.

Nisto ne si pokazal so toj citat u pogled na toa sto ja go zboram tuka za slednata sezona, mi vikas deka gledam subjektivno na upravata, ne, ne gledam, tuku gledam kako stojat rabotite narocito so ffp, Inter treba da prodava igraci, u timov ima 1 ton NEPOTREBNI fudbaleri, ako iskalkulirale deka banega e takov, OK, nemam ja nisto protiv taa odluka zasto kako sto imam kazano tuka na temava, banega e DEL od grupata na igraci za koi ja sum rekol deka komotno moze da se ishutira od timov, istoto bi go zborel i brozovic ako ide, samo mesto brozovic, ke recam turi mu kurot tuka se banega, kondogbija i ostanatite sto gi nabrojav, samo za joao mario ne bi go imal toj stav.
Logikata u negovata prodazba ja gledam tuka, trenerot odlucil deka ne mu treba u idnina, inter poradi ffp sekako mora da prodava, i ete banega e staen na prodazba, TOLKU.

Brozovic e 24 godini, joao mario isto, kondogbija isto e mlad, i borja valero AKO dojde, kako najiskusen za toj del od teren, sto ima da secam veni za banega vo edna takva situacija ? Sekako deka ke se nadevam na uste edno ime za sredina, narocito sto bi mozelo da igra i pozadi napagaci ama toa e vise drug muabet i ke se prai od prvi juli pa nagore.
Stvarno ne gledam sto tolku mnogu gubat inter so zaminuvanjeto na banega, lani bil dobar, u eden od pockartnite interi u zadnji nekolku sezoni, ama apsolutno nisto ne mi znaci sto bil dobar u takov inter, brozovic gazese u inter koj zavrsi 4ti pred ovaa sezona, pa golem kurac, i da go prodadea lani, nemase da se secat veni, narocito ne ko sea za faking banega.

p.s. galjardini isto go zaboraiv, tek pa sea, turi mu kurot na banega.[DOUBLEPOST=1498592113][/DOUBLEPOST]
edno prosto pisuvanje na google ke ti gi resese dilemite

http://bleacherreport.com/articles/442218-the-price-of-inters-success

2010 trojna koga imale, nad 60m evra zagubi, prethodnite sezoni prosecno po 150m evra zagubi imal timot, raslika u prihodi i rashodi. Da ne sakas i od italijanskoto ujp da ti dadam podatoci ...

Ne mora da se pokoris inace na moeto bozestvo, ali mozes da si se pokoris na faktot deka poim nemas za odredeni raboti povrzani so inter, i doprva se srekavas so informacii koi ne si ni znael deka postojat za klubov, narocito za erata na Morati. :kafence:
Ок е Syn Тевдовски, не кур ми глуми некој експерт за финансии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom